aA
Praėjusiais metais Lietuvoje įsigaliojus įstatymui, kuris pagal naują mažosios žaliosios energetikos modelį visiems šalies gyventojams suteikė galimybę gaminti elektros energiją iš atsinaujinančių išteklių ir ją vartoti geografiškai skirtingose vietose, sumanių energetikos sprendimų bendrovė „Ignitis“ inicijavo pirmąją nutolusių saulės jėgainių platformą „Ignitis saulės parkai“. Šiandien platformoje jau vystomi 4-ių energijos gamintojų projektai, o vienas jų – „Saulės grąžos“ parkas Kuršėnuose, kurio saulės elektrines iki šiandien rezervavosi daugiau nei 250 tiek nuosavų namų savininkų, tiek ir daugiabučių gyventojų, kurie iki šiol neturėjo praktinės galimybės naudoti saulės gaminamą elektrą savo butuose.
„Saulės grąžos“ nuotr.
„Saulės grąžos“ nuotr.
© Organizatorių nuotr.

Pasitikėjimas partneriais

Bendrovės „Saulės grąža“ vadovas Mindaugas Gerulaitis pasakoja, kad sprendimui, pasirinkti būtent „Ignitis saulės parkų“ platformą bendrovės projektui, įtakos turėjo ne vienas svarbus veiksnys.

„Iš pradžių svarstėme apie nuosavą platformą, tačiau „Ignitis“ yra išvystę aukšto lygio administracinę ir klientų aptarnavimo sistemą, kompetencijų lygį, o jų patirtis, kaip energijos tiekėjų, rinkoje yra labai didelė, todėl nusprendėme, kad su tokiais partneriais galime ne tik pasiekti savo užsibrėžtus tikslus, bet ir vartotojams suteikti geriausią įmanomą paslaugos kokybę – teigia M. Gerulaitis.

Pašnekovo pasiteiravus, kodėl vis daugiau žmonių susidomi galimybe saulės energiją gaminti nutolusiuose saulės parkuose, M. Gerulaitis sako, kad tam įtakos turi tiek finansinis, tiek ir ekologinis aspektai.

„Saulės grąžos“ nuotr.
„Saulės grąžos“ nuotr.
© Organizatorių nuotr.

„Iki šiol daugelis gyventojų neturėjo galimybės naudoti saulės gaminamą elektrą, tačiau dabar tokį šansą turi visi. Rinkoje atsirandant vis daugiau gamintojų – pinga produkcija, todėl saulės elektrinės tampa ne kažkokia prabangos preke, o daugeliui gyventojų prieinama alternatyva, leidžiančia sutaupyti. Negano to, teikdama finansinę paramą, prie žaliosios energetikos skatinimo prisideda ir valstybė. Skaičiuojama, kad šiais metais šalyje elektrą gamina daugiau nei 4000 vartotojų, o iki 2025 m. Nacionalinės energetinės nepriklausomybės strategijos tikslas yra pasiekti 34 tūkst. nepriklausomų energijos gamintojų.

Tai ne mažas iššūkis, tačiau pagrindinis potencialas yra daugiabučių gyventojai, kuriems atsiveria galimybės tapti gaminančiais vartotojais ir sumažinti dvigubai ar net daugiau elektros išlaidų. Pvz., jei gyventojas dabar už elektrą išleidžia 756 € per metus (vidutiniškai 63 € per mėn.), įsigijęs 5 kW elektrinės dalį saulės parke per metus gali sutaupyti apie 472 €.

Kitas aspektas – ekologiškumas. Matome, kad vis daugėja žmonių, kuriems ne tas pats, kokioje aplinkoje jie gyvena. Ekologija, draugiškumas gamtai yra tos vertybės, kuriomis vadovaujasi daugelis pasaulio gyventojų. Ne išimtis ir Lietuva“, – teigia bendrovės „Saulės grąža“ vadovas.

„Saulės grąžos“ nuotr.
„Saulės grąžos“ nuotr.
© Organizatorių nuotr.

Neeilinis projektas

Šiuo metu Kuršėnuose „Saulės grąža“ vysto 5 MW saulės parką Lietuvoje. „Parko statymo darbai vyksta pagal iš anksto numatytą grafiką, o pardavimai – keliais etapais, kuriuose gyventojai gali rezervuoti norimą dalį saulės elektrinės. Kai numatytos galios etapas užpildomas rezervacijomis, plėsime parko dydį, kol pasieksime savo tikslą – 5 MW galingumo saulės parką.

Vieta pasirinkta dėl idealaus reljefo pasvirimo kampo, kuris leis maksimaliai išnaudoti saulės spinduliuotę ir užtikrins elektros energijos generacijos efektyvumą. Numatoma, kad 1 kW instaliuotos galios generuos ne mažiau kaip 1000 kWh per metus. Parko statymui naudojami kokybiški ir efektyvūs 340 W saulės moduliai, patenkantys į „Bloomberg Tier 1“ gamintojų sąrašą. Montavimui naudojame tik aukštos kokybės komponentus ir medžiagas, o saulės elektrinę sudarantys įrenginiai pasirinkti vertinant jų inovatyvumą. Būtent tokie inverteriai, kurie naudojami mūsų saulės parke, patikimai veikia didžiuosiuose Europos saulės parkuose. Tikime, kad visa tai užtikrins projekto ilgaamžiškumą“, – sako „Saulės grąžos“ verslo plėtros vadovas Ignas Dučinskas.

Pasak jo, per šiuos metus planuojama įrengti 2,5 MW galingumo saulės parką, o per kitus – likusią dalį. „Terminas, iki kurio visi, saulės elektrinės dalį įsigiję, gyventojai bus prijungti prie saulės parko – šių metų lapkričio 31 d. “, – sako I. Dučinskas.

„Saulės grąžos“ nuotr.
„Saulės grąžos“ nuotr.
© Organizatorių nuotr.Patikimas vystytojas

Kuršėnuose vystomo saulės parko rangovė „Saulės grąža“ saulės elektrinių rangos veiklą pradėjo dar 2012 m. Per septynerius metus dirbant tik su saulės elektrinėmis, bendrovė sukaupė didelę patirtį, montuojant įvairaus tipo įrangą bei valdant skirtingos apimties projektus. Šiuo metu „Saulės grąža“ yra aktyviai šalyje veikianti saulės energetikos įmonė, nuo pat veiklos pradžios įgijusi patikimos, teikiančios aukščiausios kokybės paslaugas, kompanijos reputaciją.

„Siekiame pateisinti klientų ir partnerių pasitikėjimą kiekviename darbų etape: nuo paslaugos užsakymo, vykdymo iki techninės priežiūros. Esame tarptautinius standartus atitinkanti kompanija, veiklą vykdanti ne tik Lietuvoje bet ir Nyderlanduose bei kitose šalyse, o bendra mūsų instaliuotų saulės elektrinių galia siekia net 20 MW. Džiaugiamės subūrę motyvuotą komandą, darančią viską, kad atsinaujinančiųjų išteklių energija būtų prieinama kiekvienam“, – sako „Saulės grąžos“ vadovas M. Gerulaitis.

Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(30 žmonių įvertino)
4.1667

Top naujienos

Lietuva ruošiasi branduolinei nelaimei: pratybos dar neprasidėjo, o didžiausia spraga jau bado akis (41)

Saulėto trečiadienio popietę Lietuvoje kauks sirenos – tai bus neeilinis gyventojų perspėjimo...

Naujausiuose mokyklų reitinguose – privačių gimnazijų šuolis: valstybinės mokyklos pradeda atsilikti papildyta  (113)

Jau aštuntą kartą žurnalas „Reitingai“ pristato institucinį visų šalies gimnazijų...

Šaltiniai: Rusija tyčia nepristatė „Sputnik V“ vakcinos į šalį Europoje

Europos pareigūnai mano, kad Rusija atidėjo „ Sputnik V “ vakcinos pristatymus į Šiaurės...

Po konflikto su įsižeidusia policininke – prarasti dveji metai ramybės: tai buvau matęs tik filmuose (552)

Automobilių spūstyje į konfliktinę situaciją su Vilniaus apskrities policijos tyrėja...

Iš Londono – specialus reisas į Vilniaus oro uostą: parskraidinti 22 kaliniai, lydėjo 70 JK policijos pareigūnų (71)

Iš Londono specialiu reisu į Vilniaus oro uostą atskridusiame lėktuve buvo 22 Lietuvos piliečiai...

Seime – užmojis nuo stambiųjų ūkininkų nubraukti milijonus: numatyta išmokų riba galiotų įskaičiuojant ir tolimus giminaičius (414)

150 tūkstančių eurų, ir ne daugiau – į tokias maksimalias pagrindines tiesiogines išmokas...

Bloomberg | D+

Nauja problema Indijoje: sergančiųjų COVID-19 organizmuose randamas itin pavojingas grybelinis užkratas

Šaliai vis dar kovojant su greičiausiai pasaulyje plintančiu koronaviruso protrūkiu, Indijos...

Kruvina naktis Izraelyje: paleista daugiau kaip 300 raketų, sužeistieji ištraukti iš rūkstančių pastatų griuvėsių įspėjo: abi šalys juda „visapusiško karo link“ (377)

Palestiniečių kovotojai ir Izraelio kariuomenė anksti trečiadienį apsikeitė intensyviausia per...

Naujausiame universitetų reitinge – nedidelės slinktys: vieno vertinimo kriterijaus teko atsisakyti (9)

Žurnalas „Reitingai“ aštuntą kartą pristatė institucinį Universitetų reitingą. Tačiau,...

Transliacija / Delfi tema. Ideologiniai karai dėl šeimų ir partnerystės: kokio modelio norime Lietuvoje? (2)

Ideologiniai ginčai dėl šeimų ir partnerystės įsibėgėja Lietuvoje. Baigiamas rengti...