• Euro istorija
  • Kaip gaminami Eurai?
  • Kaip atpažinti suklastotus banknotus?
  • Ką daryti su suklastotais banknotais?

ŠIEK TIEK ISTORIJOS

Išleisti į apyvartą 2002 m. sausio 1 d., eurų banknotai ir monetos tapo Europos integracijos simboliu. Eurai kasdien naudojami aštuoniolikoje ES valstybių narių. Jie palengvina prekybą ir keliavimą. 334 milijonai žmonių atsiskaito grynaisiais pinigais ta pačia valiuta.

MŪSŲ PINIGŲ RAIDA

1992 m. pasirašyta Mastrichto sutartimi buvo padėtas pagrindas Europos Sąjungai ir jos bendrajai valiutai – eurui. Po keletą metų trukusio planavimo ir pasirengimo, 2002 m. sausio 1 d. eurų banknotai ir monetos buvo išleisti į apyvartą dvylikoje Europos Sąjungos valstybių narių. Šiuo metu eurą yra įsivedusios septyniolika ES šalių.

Tikimasi, kad visos ES šalys, išskyrus Daniją ir Jungtinę Karalystę, kurios yra susitarusios dėl išimties, prisijungs prie pinigų sąjungos ir įsives eurą, kai tik įvykdys konvergencijos kriterijus.

Serijos „Europa“ išleidimas į apyvartą 2013 m. yra nuolatinio eurų banknotų tobulinimo proceso dalis. Serijos „Europa“ banknotuose yra patobulintų apsaugos požymių, siekiant, kad, kaip ir iki šiol, eurai būtų patikima mokėjimo priemonė.

Užduok klausimą ekspertui