aA
„Į Klaipėdą nenuvažiuosi šiaip: turi būtinai ir lūpas raudonai pasidažyti, ir aukštakulnius į lagaminą įsimesti, nes ten žmonės – kitokie. Jie turbūt to vėjo ir jūros „nupūsti“, – taip apie uostamiestį kalba reklamos specialistė, dainininkė Dovilė Filmanavičiūtė. Nors kilusi ne iš šio krašto, D. Filmanavičiūtė prisipažįsta dažnai traukianti į Klaipėdą, o kaskart nuvykusi labai rimtai ima svarstyti galimybes ten apsigyventi.

Žinoma moteris pasakoja, kad artimas ryšys su uostamiesčiu užsimezgė gana netikėtai – planavusi kurį laiką pailsėti nuo sostinės ir padirbėti kitoje aplinkoje, ji atsitiktinai susipažino su klaipėdiečiais, tapusiais itin gerais draugais.

„Vieną vasarą norėjau praleisti Klaipėdoje, pažinti tą miestą, pabūti prie jūros, pailsėti ir susidėlioti mintis tarp darbų. Mane į savo namus mėnesiui priėmė nepažįstama klaipėdietė – ji mane žinojo tik iš „Facebooko“. Per tą laiką su visa jos kompanija tapome tokiomis artimomis ir geromis draugėmis, kad jaučiuosi ten labai laukiama, o kai nuvažiuoju, visuomet jaučiuosi kaip grįžusi namo. Klaipėda man yra linksmybių, pabėgimo, juoko iki paryčių, labai įdomių, visiškai kitoniškų žmonių miestas, kuriame aš labai įsikvepiu“, – pasakoja D. Filmanavičiūtė.

Nemažai laiko Klaipėdoje praleidžianti reklamos specialistė sako, kad uostas daugeliui asocijuojasi su pramone, bet jis, D. Filmanavičiūtės nuomone, šiam miestui suteikia papildomo žavesio.

„Pati mėgstu po uostą „plavinėti“ ar dviračiu važinėti ir bandyti vis kažkokių detalių užčiuopti, kurios atrodo tokia egzotika mums, atvažiavusiems iš kitų miestų. Sutinku, kad Klaipėdoje – ženklus pramonės buvimas, bet man Klaipėda visų pirma yra menų miestas. Visi klaipėdiškiai, kuriuos pažįstu, su kuriais draugauju ar tiesiog esu susidūrus savo veikloje, yra labai muzikalūs, teatriški, darantys viską iš širdies ir visiškai nestandartiškai, tikrai kitaip nei kitų Lietuvos miestų gyventojai. Gal čia toks mano stereotipas, bet jei reikėtų rinkti meniškiausią miestą Lietuvoje, Klaipėda tikrai užimtų pirmą ir vienintelę vietą“, – įsitikinusi moteris.

Paklausta, ką visuomet stengiasi aplankyti Klaipėdoje, D. Filmanavičiūtė ima vardinti ne vieną vietą. Pirmiausia ji traukia į Turgaus gatvę susitikti su draugais, o pusryčius labai mėgsta valgyti krantinėje, iš kurios keltas kelia į kitą pusę. Taip pat stengiasi užsukti ir į Neringą.

„Po truputį prisijaukinu Klaipėdą nuo senamiesčio, kuris atrodo labai mažytis ir jaukus, – bet kai ten eini su vietiniais, atrodo, ir čia kampas, ir čia, – iki buvusių sandėlių ir gamyklų teritorijų, kur klaipėdiečiai irgi visai neblogą „šaršalą“ užkūrę, vykdo įdomius projektus.

Mane labai žavi jų mokėjimas švęsti gyvenimą ir kasdienybę. Į Klaipėdą nenuvažiuosi šiaip: turi būtinai ir lūpas raudonai pasidažyti, ir aukštakulnius į lagaminą įsimesti, nes tie žmonės – kitokie. Jie turbūt to vėjo ir jūros „nupūsti“, – tvirtina D. Filmanavičiūtė.

Ji pripažįsta su vyru ne kartą kalbėjusi, kad jei reikėtų gyvenimui rinktis kitą miestą, ne Vilnių, labai norėtų pabandyti gyventi Klaipėdoje. „Ta mintis manęs neapleidžia. Gal kai vaikai gims, gal pusmečiui, gal tik vasarai, bet mes tą planą tikrai įgyvendinsime“, – sako žinoma moteris.

Galimybių Klaipėda
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Dėl 100 tūkst. ryžosi ekstremaliam eksperimentui: žmogaus protui tai per žiaurus išbandymas haliucinuoti pradėjo jau 3 parą (19)

Richas Alati tegalvojo apie šešiaženklę sumą. Kad ją laimėtų, jam tereikėjo ištverti 30...

Pagrindinis priekaištas Skverneliui: ką jo vietoje darė Grybauskaitė (181)

Į prezidentus kandidatuojantis Saulius Skvernelis teigė nematąs priežasčių, kodėl turėtų...

(Ne)Grįžtu. Apie tradicijas mirusįjį šarvoti lovoje ir emigracijoje palaidotus lietuvius (21)

Kai kurie nė neketina grįžti iš emigracijos, kiti apie tai svajoja dešimtmetį, o dar kiti...

Lietuviai aplankė Čingischano tėvynę: nuolat žudęs, prievartavęs ir plėšęs kitas tautas, šiandien jis vis tiek garbinamas (79)

Mongolija savo didžiūnų išmintį šiandien gerbia kur kas labiau, nei jų užkariavimus. Šalyje...

Kaltinimų dėl neva išsigalvoto neįgalumo sulaukusi Antonovienė pratrūko: tik retas žino, kokią kainą moku už sportą (46)

„Mafijos tėvu“ vadinamo Vido Antonovo žmona Rima neseniai ir vėl atsidūrė dėmesio centre....

Miestietis laimingas pabėgęs į ekologišką vienkiemį, kuriam valdininkai net nesuteikia adreso

Jei kadaise kauniečiui Tomui Didžiuliui kas būtų pasakęs, kad jis, tikras miesto vaikas, augęs...

Atleisk ir pamiršk: kaip išsilaisvinti iš pykčio, pagiežos ir skausmo

Būti visada nuolankiam, priimti viską, kaip yra, ir laukti, kol likimas visas problemas išspręs...

„Nevėžio“ stratego apmaudas ir saviškių neatpažinęs Šaras: kai kurie nebūtų patekę net į dublerius (2)

Nuožmi kova iki paskutinių lemiamo ketvirčio sekundžių ir dramatiška Kauno „Žalgirio“...

Lietuvis per mėnesį uždirba 4 tūkst. eurų: jo išskirtinis talentas stebina pasaulį (77)

„Mes pradėjom nuo nekilnojamojo turto, o dabar jau esame gana gerai įsitvirtinę ir tarptautinio...

Marietje Schaake. Ar patikėsite „Facebook“ interneto kontrolę?

Praėjusių metų balandį, kai 34 technologijų kompanijos paskelbė dalyvaujančios...