Kelias euro link aplaistytas pirkėjos ašaromis

 (121)
Į naujienų portalą Etaplius.lt kreipėsi suglumusi skaitytoja, kuri papasakojo savo nelinksmą nuotykį prekybos centre.
© DELFI / Tomas Vinickas

Mergina prieš euro įvedimą norėjo išleisti dovanotas 5 litų monetas. Tai pirkėjai pavyko, tačiau iš parduotuvės pirkėja išėjo su ašaromis akyse.

„Gavome dovanų 200 litų taupyklėje, 5 litų monetomis. Pagalvojom, kad reikia išleisti, nes įvedus eurą reikės keisti banke. Suskaičiavau mokesčius ir grįžusi iš darbo nusprendžiau nueiti sumokėti būtent tokiomis monetomis. 160 litų. Prieš tai apsipirkau, paklausiau pardavėjos, ar mokesčius mokėti terminale, jai patvirtinus nuėjau ten.

Pardavėja jau apsiperkant nebuvo itin maloni. Suskaičiavusi mokesčius pamatė mano monetas, kurios tilpo į vieną saujelę. Tuomet prasidėjo atsikalbinėjimai, klausimas, ką aš galvoju atsinešdama tokius pinigus, lyg būčiau jai pažėrusi baltus centus, kurie, beje, irgi yra tokie patys pinigai. Pardavėja pareiškė, jog kitą kartą patikrins, kokius pinigus atsinešu į parduotuvę.

Man buvo siaubinga gėda. Dar pasiteiravau, ar čia kitokie pinigai… Pardavėja argumentavo, kad dabar jiems teks pinigus keisti, patirs nuostolių. Išėjau iš parduotuvės ir apsipyliau ašaromis“, – pasakojo jauna moteris.

Etaplius.lt susisiekė su prekybos centro vadovybe ir gavo patvirtinimą, kad pinigus privalo priimti ir tikrai priima. Moteris suabejojo, ar jų tinkle išvis galėjo kilti toks konfliktas, esą pardavėjos ten ramios. Tinklo atstovė, išgirdusi, kad pinigus vis dėl to priėmė, nukirto, kad problemos tada kaip ir nėra.

Bilietai už santaupas stiklainyje

Kita skaitytoja gyrė kiosko darbuotoją. Moteris pasakojo, kad namuose buvo sukaupta daugybė 10 centų monetų, tad kruopščiai juos suskaičiavusi, ji nusprendė įsigyti autobuso bilietėlių.

„Nunešiau 25 litus dešimties centų monetomis. Pardavėja juos be jokio pykčio suskaičiavo ir padavė man bilietėlius. Užtrukome vos porą minučių, nors už manęs stovėjusi moteris aiktelėjo lyg būčiau visą maišą atsinešusi“, – pasakojo moteris.

Pagal įstatymą monetas turi priimti

Nuo 2015 metų, Lietuvoje pasikeitus valiutai, visas taupyklėje užsilikusias monetas teks keisti banke, todėl žmonės stengiasi jas išleisti savo kasdieniams pirkiniams. Tai padaryti nedraudžia jokie įstatymai, o parduotuvėje smulkias monetas privalo priimti taip pat, kaip ir stambią valiutą.

Lietuvos Respublikos Pinigų įstatymo 3 straipsnis „Mokėjimas ir atsiskaitymas litais“ skelbia, kad: „Lietuvos Respublikoje juridiniai ir fiziniai asmenys litus mokėjimams ir atsiskaitymams privalo priimti be apribojimų“.

etaplius.lt
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Užduok klausimą ekspertui