„Mes skatiname paties žmogaus atsakomybę už savo sveikatą. Norime, kad žmogus atsisakytų žalingų įpročių: alkoholio, nikotino, ir kitų, daugiau sportuotų, valgytų sveiką maistą, neturėtų viršsvorio; ne ką mažiau rūpinamės ir žmogaus psichine sveikata: kad mąstytų pozityviai, orientuotųsi į tai, kas gyvenime yra gražu ir gero“, - sakė DELFI konferencijoje viešėjusi Sveikatos apsaugos viceministrė Nora Ribokienė.
Nora Ribokienė
© DELFI (J.Juršienės nuotr.)

„Šios pertvarkos esmė - kad medicina būtų žmogui prieinama ir atsisukusi veidu į jį“DELFI skaitytojai piktinosi, kad po kiekvienos reformos viskas pablogėja ir klausė, ar medicina Lietuvoje bus prieinama paprastam mirtingajam. Viceministrė tikino, jog šios pertvarkos esmė - kad „medicina būtų žmogui prieinama ir atsisukusi veidu į jį“ bei siekiama, kad žmogui reikalingos kasdieninės medicinos paslaugos būtų arti žmogaus namų ir būtų prieinamos, kai jam nutinka kas nors blogo su sveikata. „Norim, kad net ir rajono ligoninė teiktų labai platų spektrą paslaugų, net ir esant paprastesniems susirgimams. Minimalios operacijos, net ir ten kur bus uždaryti Chirurgijos skyriai, žmogui bus atliekamos Dienos chirurgijos skyriuose, o nakties metu chirurgai - traumatologai dirbs priėmimo skyriuose. Ištikus infarktui, insultui, ar kitai rimtai bėdai, žmogus iškart bus vežamas į aukšto lygio universitetinius centrus, kur suteikus reikiamą pagalbą, galės grįžti ir tęsti gydymą prie arti savo namų“,- aiškino konferencijos viešnia.Į skaitytojų klausimą, ar šalyje planuojama siekti skaidrios sveikatos apsaugos sistemos, N.Ribokienė teigė mananti, kad kyšininkavimo neįmanoma sunaikinti vien tik pagavus kyšio ėmėją, reikalingi sisteminiai pokyčiai. Viceministrė sakė, kad Sveikatos apsaugos ministerija jau yra parengusi papildomo savanoriško sveikatos apsaugos draudimo koncepciją, pagal kurią kiekvienos paslaugos procentinę dalį galės apmokėti, arba pats pacientas, arba už jį tai galės apmokėti draudimas. Tokiu būdu išnyks visos oficialios mokamos paslaugos ir nebebus prielaidų prisimokėti neoficialiai medikams.DELFI skaitytojai domėjosi, ar valstybė turi sveikos gyvensenos strategiją ir kokia jos esmė. „Vyriausybės programoje yra numatytas pagrindinis teiginys tokios strategijos: "Sveikas žmogus - sveika visuomenė". Šiuo metu yra patvirtinta nacionalinė strategija, kuri susijusi su sveika gyvensena, kuri apima vaikų sveikatos stiprinimą, tabako, alkoholio kontrolę, vėžio profilaktikos kontrolę“,- sakė viceministrė ir patikslino, kad širdies dienos maratone bėgo ir pats ministras.Konferencijos dalyviai teiravosi,
ar ketinama imtis priemonių žmonių sveikos gyvensenos skatinimui, nes, jų manymu, pastaruoju metu yra skatinama tik vaistus vartoti, o ne save sveikatinti. N.Ribokienės manymu, kiekvieno vaisto vartojimas turi būti labai pamatuotas, nes kiekvienas vaistas yra ne tik vaistas, bet ir turintis pašalinį vaistą preparatas. „Skatiname žmogaus sąmoningumą, kad jis nepasiduotų skleidžiamai informacijai, kad persivalgius reikia naudoti fermentus, kad vietoj vaisto geriau būti fiziškai aktyviam, riboti maisto kiekį“,- sakė viceministrė.Skaitytojai taip pat domėjosi,

Photocontest:

ar ketinama imtis priemonių žmonių sveikos gyvensenos skatinimui, nes, jų manymu, pastaruoju metu yra skatinama tik vaistus vartoti, o ne save sveikatinti. N.Ribokienės manymu, kiekvieno vaisto vartojimas turi būti labai pamatuotas, nes kiekvienas vaistas yra ne tik vaistas, bet ir turintis pašalinį vaistą preparatas. „Skatiname žmogaus sąmoningumą, kad jis nepasiduotų skleidžiamai informacijai, kad persivalgius reikia naudoti fermentus, kad vietoj vaisto geriau būti fiziškai aktyviam, riboti maisto kiekį“,- sakė viceministrė.Skaitytojai taip pat domėjosi, ar ketinama imtis priemonių sveiko maisto įvedimui mokyklose. Anot N.Ribokienės, Sveikatos apsaugos ministerija kartu su Švietimo ir mokslo ministerija inicijuoja sveikatą stiprinančių mokyklų plėtrą ir pernai tokių mokyklų Lietuvoje veikė 400. Viceministrė džiaugėsi, kad vaikai iš tokių mokyklų netgi tėveliams aiškina, ką reikia valgyti, kaip gyventi, ir ko nereikia daryti.Konservantai - viso pasaulio problemaĮ klausimą, ar sveikatos ministerija yra pajėgi sustabdyti visokių žalingų sveikatai chemikalų skverbimąsi į maisto produktus, Sveikatos apsaugos viceministrė atsakė, kad tai yra ne tik Lietuvos, tai yra viso pasaulio problema. „Svarbiausia, kad žmogus parduotuvėse rastų ir ekologiškų produktų lentynas, kuriuose nėra chemikalų ir konservantų. O tie visi chemikalai, dažnai užtikrinantys ilgesnį jų vartojimo terminą, yra naudojami ir visoje Europoje, jie yra leistini. Be maisto yra ir daugiau civilizacijos išradimų, kurie nėra labai naudingi sveikatai: tas pats kompiuteris, mobilieji telefonai, automobiliai ir t.t. “, - sakė N.Ribokienė. Viceministrės teigimu, visame pasaulyje orientuojamasi į sveiką žmogų. „Žmogaus sveikatos palaikymas daug pigiau kainuoja, nei ligos gydymas. Tam, kad užtikrinti sveiką žmonių gyvenseną, reikia labai daug bendrauti ir dirbti su pačia visuomene, investuoti lėšų profilaktinėms programoms, kurių dėka galima užkirsti kelią daugeliui mirtinų ligų. Norėdami būti sveikatos ministerija, mes ir turime mintyje šią misiją“,- sakė konferencijos viešnia.

Vardas: *
Pavardė: *
El. paštas: *
Nuotraukos pavadinimas:
Nuotrauka (jpg, png, gif): *
TOP 10;

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Darbo imigrantus išnaudojantis vergvaldys – nepažabojamas (161)

Važiuodamas į Vokietiją tolimųjų reisų vairuotojas Aleksandras Šeško tikėjosi užsidirbti,...

Dešimtmečio byla gali pasikartoti: gudrūs žaidimai pakišo vienus ir atrišo rankas kitiems (18)

Nesenoje parlamentinių tyrimų istorijoje yra pavyzdžių, kai teisėsaugos tyrimus dubliuoti sumanę...

Antradienį vykstančių į Lenkiją laukia patikros (72)

Valstybės sienos apsaugos tarnybos ( VSAT ) pareigūnai antradienį prie sienos su Lenkija surengs...

Penki dalykai, kurių nekartosiu naujuose namuose – asmeninė patirtis (84)

Prieš dvejus metus įsigijau pirmuosius savo nuosavus namus ir teko išspręsti nemažai jų...

Ką galime kiekvienas mūsų padaryti, kad nesusirgtume storosios žarnos vėžiu genetika lemia tik 10 proc. (13)

Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras informuoja, kad pagal Higienos instituto duomenis,...

Mįslingas incidentas Rusijoje: patvirtino smarkų radiacijos padidėjimą (78)

Rusijos meteorologinė tarnyba patvirtino Europos agentūrų kiek anksčiau perduotą informaciją...

Tiksinti bomba: dar vienam Europos regionui gresia katastrofa (26)

Bosnijos serbų lyderis Miloradas Dodikas nori, kad Serbų Respublika trauktųsi iš Bosnijos ir...

Plikledžio pasekmės – per avariją Klaipėdoje žuvo BMW vairuotojas (35)

Antradienį, 7.32 val., Bendrajame pagalbos centre skubios pagalbos telefono numeriu 112 gautas...

Kim Kardashian ir Kanye Westo namą už 18 mln. dolerių nusipirko buvusi Ukrainos generalinio prokuroro sekretorė (6)

Ukrainos generalinio prokuroro Sviatoslavo Piskuno sekretorė Marina Akton nupirko iš Kim Kardashian...

Vokietijos specialistų naudotų automobilių ataskaita: „Volkswagen Tiguan“ po 100 tūkst. kilometrų (11)

DELFI su žurnalu „ Auto Bild Lietuva “ tęsia straipsnių seriją, kuriais kviečia skaitytojus...