Anot pranešimo žiniasklaidai, kasmet vis daugiau Lietuvos miestų įsilieja į žiemos maudynių maratoną, pradedant sezono atidarymu gruodžio 1-ąją, Naujųjų metų pasitikimu, 30-ies dienų „ledinės eketės“ iššūkiu, „Ruonių“ maudynėmis Palangoje ir baigiant 25 metrų plaukimu Trakuose, ant Galvės ežero.

Ledinių maudynių entuziastai stebina ne tik vis gausėjančiomis gretomis, bet ir unikaliomis idėjomis.

Rokiškis šiemet visus nustebino išskirtine eglutės formos ekete, apie kurią žaibišku greičiu garsas pasklido ne tik po visą Lietuvą, bet ir toli už jos ribų. „Idėja kilo rudeniui skaičiuojant paskutines dienas, bet be draugų pagalbos nebūčiau „įžiebęs“ eglės – esame visi šios idėjos autoriai,“- atviravo Mindaugas Nabagas, -„Prie įgyvendinimo taip pat prisidėjo: Sergejus Snetkovas, Edmundas Šakalys, Vaidas Ramanauskas, Vygantas ir Žydrūnė Ališauskai, Jarūnė Kriukelė, Rolandas Šmagoris ir Rasa Šiaulienė. Nesitikėjau, kad ši kalėdinės eglės formos eketė taip paplis po visą Lietuvą ir net už jos ribų. Tai paprasta ir minimalistinė eglė, genialumas slypi paprastume. Pagrindinė mintis, - egles miestų centruose reikia puošti kukliau ir paprasčiau, išleidžiant pinigus naudingiau ir nesistengiant konkuruoti tarp miestų. Tikiuosi, kitais metais išvysime daugiau Kalėdinių eglių formų ekečių užšalusiuose vandens telkiniuose.“

 Simonas Dailidė

Rokiškietis tikino, kad grūdinimasis yra sveiko gyvenimo būdo dalis, tačiau šalčio procedūros dar ne viskas. „Šiais laikais turbūt niekas nesiginčys, kad mityba yra sveikatos pagrindas. Daugiausia dėmesio turime skirti mitybai ir fiziniam aktyvumui, kuris yra glaudžiai susijęs su imunitetu ir emocine būsena. Mes tam ir sukurti, kad judėtume. Sveikata rūpintis reikia visus metus. Būsime sveiki, tai galėsime siekti gyventi taip, kaip svajojame.“

„Grūdinimasis - tai vienintelis, nieko nekainuojantis, itin efektyvus kelias link geros sveikatos ir idealaus imuniteto. Viskas, ko reikia, tai - nusiteikimo, geros bendraminčių kompanijos ir begalės šypsenų,“- tikina profesionalus sporto treneris, motyvatorius Andžej Michmel, prie Lampėdžių ežero pritraukiantis vis daugiau Kauno „ruonių“, pasiryžusių natūraliai stiprinti imunitetą. Anot jo, šaltųjų maudynių esmė – sukelti kūnui šoką. Šokas suaktyvina šalčio receptorius, kurie yra po oda, jie siunčia signalus smegenims, o šie – hormoninei sistemai. Treneris atviravo, kad niekada nepamirš, kai lindo į vandenį lauke spaudžiant -18 laipsnių šalčio. „Buvo nerealu! Bet galiojo ta pati taisyklė: kuo šaltesnis oras – tuo labiau reikia sušilti, kad bėgtų prakaitas, jokiu būdu negalima lįsti į eketę sušalus“, – pabrėžė treneris.

 Tadas Grimaila

„Pirmą kartą maudynes lediniame vandenyje išbandžiau prieš 7 metus Baltijos jūroje kovo mėnesį. Įspūdis buvo labai geras – išmušė karštis, kūną užplūdo didžiulė energija, pajutau tokius jausmus, kurių iki tol dar nebuvau patyręs. Visa tai ir „užkabino“ tęsti toliau,“- dalinosi radviliškietis Tadas Grimaila, subūręs bendraminčių ratą ir savo kraštą išgarsinęs masiškiausiomis ledinėmis maudynėmis šiaurės Lietuvoje.

„Kai pradėjau maudytis žiemą, keletą metų tai dariau vienas. Sudalyvavęs Lietuvos sveikuolių sąjungos organizuojamoje sveikatos mokykloje, tęsiau bendravimą su sveikuoliais, plėčiau bendraminčių ratą. Laikui bėgant išsiplėtėme iki tiek, kad drąsiai galėjome surengti didžiausias maudynes šiaurės Lietuvoje, su komanda buvom apdovanoti LR Prezidentės už surengtas Vasario 16-osios šventines masines maudynes eketėje, Radviliškyje pradėjo lankytis žiniasklaidos atstovai, o tai maudynes dar labiau išpopuliarino,“- tikino T. Grimaila.

LSS prezidentas Simonas Dailidė Naujuosius metus kviečia pradėti ledinėmis maudynėmis savo miestuose. „Tai puiki pradžia tiems, kas išsikėlė sau tikslą – keisti gyvenimo būdą ir prisiimti atsakomybę už savo sveikatą. Patirtis rodo, kad tai neabejotinai atneša naujų vėjų į kiekvieno gyvenimą. Naujuosius pradėkime su gera nuotaika, kompanija ir pilni energijos!“

Miestų ir vietų sąrašas:

Vilnius: Renkamės 11:00, neriam 11:15. Žalieji ežerai (Balsio ežeras), pagrindinis paplūdimys. Simonas: 864839931

Kaunas: 12:00 val Lampėdžiuose prie pirtelės Andžej: 863188888

Kaunas: 15:00 Nemuno papludimys prie "Trijų mergelių"

Kauno rajonas, Kūjagalvių kaimas: 00:01. Rasa: +37069918520

Klaipėda: 14:00 pirmojoje Melnragėje.

Klaipėda: 15:00 antrojoje Melnragėje

Palanga: 12:00 prie Palangos tilto.

Nida: 14:00 šiauriniame papludimyje, prie Kupolo. Renatas: 860593420

Alytus: 12:00 prie Mažojo Dailidės ežerėlio. Jūratė:

Panevėžys: 12:00 renkamės Panevėžio kultūros ir poilsio parke, Nevėžio upės maudykloje. Raimundas: 868048609

Marijampolė: 13:00 prie Rygiškių gimnazijos Jono stadiono. Vidmantas: +37069949990

Kėdainiai: 12:00 renkamės prie Pelednagiu stadiono.

Elektrėnai: 9:30, Elektrėnų paplūdimyje prie tilto. Saulius: 865608750

Radviliškis: 12:00 prie Eibariškių tvenkinio

Šiauliai: 10:00 ežeras Pageluvis. Saulius: 863919433

Kelmės raj: 12:30 Kelmės raj. Butkiškės k., Naujoj Gokuloj. Sigita: 865631211

Žagarė: 12:00, Švėtės upės vingis, Pašvėčio g. Ruslanas: 867186511

Utena: 13:00 Utenos tvenkinys/Klovinių užtvanka(nuo hipodromo pusės). Darijus: 860924012

Druskininkai: 12:00 Grūto ežeras. Irena: 863859509

Rokiškis: 13:00 Rokiškio V-asis tvenkinys (Rokiškio miesto paplūdimys) Mindaugas: 861571468

Paskelbtas ir ledinės nuotraukos konkursas https://www.sveikuoliai.lt/ledines-nuotraukos-konkursas-2022/ jau laukia nuotraukų! Sausio viduryje rengiamas 30 dienų ledinės eketės iššūkis, kuris vyks daugelyje miestų, norintys mielai kviečiami jungtis! Vasario 12 d. visos Lietuvos ruonių laukia maudynės Palangoje, vėliau – 25 m. ledinės eketės varžybos. Visa informacija apie ledinius renginius Lietuvoje skelbiama Lietuvos sveikuolių sąjungos FB puslapyje ir www.sveikuoliai.lt.

Jūratė Marčiulaitienė

www.sveikuoliai.lt

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (6)