„Anądien vienai sergančiai mergaitei padavė du angelus – didelį ir mažiuką, ant kaklo kabinamus. Mama dukrai iškart pasiūlė pasiimti didesnį, nes dabar taip madinga, tačiau mažoji dėjosi ant kaklo mažąjį pakabuką ir tyliai šnibždėjo: kuo nelaimingesnis žmogus, tuo didesnių pakabukų jam reikia. Aš labai džiaugiuosi, kad šiandien galiu būti čia. Mano herojai yra vaikai, prie kurių prijungti dideli aparatai leidžia chemoterapiją. Linkiu kiekvienam atrasti savo herojus ir herojais būti kitiems, nes gerumas yra ta savybė, kuri leidžia mums vadintis žmonėmis. Te kuo mažesnių pakabukų bei angelų kiekvienam reikėtų.“
Herojai tarp mūsų 2015
© DELFI montažas

Taip jautriai praėjusiais metais prezidentūroje vykusiame „Herojai tarp mūsų“ projekto baigiamajame kalbėjo daugiausiai DELFI skaitytojų simpatijų sulaukusi Ieva Krivickaitė, kuri savo gyvenimą pašventė bendravimui su onkologinėmis ir kitomis agresyviomis ligomis kovojančiais vaikais.

Praėjusiais metais DELFI publikavo 24 tekstus apie lietuvius, kurie drąsiai tiesia pagalbos ranką bėdos užkluptiems žmonėms ir tuos, kurie net gerokai aptalžyti gyvenimo vingių, nenuleido rankų bei įkvėpė vilties kitiems, panašaus likimo žmonėms. Primename penkias daugiausiai simpatijų praėjusiais metais sulaukusias projekto istorijas.

Ieva Krivickaitė

„Kai man buvo labai labai blogai ir aš visiškai nieko nenorėjau, vienintelė vieta, kur aš važiuodavau buvo – Kaunas, pas vaikus. Jei mama ateidavo ir pasakydavo, kad šiandien bus treniruotė, aš apsiklodavau galvą ir norėdavosi ją siųsti į visas keturias puses. Bet jeigu mama pasakydavo: „Duosiu pinigų bilietui į Kauną. Ar važiuosi?“ Aš galėdavau susiruošti per tris minutes“, - pasakoja Ieva Krivickaitė.

Turbūt septyniolikmetės Ievos pristatinėti jau nereikia – ji tikras vaikų, sergančių onkologinėmis ligomis, angelas. Ne paslaptis ir kad mergina turi draugą, kuris kartais tampa nevaldomu ir nekontroliuojamu – cukrinį diabetą. Jei ne jis, svarsto mergina, gal iš viso nežinotų, kada sustoti savo nuolatiniame bėgime ir pagalboje kitiems. Šis draugas, nors kartais būna ir labai piktas, nori nenori priverčia sustoti ir pagalvoti apie save.

Visą istoriją skaitykite čia.

Apdovanojimą atsiima Ieva Krivickaitė
Apdovanojimą atsiima Ieva Krivickaitė
© DELFI / Tomas Vinickas

Vitalijus Vaitkevičius

Vilniaus patrulių rinktinės I kuopos II būrio vyresnysis patrulis Vitalijus Vaitkevič ir jo kolegos buvo tie žmonės, kurie pirmieji pabendravo, pamaitino namuose vieną likusį mažametį berniuką, kai dingo, o vėliau paaiškėjo, kad buvo rasta nužudyta jo mama.

Nužudytos moters sūnelis pusantros paros laukė mamos ir tik dėl gerų žmonių, tai nesibaigė dar viena tragedija. Gavę pranešimą apie vieną namuose paliktą septynmetį, patrulių rinktinės pareigūnai nuvyko nurodytu adresu ir paskambino į duris.

„Labai greitai pribėgo berniukas ir atidarė. Neklausė net kas skambina. Paskui mes jį pamokėme, kad visada reikia paklausti ar bent pažiūrėti per akutę. Vaikas iškart pasirodė labai draugiškas, paslaugus, atviras, bet tuo pačiu ir susijaudinęs. Buvo akivaizdu, kad kažkas ne taip“, – po įvykio pasakojo V. Vaitkevič.

Visą istoriją skaitykite čia.

Vitalijus Vaitkevičius
Vitalijus Vaitkevičius
© DELFI / Šarūnas Mažeika

Laima Zemleckienė

„Tvirtai manau, kad turime labai didelę dovaną, bet jos nenaudojame ir nežinome, kokį turtą savyje nešiojamės. Tik mes patys galime nukreipti gyvenimą norima linkme, save išgydyti ar net suluošinti. Vienu metu aš patyriau labai didelį stresą ir pagalvojau: nenoriu matyti šito pasaulio ir puft, akys, yra toks posakis – iššoko kaip orbitos – žuvo labai daug akių neuronų“, - sako neįgaliųjų teatro „Naujasis teatras“ įkūrėja Laima Zemleckienė.

Moteris apako. Negalia apvertė visą gyvenimą – moteris turėjo palikti mylimą darbą su vaikais ir iš esmės viską pakeisti.

Visą istoriją skaitykite čia.

Laima Zemleckienė
Laima Zemleckienė
© DELFI / Mindaugas Ažušilis

Aleksas Augaitis

Populiaraus muzikinio projekto dalyvis Aleksas Augaitis mikčioja nuo mažens, tačiau tai nesustabdė vaikino lipti į didžiąją sceną. Iš pirmo žvilgsnio ramus, drovus Aleksas scenoje visiškai transformuojasi ir ne tik puikiai dainuoja, greitakalbes beria kaip žirnius į sieną, bet ir džiugina žiūrovus energingais judesiais.
Aleksui nėra didelė problema greitai pasakyti „šešios žąsys su šešiais žąsyčiais“, puikiai repuoti, nors daugeliui tai sunkiai įkandama. Vis dėlto, jis pripažįsta, kad dėl mikčiojimo jam sunku užmegzti naujas pažintis, trūksta pasitikėjimo savimi, o mokykloje teko patirti patyčių.

Visą istoriją skaitykite čia.

Aleksas Augaitis
Aleksas Augaitis
© DELFI / Orestas Gurevičius

Kristina Stankutė-Matė

„Dirbdamas su specialių poreikių turinčiais vaikais – negali būti nenuoširdus, nes jie labai greitai tą pajaučia, - sako Klaipėdos Vitės pagrindinės mokyklos specialioji pedagogė Kristina Stankutė-Matė. – Ką bepaduosi, beparuoši – jie visada bus susižavėję, priims su dideliu susidomėjimu ir tai labai džiugina.“

Moteris moko įvairių sutrikimų ar negalių turinčius vaikus, padeda jiems ruošti užduotis, būna kartu klasėje, kai vyksta bendros pamokos. Savo kabinete ji taip pat įsirengė relaksacinį kampelį, kuriame, jaukiai įsitaisius ant sėdmaišių, gali bendrauti su vaikais, aptarti dieną. K. Stankutė-Matė džiaugiasi, kad mokinių negali atsiginti net per pertraukas ir į mokyklą traukia su šypsena, nors iš pradžių apie specialiosios pedagogės darbą net negalvojo ir nesiruošė ja tapti.

Visą istoriją skaitykite čia.

Apdovanojimą atsiima Kristina Stankutė-Matė
Apdovanojimą atsiima Kristina Stankutė-Matė
© DELFI / Tomas Vinickas


Ketvirtus metus iš eilės DELFI kartu su draudimo bendrove „Gjensidige“ vykdo projektą „Herojai tarp mūsų“. Šiais metais kalbėsime apie tuos, kurie dirbdami savo darbą tam atsiduoda su kaupu, kurie padeda ne tik todėl, kad reikia, bet ir todėl, kad nori. Kurie neužsimerkia neteisybei ir kurie nepalieka pamirštųjų vienumoje. Projektą globoja Lietuvos Respublikos prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Helsinkyje prasideda Donaldo Trumpo ir Vladimiro Putino susitikimas (108)

Pirmadienį Helsinkyje susitinka JAV ir Rusijos vadovai. Tai pirmasis dvišalis Donaldo Trumpo...

Venckienės byloje JAV – buvusio vyro laiškas: baimės ir nuogąstavimai dėl sūnaus (288)

Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) teismas jau išnagrinėjo Neringos Venckienės bylą ir pateikė...

Po avarijos Leipalingyje mikroautobusas atsidūrė griovy, kitas vairuotojas stipriai sužalotas

Pirmadienį priešpiet netoli Druskininkų įvyko eismo įvykis, kurio metu susidūrė trys automobiliai.

Meistrai išgyvena aukso amžių: prisikviesti neįmanoma, prašo nerealių sumų (754)

Sugedęs šaldytuvas, skalbimo mašina, nuolat tekantis vanduo iš klozeto bakelio – tikras galvos...

Ar Lietuvai pavojingas Trumpo susitikimas su Putinu? (237)

Jungtinių Valstijų prezidentas Donaldas Trumpas pirmadienį Helsinkyje susitinka su Rusijos vadovu...

Finalo atgarsiai: antrą kartą išsiskleidęs Putino skėtis ir daininga kroatų paskutinė vakarienė (7)

Vladimiro Putino skėtis tapo baigiamuoju pasaulio futbolo čempionato Rusijoje akcentu. Per...

Atsikratymas sena dujine virykle tapo tikru galvosūkiu: lengviau būtų buvę palikti prie konteinerio nurodė tokių atliekų surinkimo vietas (1)

Sena dujinė viryklė gali virsti galvos skausmu – neturintys galimybės pristatyti tokią...

Atlanta link altoriaus žengė su paslėpta ant batelių mylimojo žinute: vestuvių rytą pamačiusi dovaną susigraudino (15)

Šį savaitgalį amžiną meilę vienas kitam prisiekė buvusi atlikėja, o dabar renginių...

Kotletų reabilitacija: geras skonis slypi paprastose detalėse (17)

Po Dainų šventės maisto skandalo ir visų tų matytų marmalų man norisi kiek reabilituoti...

Ankštiniai produktai: pavojinga augalinių baltymų pusė (23)

Įvairūs ankštiniai produktai ( pupelės , žirniai, lęšiai, soja, avinžirniai ir žemės...