Gražūs namai

Kaip dažnai namie atliekate remontą? (18)

2012 gegužės mėn. 25 d. 11:17
Buto remontas - atsakingas reikalas, kuriam reikia tinkamai pasiruošti: nuspręsti, ką būtent keisite, kiek tai pareikalaus investicijų, kiek laiko viskas užtruks ir kur gyvensite, jei nusprendėte atlikti kapitalinį remontą.

Kaip iš kilimo išvalyti dėmes (4)

2012 gegužės mėn. 24 d. 15:00
Jei dėmė nusprendžia atsirasti, ji būtinai pasirenka pačią matomiausią ir minkščiausią vietą, išvalyti kuriai prireikia nemažai pastangų... Štai keli patarimai, kaip pašalinti įvairias dėmes iš kilimo ar kiliminės dangos.

Įdomus dizaino sprendimas gražiems namams (12)

2012 gegužės mėn. 23 d. 00:10
Kokios jūsų namuose spintos? Ar kada nors pagalvojote, kad jos (ne tik veidrodinėmis durimis) gali tapti viso būsto interjero akcentu?

Interjeras: dėl ko nesutaria moterys ir vyrai (32)

2012 gegužės mėn. 23 d. 10:00
Visi žmonės – skirtingi, bet vyrų ir moterų skoniai dažnai kardinaliai skiriasi. Štai keletas apibendrinimų, kokie interjerai patinka jam, o kokie - jai.

Nedidukės virtuvės dizaino idėjos (18)

2012 gegužės mėn. 22 d. 01:00
Net ir nedidelė virtuvė gali būti graži, patogi ir jauki, jei teisingai pasirinksite spalvas, baldų dizainą ir apgalvotai juos išdėstysite.

5 būdai atnaujinti vonią (9)

2012 gegužės mėn. 21 d. 09:00
Nedžiugina vonios kambarys? Patamsėjo lubos, nusidėvėjo spintelės, pelėsiu apsitraukė sienos... Metas apsilankyti statybinių medžiagų parduotuvėje ir ryžtingai imtis darbo. Neturite idėjų? Štai bent penkios, ir jūsų vonia atrodys kaip nauja!

Juoda ir balta interjere (5)

2012 gegužės mėn. 21 d. 00:00
Juoda ir balta - amžina klasika, štai kodėl šių spalvų derinį itin mėgsta dizaineriai, kuriantys modernų interjerą. Tačiau juodos ir baltos variacijos puikiai tinka tiek moderniame, tiek klasikiniame ar netgi žavingame kaimiškame interjere. Svarbiausia - tinkamai pasirinkti vienos ir kitos spalvos kiekį.

Ekostilius: viskas iš gamtos (2)

2012 gegužės mėn. 20 d. 00:00
Kiaurą dieną praleidus eismo kamščiuose, tvankiame biure ar perpildytame miesto transporte, ne vienas svajojame grįžę namo įkvėpti gryno oro. Susikurti nuosavą „švarų“ pasaulį galima savo būste.

Pagrindiniai vejos priežiūros darbai (3)

2012 gegužės mėn. 19 d. 00:00
Atšilus orams žalia pievelė dažnai tampa įvykių centru: čia rengiamos iškylos su draugais, ilsimasi, žaidžia vaikai. Tačiau visi puikiai žinome, kad norint malonaus poilsio, veja turi būti tinkamai prižiūrėta.

Interjero idėja: vieno buto Vilniuje virtuvė (95)

2012 gegužės mėn. 18 d. 06:00
Vieno buto Vilniuje virtuvė
Asmeninio archyvo nuotr.
Vilniaus Antakalnio rajone įsikūrusiai daugiau nei 100 kv. m. ploto buto šeimininkei norėjosi erdvios ir spalvingos svetainės, kuri būtų sujungta su virtuve, kad užsukus draugų kompanijai vietoje būtų galima gaminti valgyti ir bendrauti.

Pavojus, tykantis sename čiužinyje (11)

2012 gegužės mėn. 17 d. 09:07
Kokybiškas miegas garantuoja ne tik gerą nuotaiką ryte ir visą dieną, tačiau ir sveikatą, todėl lovą, čiužinį bei patalus reikia rinktis atidžiai.

Drąsiems ir mėgstantiems keliauti - jūrinis stilius (8)

2012 gegužės mėn. 17 d. 08:30
Jeigu norite po darbo grįžę namo pajusti jūros ošimo keliamą ramybę, pakaks kelių interjero elementų.

Klasikinis interjero dizaino stilius: koks jis? (11)

2012 gegužės mėn. 16 d. 11:24
Klasikinis interjero dizaino stilius įkvėptas antikos ir Renesanso. Jį renkasi eleganciją, aiškumą, solidų įvaizdį mėgstantys žmonės. Tai stilius, kuris nesensta ir niekada neišeina iš mados.

Minimalizmas - kai norisi sterilumo (28)

2012 gegužės mėn. 16 d. 07:01
Ramybė, patogi sofa ir televizoriaus pultelis – ko dar reikia pavargusiam po darbo žmogui? Kas nors gali sakyti, kad idealiai tvarkinga dykumos karalystė pernelyg asketiška ir tai labiau tinka biurui ar verslo klasės viešbučiui. Vis dėlto dabar madingi būtent tokie interjerai. Tokia sterili aplinka ramina nervų sistemą, sukuria atpalaiduojančią atmosferą bei padeda atitrūkti nuo rutinos. Per dieną nuvargusiai sąmonei būtina erdvė, kurioje galima pailsėti nuo margumo ir triukšmo.

Stilingos idėjos nedideliam vonios kambariui (12)

2012 gegužės mėn. 15 d. 11:54
Anksčiau vonios kambarį puošdavo tik kilimėlis, keli spalvoti rankšluosčiai ir muilinė, o dabar galima nesunkiai pasiklysti tarp gausybės vonios aksesuarų. Kokius rinktis, kad vonios kambarys neatrodytų prigrūstas nereikalingų daiktų ir vizualiai nesumažėtų?

Rytietiškas interjero stilius - egzotikos mėgėjams

2012 gegužės mėn. 15 d. 11:33
Savo būstą paversti atsipalaidavimo bei idealaus poilsio vieta ne taip ir sunku. Jeigu norite susikurti namuose poilsio oazę, pakaks minimalaus laiko, jėgų ir išlaidų. Tereikia pasirinkti jums patinkantį stilių.

Akvariumas – ne tik namų interjero detalė (18)

2012 gegužės mėn. 14 d. 12:56
Akvariumas – ne tik puiki namų interjero detalė, bet ir „psichologas“ namuose. Tyrimais nustatyta, kad akvariumo ir plaukiojančių žuvelių stebėjimas ramina nervus ir šalina įtampą, padeda nuvyti depresiją. Tad vietoj didžiulio televizoriaus geriau įsigykite akvariumą.

Išsirinkite tobuliausią gaubtą lempai (5)

2012 gegužės mėn. 12 d. 23:02
Išsirinkę tobulai tinkantį gaubtą lempai padarysite ją dar patrauklesnę akiai, o jeigu jums reikia šiek tiek pagalbos tą padaryti, siūlome kelis patarimus. Gaubtas gali ne tik patobulinti, bet ir visiškai pakeisti lempos išvaizdą.

Tapetai - namų puošmena (7)

2012 gegužės mėn. 11 d. 11:16
Tapetai namams suteikia jaukumo dėl savo tekstūros, raštų ir medžiagiškumo. Tebūnie tai tik viena tapetais išklijuota siena, tačiau ji gali tapti pagrindiniu jūsų būsto akcentu.

Kokius baldus rinktis, jei auginate šunį ar katę (28)

2012 gegužės mėn. 11 d. 08:52
Jei turite šunį ar katę, baldų pirkimas tampa dar labiau komplikuotas. Jūs žinote, kokie stiliai, audiniai ir spalvos jums patinka, bet taip pat žinote, kad naujosios sofos būklė didele dalimi priklauso nuo jūsų keturkojo malonės. Ir net jei mūsų augintiniai nesistengia jų specialiai sugadinti, baldai vis tiek dėvisi ir tepasi, nes ant jų laipiojama, sėdima, vaikštoma.

Kaip prižiūrėti odinius baldus (9)

2012 gegužės mėn. 10 d. 11:03
Keli patarimai, kaip prižiūrėti odinius baldus, kad šie atrodytų lyg nauji.

Provanso dvasia jūsų namuose: interjero idėjos (13)

2012 gegužės mėn. 10 d. 07:49
Kaitrios saulės nugairinti ir laiko paliesti baldai, šviesios, raminančių spalvų erdvės, pripildytos sodraus levandų, saldumynų ir alyvuogių kvapo, jaukumą kuriantys aksesuarai, kurių kiekvienas pasakoja savo istoriją, ir minkšti, švelnūs, natūralūs audiniai... Visa tai būdinga pietų Prancūzijos regiono kaimelių namams, kurių interjeruose subtiliai atsispindi gamtos dvelksmas.

Dekupažas: rankų darbo puošmenos namams (18)

2012 gegužės mėn. 9 d. 08:26
Dekupažo technika galima dekoruoti pačius įvairiausius daiktus, prikelti juos antram gyvenimui ar kaip tik pasendinti ir paversti nuostabiu Provanso stiliaus interjero akcentu.

Virtuvės dizainas: kaip išvengti klaidų (7)

2012 gegužės mėn. 9 d. 07:00
Virtuvės dizainas - viena populiariausių interjero dizaino sričių, o virtuvė – erdvė, kurios dizainui tikriausiai išleisite daugiau pinigų nei kitoms namų erdvėms. Darydami remontą, daugelis žmonių pasikliauja savo pačių skoniu ir sugebėjimais, nes ne visų kišenės leidžia samdyti interjero dizainerį.

Unikalus namų dekoravimas: kitaip nei pas kaimynus (5)

2012 gegužės mėn. 8 d. 06:30
Dauguma gyvenamųjų namų naujuose kvartaluose atrodo vienodai. Žinoma, kaimynų name gali būti vienu kambariu daugiau ar mažiau, tačiau iš esmės jie yra vienodi. Visuose sienos nudažytos smėlio spalva bei prie jų parinktas tokios pačios spalvos kilimas. Visuose namuose sudėti tokie patys šviestuvai. Kodėl nebūti originaliems ir neišreikšti savo asmenybės? Pateikiame keletą idėjų, kurie suteiks jūsų namams išskirtinumo.

Šviesūs tonai interjere: kaip teisingai pasirinkti (7)

2012 gegužės mėn. 7 d. 00:00
Visus atspalvius galima suskirstyti į šiltus ir šaltus tonus. Pirmieji atpalaiduoja ir nuramina, o antrieji veikia priešingai, tai yra, nuteikia darbui bei stimuliuoja protinę veiklą.

Prieskoniniai augalai ant jūsų palangės (6)

2012 gegužės mėn. 5 d. 00:00
Ar ne puiku kas rytą pasimėgauti salotomis, pagardintomis žolelėmis tiesiog nuo savo palangės? Juo labiau, kad prieskoniniai žalumynai jūsų virtuvę ne tik pripildys gardaus aromato, bet ir bus puikus interjero akcentas.

Įdomesnės pertvaros: idėjos jaukiems namams (3)

2012 gegužės mėn. 4 d. 07:00
Pertvaros - puikus būdas atskirti erdves ir taip namams suteikti jaukumo. Klaidinga manyti, kad pertvaros skirtos tik erdviems būstams - jos gali pasitarnauti ir nedideliame, jei tik sumaniai pasirinktos ir teisingoje vietoje įrengtos.

5 klaidos perkant sofą (13)

2012 gegužės mėn. 3 d. 08:00
Pirkdami sofą žmonės nuolat daro kelias klaidas. Tie dalykai – labai nedideli, todėl lengvai praleidžiami pro akis. Tačiau penkios čia išvardintos sofų pirkimo klaidos daro įtaką jūsų požiūriui ir ar jūs liekate patenkinti savo pirkiniu.

Baldai iš plastiko moderniame interjere (5)

2012 gegužės mėn. 3 d. 07:00
Plastikiniai baldai tiesiog nepakeičiami sodo pavėsinėje ar paplūdimyje, tačiau pamažu vietą jie atranda ir mūsų namuose, ypač moderniame interjere.

Fengšui: interjero spalvų paslaptys (9)

2012 gegužės mėn. 2 d. 07:00
Retai kas iš mūsų pamąsto, kokį vaidmenį gyvenime atlieka spalvos – o nuo jų priklauso ne tiktai mus supančio pasaulio suvokimas, bet ir nuotaika bei savijauta. Norite būti harmoningi su savimi ir pasauliu? Išsirinkite tinkamą spalvą savo interjerui.

Ir interjero puošmena, ir staigmena (2)

2012 gegužės mėn. 2 d. 00:00
Rankų darbo puošmenos - iš medžiagos pasiūtos širdelės, veltinukai, sapnų gaudytojai, gėlės, drugeliai, angelai, lėlės iš skiautinių ir kt. - populiarios šiaurės Italijos, pietų Vokietijos bei Austrijos tradicinių namų (dažniausiai kalnų miesteliuose bei kaimeliuose) interjere. Rankų darbo interjero akcentai ne tik suteikia jaukumo, tačiau galėtų būti ir puikios staigmenos antrajai pusei, kurios ilgainiui kauptųsi jūsų namuose lyg kartu patirto gyvenimo atsiminimai...

Interjero dekoravimas veidrodžiais (3)

2012 gegužės mėn. 1 d. 00:00
Veidrodžiai ne tik atspindi šviesą ir sukuria didesnės erdvės įspūdį, bet ir papuošia sieną bei suteikia kambariui žavesio. Kaip papuošalai pagyvina drabužių derinį, taip veidrodžiai pagyvina interjerą.

Mediena: kokius baldus rinktis? (4)

2012 balandžio mėn. 30 d. 08:55
"Kiekvienas medis turi savo savybes: kietumą, spalvą, raštą, atsparumą drėgmei bei temperatūrų kaitai. Renkantis baldus, svarbu žinoti ir tai, kaip mediena yra apdirbta ir kaip paruoštas baldas", - sako baldų restauratorius Žanas Vyšniauskas.

Kaip išsirinkti čiužinį? (11)

2012 balandžio mėn. 29 d. 00:00
Čiužinio pirkimas yra labai asmeniškas dalykas, nes tik jūs žinote, koks čiužinys jums yra patogiausias. Kaip bebūtų, geras čiužinys yra puiki investicija į sveikatą, ypač jei žmogus kenčia nuo nugaros skausmų ar yra patyręs nugaros traumą.

Piktžoles vejoje išnaikinsite su... actu (19)

2012 balandžio mėn. 28 d. 00:00
Jeigu užsiimate organine sodininkyste ir tarėte griežtą ne cheminėms medžiagoms, actas jums labai pravers- tai puiki natūrali priemonė, padėsianti visiems laikams atsikratyti piktžolių. Acto sudėtyje esanti acto rūgštis numarina augalus kenkėjus. Kuo daugiau acto rūgšties acto sudėtyje, tuo efektyviau jis naikina piktžoles. Gaminant maistą naudojamas actas gana silpnas (vos 5 proc.), taigi jeigu tokiu actu norite stoti į kovą prieš piktžoles, teks įdėti truputį pastangų ir žinoti kelias svarbias taisykle

Interjero apšvietimo idėjos (2)

2012 balandžio mėn. 27 d. 08:00
Norite, kad svečiai atkreiptų dėmesį į jūsų nuostabią vazą ar nuotraukos rėmus? Trokštate, kad visi pastebėtų madingiausias jūsų interjero detales? Jei sukūrėte namų interjerą ir ieškote būdų, kaip jį patobulinti, atkreipkite dėmesį į apšvietimą.

Nulinės energijos namai: kai šildymas nieko nekainuoja (19)

2012 balandžio mėn. 26 d. 08:44
Kiek kasmet išleidžiate būsto šildymui? Dar pridėkite sąskaitas už elektrą, ir gausite milžinišką sumą. Dabar įsivaizduokite, kaip būtų gerai, jei šildymas ir elektra jums nieko nekainuotų. Taip – visiškai nieko. Bet žiemą namuose būtų šilta, o vakarais nereikėtų pasišviesti žvakėmis. O sutaupytus pinigus galėtumėte išleisti namų gražinimui...

Miegamojo su originalia drabužine idėja (28)

2012 balandžio mėn. 26 d. 08:44
Kiekviena moteris savo miegamajame trokšta turėti erdvią drabužių spintą, tačiau ar kada pagalvojote, kad vietoj jos galėtumėte įsirengti visai neblogą drabužinę, kur persirengtumėt niekam nematant, turėtumėte užtektinai vietos pasikabinti ir apžiūrėti visus savo aksesuarus?

Kaip pasirinkti spalvas? (1)

2012 balandžio mėn. 25 d. 10:50
Dažnai vienas kebliausių uždavinių naujakuriams būna... spalvų pasirinkimas. Kad šis darbas būtų lengvesnis, pasinaudokite svarbiausiu interjero dizainerio įrankiu – spalvų ratu. Štai keturios pagrindinės spalvų sistemos, sukurtos naudojantis spalvų ratu.

Specialiai iš Maroko: rytietiška dvasia namuose (6)

2012 balandžio mėn. 25 d. 10:00
Dažnai manoma, kad rytietiškas interjeras - tai įvairiausių spalvų kokteilis, stiklo karoliukai, gausybė margų dekoratyvių detalių ir sodriausių smilkalų kvapų, t.y. visa tai, ką išvystame užsukę į rytietiškų prekių parduotuvę.

Kam kuriant jaukius namus nereikėtų gailėti pinigų? (10)

2012 balandžio mėn. 24 d. 11:59
Kiekvienas ekspertas, priklausomai nuo srities, dalina skirtingų patarimų, kam nereikėtų gailėti pinigų, norint susikurti gražius ir jaukius namus: vieni pataria itin atidžiai rinktis spalvas, kuriant svajonių interjerą, kiti rekomenduoja investuoti į ilgaamžius dalykus: sienų dažus, grindų dangą ir baldus.

Idėjos, kaip dekoravimui panaudoti nėrinius (8)

2012 balandžio mėn. 24 d. 09:48
Atnaujinti seną ir atsibodusį daiktą ar pagyvinti ką tik įsigytą naują galima pačiais įvairiausiais būdais, ir vienas iš jų - kūrybiškai panaudoti nėrinius. O tai gali būti ir nėrinių juostelės, parduodamos audinių salonuose, ir senų siuvinėtų užuolaidų atraižos, ir dekoratyviniai siuvinėjimai, kadaise puošę jūsų paplūdimio suknelę...

Valykime teisingai: parketas

2012 balandžio mėn. 23 d. 10:14
Parketas yra vienas iš lepiausių grindų dangų, kuriam kenkia ir purvas, ir vanduo, ir saulės spinduliai – grindys ilgainiui gali pakeisti spalvą, išblukti.

Kaip balkoną paversti poilsio oaze (22)

2012 balandžio mėn. 23 d. 08:00
Balkonai ir lodžijos yra neatsiejama miesto daugiabučių namų dalis. Šios nedidelės mūsų butų erdvės sugalvotos tam, kad kiekvienas galėtų bet kuriuo paros metu išeiti pakvėpuoti grynu oru. Tai labai svarbu tiems, kas vasarą lieka miestuose, kadangi neturi galimybių pasiilsėti gamtoje.

Įpūskime koridoriui gyvybės (7)

2012 balandžio mėn. 21 d. 09:00
Koridorius ar prieškambaris gali būti dekoruotas bet kokiu stiliumi, svarbiausia - vengti ryškaus stiliaus pasikeitimo įėjus į kambarį.

Romantiškas miegamasis palėpėje (14)

2012 balandžio mėn. 20 d. 07:00
Kuris romantikas nėra svajojęs apie miegamąjį palėpėje su didžiuliu langu virš lovos, pro kurį naktimis būtų galima stebėti žvaigždes, o dieną - plaukiančius debesis? Idėja laisvą palėpės plotą, ypač jei jis nėra didelis ir netinka kitiems kambariams, paversti miegamuoju - visai nebloga, juk čia tik miegame, didelės erdvės, regis, ir nereikia. Užteks ir romantikos.

Valykime teisingai: laminuota grindų danga (8)

2012 balandžio mėn. 19 d. 09:11
Priežastis, kodėl jūsų grindys nebeblizga, pakeitė spalvą ar ėmė pūstis, gali būti ne prasta jų kokybė, meistro darbo brokas, o jūsų aplaidumas. Skirtinga grindų danga reikalauja atitinkamos priežiūros. Štai keli patarimai, kaip teisingai valyti laminuotą grindų dangą.

Dizainerė I.Marcinkevičienė: namų charakterį padiktuoja meno kūriniai (36)

2012 balandžio mėn. 19 d. 08:00
Indros Marcinkevičienės sukurtas interjeras
Asmeninio archyvo nuotr.
„Nuo ko pradėti kurti interjerą? Visų pirma - nuo erdvių. Būtina teisingai sudėlioti zonas“,- sako estravagantiška interjero dizainerė Indra Marcinkevičienė. Menininkės įsitikinimu, erdvė turi būti labai praktiška, funkcionali ir patogi gyventi.

Pagrindiniai dizaino principai (2)

2012 balandžio mėn. 18 d. 09:59
Pagrindiniais dizaino principais vadovaujasi visi dizaineriai – interjero, madų, eksterjero, architektai ir menininkai.