Į Lietuvą atgabenta antroji euro banknotų siunta – šį kartą į Kauną

 (31)
Į Lietuvos banko saugyklą Kaune trečiadienį sėkmingai atvežti euro banknotai. Lietuvos bankas pranešė, kad iš Kauno banknotai bus paskirstomi po vakarų Lietuvą.
© DELFI (R.Achmedovo nuotr.)

Operacija įvykdyta sėkmingai, banknotai saugiai pasiekė saugyklas Kaune“, - BNS sakė Lietuvos banko atstovas Giedrius Simonavičius.

Banknotams pasiekus saugyklą miesto centre - K.Donelaičio gatvėje, iš dalies atnaujintas eismas – gatve leista važiuoti viešajam transportui, tačiau kitų transporto priemonių ir pėsčiųjų eismas buvo draudžiamas, kol iš sustojusių prie banko sunkvežimių iškrautas krovinys.

Prie banko sustojusius du vilkikus su kroviniu saugojo gausios policijos pajėgos, „Aro“ šarvuotis, sraigtasparnis.

Bendrovės „Lufthansa Cargo“ krovininis orlaivis su pinigais trečiadienį po pietų nusileido Kauno oro uoste. LB saugyklos yra tik Vilniuje ir Kaune.

Pirmoji euro banknotų siunta iš Vokietijos į Vilnių atvežta spalio 22 dieną - tuomet du vilkikai taip pat buvo palydėti didelių policijos pajėgų, buvo uždarytas eismas kai kuriomis gatvėmis, o koloną iš oro dengė pasieniečių sraigtasparnis.

Lietuvos bankas tik kitą dieną oficialiai patvirtino, kad atgabenta euro banknotų siunta. Anot LB, pinigai atvežti dieną, nes to reikalauja griežtos saugumo procedūros, be to, jie turi būti skraidinami šviesiu paros metu, o apie pinigų gabenimo laiką, maršrutą, apsaugos ir kitas detales visuomenė iš anksto negali būti įspėta.

Euro įvedimui reikalingus 132 mln. vienetų eurų banknotų Lietuvos bankas pasiskolino iš Vokietijos Bundesbanko. Centrinis bankas skelbė, kad į Lietuvą jie bus pristatyti spalio-lapkričio mėnesiais.

Lietuva eurą įsives 2015 metais.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Užduok klausimą ekspertui