Kišenes pasipildyti šviežiomis euro monetomis panorę šalies gyventojai bankuose sukėlė spūstis. Nors šiandien yra pirmoji diena, kai galima įsigyti euro monetų rinkinių, kai kuriuose bankuose nusidriekė iki 30-ies žmonių eilės. Bankinininkai pasakojo, kad žmonės rinkosi vos bankams pravėrus duris, o lietuviškais eurais domėjosi ir nemažai užsieniečių.
Eurų rinkiniai
© DELFI / Mindaugas Ažušilis

Nors euru atsiskaityti galėsime tik nuo sausio pirmosios, nuo šiandien Lietuvos gyventojai jau gali įsigyti eurų monetų rinkinių Lietuvos banko kasose Vilniuje ir Kaune, komerciniuose bankuose, o nuo gruodžio 4 d. – ir „Lietuvos pašte“.

Lietuvos banko eilėse lūkuriavo 15-30 žmonių

„Lietuvos banko“ Grynųjų pinigų tarnybos Kasos departamento direktorius Mindaugas Vilkelis pasakojo, kad pirmoji diena, kai prekiaujama eurais, banko darbuotojams buvo pakankamai įtempta.

„Tikslios statistikos dar neturime, nes pirmoji rinkinių pardavimo diena dar nesibaigė, bet visos kasos dirba pilnu apkrovimu. Mūsų vertinimais, per pirmąjį prekybos pusdienį Vilniuje Žirmūnų, Totorių ir Kauno kasose jau aptarnauta daugiau kaip 1.000 gyventojų“, - skaičiavo M. Vilkelis.

Pagrindinio šalies banko atstovo teigimu, žmonės rinkosi nuo pat Lietuvos banko kasų atidarymo. M. Vilkelis pabrėžė, kad labai ankstyvo stoviniavimo nebuvo, bet iki šiol naujosios valiutos prie kasų laukia nenutrūkstama eilė, kurioje vidutiniškai būna 15-30 žmonių.

Grynųjų pinigų tarnybos Kasos departamento vadovas priminė, kad be eurų rinkinių pardavimo vyksta ir kitų paslaugų aptarnavimas – monetų keitimas į banknotus, numizmatinių monetų pardavimas bei sugadintų pinigų priėmimas ar keitimas gerais.

Eiles ilgina ir monetų kolekcionieriai iš užsienio

Eurų pardavimais nesiskundžia ir vienas didžiausių šalies bankų „Swedbank“. Jo atstovo spaudai Sauliaus Abraškevičiaus teigimu, lietuviškais eurais domisi ir užsieniečiai.

„Peržvelgę lankytojų srautus kai kuriuose padaliniuose, matome, jog neretai daugiau nei pusė apsilankymų banko padalinyje yra dėl euro rinkinių. Atskiruose banko padaliniuose gyventojų aktyvumas ir srautai panašūs. 13 val. duomenimis, „Swedbank“ padaliniuose buvo išplatinta apie 6.500 rinkinių vienetų. Matome, jog jais domisi ir užsienio numizmatai“, - pastebėjimais dalinosi S. Abraškevičius. 

Per pietus DELFI darbuotojai eiles pastebėjo ir didžiausiame šalies komerciniame banke „SEB“. Banko viešųjų ryšių vadovas Arvydas Žilinskas taip pat svarstė, kad eilės galėjo susidaryti dėl turistų.

„Akivaidžiai jaučiame, kad žmonių daugiau, tačiau tai būdinga Vilniaus centre esantiems banko skyriams. Vienas iš galimų objektyvių paaiškinimų - pažintinius euro monetų paketus noriai perka daug užsienio turistų. Iki 14 val. banko skyriuje aptarnauta tiek klientų, kiek paprastai aptarnaujama per visą darbo dieną“, - sakė A. Žilinskas.

Jo teigimu, kituose banko skyriuose eurais besidominčių žmonių mažiau, tad klientai yra informuojami apie tuos banko padalinius, kuriuose laukimo laikas yra trumpesnis.

Skubėti nepataria

Lietuvos bankas informuoja, kad komerciniai bankai litus į eurus keis nemokamai 6 mėnesius nuo euro įvedimo dienos (iki 2015 m. birželio 30 d.). Dar pusmetį (iki 2015 m. gruodžio 31 d.) nemokamai litų banknotus į eurus keis dalis komercinių bankų padalinių (visų apskričių
centruose ir kai kuriuose kituose miestuose). Tuo metu „Lietuvos paštas“ ir kai kurios kredito unijos litus į eurus nemokamai keis tik 60 kalendorinių dienų nuo euro įvedimo (iki 2015 m. kovo 1 d.).

Lietuvos bankas savo kasose Vilniuje ir Kaune litus į eurus keis nemokamai neribotą laiką
ir neribotą kiekį. Banko specialistai rekomenduoja, kad jei nėra būtina, iki euro įvedimo litų į eurus keisti neverta, nes toks keitimas kainuoja, o nuo 2015 m. sausio 1 d. grynuosius litus į eurus bus galima išsikeisti nemokamai.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Odontologės papasakojo, pagal kokį pagrindinį kriterijų iš tikrųjų reikia rinktis dantų šepetėlį būtina viena papildoma priemonė (48)

Prekybos vietose siūlomi įvairių tipų dantų šepetėliai . Skiriasi jų galvutės dydis,...

Nuomos aferoms pabaigos nematyti: agentūrai sumokėjo, bet buto negavo (50)

Nors apie Klaipėdoje veikiančią agentūrą „Butų nuoma“ blogi atsiliepimai sklando apie...

Transliuotos išgertuvės Kybartuose atskleidė baisią situaciją: neskubėkime teisti kalinių (250)

Savaitgalį iš Kybartų pataisos namų išgertuves gyvai transliavę vyrai toliau kursto aistras....

Orai bus permainingi: grįšiantį 30 laipsnių karštį nuplaus lietūs (3)

Artimiausiomis dienomis netrūks permainų. Po saulėtesnio trečiadienio į šalį sugrįš 30...

Po pertraukos įvarčiais prapliupusi Rusijos rinktinė – praktiškai aštuntfinalyje (891)

Pasaulio futbolo čempionate antradienį prasidėjo antrojo turo rungtynės. Skambią pergalę prieš...

Kurtinaitį užjautęs Jovaiša davė skausmingą patarimą „Žalgiriui“ (87)

Kauno „Žalgiris“ užbaigė, kaip sako pats Šarūnas Jasikevičius , istorinį sezoną....

Nuo šiol pramogauti keliaus tik čia: merginos ir pigios pramogos papirko lietuvio širdį (34)

Dvi savaitgalio dienos Berlyne yra tai, ką šią vasarą privalo išbandyti kiekvienas lietuvis....

Tik vyrams: kaip pastatyti moterį „į vietą"? (154)

Dėmesio! Šis straipsnis griežtai skirtas tik vyrams! Moterims parašiau kitą. Prieš septynerius...

Išgertuvės Šventojoje siutino: ne visi taip supranta atostogas (36)

Kurortas - kai kuriems žmonėms jis asocijuojasi su poilsiu ar vakarėliais. Susirenka daugybė...

VU rektorius: docento darbo užmokestis jau prilygsta vairuotojo algai (181)

Tyrėjai moksliniams tyrimams gali skirti vos pusę savo darbo laiko. Kita 40-50 proc. laiko dalis...