Dainą rašė vienam žmogui: tai geriausia, ką dėl jos padariau

Repas, hiphopas ir tradicinė ukrainietiška muzika tilpo vienoje dainoje – „Stefania“, kuri šių metų „Eurovizijoje“ be konkurencijos tapo Europos žiūrovų mylimiausia daina. Ir nors nuo vasario 24 d., kuomet Rusija įsiveržė į Ukrainą, daina įgavo absoliučiai naują prasmę, ją parašęs Kalush grupės lyderis Olehas Psiukas atskleidžia visai kitokią „Stefania“ istoriją:

„Tai daina apie mano mamą. Niekada neskyriau jai dainos ir visai nesu tikras, ar mūsų santykiai praeityje buvo ypač artimi, bet aš žinau, kad ji tikrai nusipelnė šios dainos. Tai – geriausias dalykas, kurį aš kada nors padariau dėl jos“.

Prasidėjus karui, pasirodymo prasmė keitėsi akimirksniu

Nuo karo pradžios daina apie mamą virto daina apie meilę tėvynei, o bene labiausiai tai atspindinti, kone pranašiška kūrinio eilutė – „Visada rasiu kelią namo, net jei visi keliai sugriauti“.

„Įsiveržus rusams, daug kas ėmė ieškoti dainoje papildomos prasmės. Pavyzdžiui, tie, kuriems liūdna, kad šiuo metu negali matytis savo mamos. Štai kodėl daina dabar yra ukrainiečių širdyse ir ausyse“, – sako O. Psiukas.

Nuo dainos paviešinimo, socialiniuose tinkluose buvo sukurta šimtai vaizdo įrašų, kurių garso takeliu tampa „Stefania“, o, jau įvykus „Eurovizijos“ finalui, dainą savaip įprasmino ir lietuviai – Lietuvai „Eurovizijoje“ atstovavusi dainininkė Monika Liu kartu su Nacionalinio operos ir baleto teatro solistais, orkestro muzikantais, vaikų choru ir kūdikio besilaukiančia repo atlikėja Daiva Starinskaite atliko itin jautrią dainos aranžuotę.

KALUSH istorija: susikūrė po vieno įrašo socialiniame tinkle

Kalush, vadovaujama 27 metų Oleho Psiuko, dar žinomo kaip The Psiuchyi Son, susikūrė 2019 m., kai nariai Ihoris Didenchukas ir MC CarpetMan (KylymMen) atsakė į Oleho „Facebook“ įrašą, kuriame vaikinas ieškojo grupės draugų.

Trijulė sukūrė neįtikėtinai unikalų repo mišinį su liaudies motyvais ir ukrainietišku autentiškumu. Patys atlikėjai tai vadina „folk ir groove“, o norėdami didesnio sąstato, transformavosi į „Kalush Orchestra“, prijungdami dar du multiinstrumentalistus Tymofii Muzychuk ir Vitaliy Duzhyk. Pirmasis grupės singlas „Shtomber Womber“ buvo išleistas 2021 m. gruodžio mėn.

Jau birželio 16 dieną „Kalush Orchestra“ atvyksta į Lietuvą – kartu su Delfi Kauno „Žalgirio“ arenoje organizuojamas grupės koncertas „Aš esu Ukraina“, o pusė už bilietus surinktų lėšų bus skirtos taip reikiamai pagalbai Ukrainai:

„Kuo greičiau sulauksime pagalbos iš Europos, kuo greičiau susibursime, kuo daugiau žmonių mums padės ir apie tai praneš, tuo greičiau karas baigsis. Ir neplis į kitas šalis“, – sakė grupės lyderis O. Psiukas.

Drauge su „Kalush Orchestra“ birželio 16 d. Kauno Žalgirio arenoje dainuos ir mūsų „Eurovizijos“ žvaigždė Monika Liu, grupė „8 kambarys“ ir atlikėjas Mad Money.

Bilietus į koncertą galite įsigyti ČIA.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
DELFI
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės