aA
Pirmoji pasaulyje šalies mastu veikianti platforma „Ignitis saulės parkai“ – tai galimybė bet kuriam Lietuvos gyventojui, nepriklausomai nuo jo gyvenamosios vietos, naudoti elektros energiją iš nutolusių saulės elektrinių. „Kai kam dar sunku suvokti, o kai kas vis dar netiki, kad tai įmanoma“, – sako Arūnas Burkšas, daugiau nei 300 kilometrų nuo jo gyvenamojo namo esančios saulės elektrinės savininkas.
Nesvarbu, kurioje Lietuvos vietoje gyvenate – savo namuose galite naudoti saulės energiją
© Shutterstock

„Kadangi mes gyvename Nidoje, senoje etnografinėje žvejų sodyboje, vadovaujantis kultūros paveldo įstatymu, negalėjome ant jos stogo įsirengti saulės elektrinės, todėl atsiradusi galimybė, naudoti energiją iš nutolusių saulės elektrinių, buvo tikra dovana“, – apie sprendimą, įsigyti saulės parko elektrinės dalį, pasakoja A. Burkšas.

Prieš daugiau nei metus pasirodžius informacijai, kad Lietuvoje bus statomi saulės parkai, nidiškis sako, kad nieko nelaukęs pradėjo domėtis tokia galimybe.

„Atlikome rinkos analizę, pasirengėme verslo planelį ir aktyviai pradėjome ieškoti tinkamiausių pasiūlymų. Akis užkliuvo už „Ignitis saulės parkų“ projekto Obeniuose. Susisiekėme su jų specialistais ir pradėjome bendradarbiavimą“, – prisimena pašnekovas.

Pasak jo, visas procesas, nuo elektrinės dalies rezervavimo iki jos pajungimo prie namo, vyko ypatingai sklandžiai ir taupant kliento laiką.

„Šiuo atveju, reikėtų atiduoti duoklę šiuolaikinėms technologijos ir puikiems „Ignitis saulės parkų“ specialistams. Per visą derybų, sutarties pasirašymo ir įrengimo procesą man nereikėjo niekur važiuoti. Visas sutartis, dokumentacijas ir aktus su „Ignitis saulės parkų“ pagalba pildžiau el. paštu. Vienintelis, vadinkite, gyvas kontaktas buvo tada, kai ESO darbuotojai atvyko įrengti išmanųjį skaitiklį. Manau, kad turėjome reikalą su labai rimta ir solidžia bendrove, kuri viskuo pasirūpino nuo A iki Z“ – teigia A. Burkšas.

Beveik 10 kW saulės parkų elektrinės dalį įsigijęs Nidos gyventojas sako tikintis, jog ši investicija turėtų atsipirkti per maždaug 6 metus, o prie to turėtų prisidėti ir valstybės teikiama parama, kurios paraišką dar galima teikti iki šių metų liepos 31 d.

Neringa, Nida
Neringa, Nida
© DELFI / Laimonas Jankauskas

„Ši investicija atsiėjo beveik 10 tūkst. eurų, tačiau visai neseniai gavau ir valstybės kompensaciją, kuri padengė 35 proc. sumos. Skaičiuojame, kad pagal savo suvartojamos elektros kiekį, po kiek daugiau nei 6 metų projektas turėtų atsipirkti, o vėliau elektra kainuos tik simboliškai. Su dabartinėmis kainomis, tris kartus pigesnė elektros energija – išties nuostabu“, – teigia pašnekovas.

Ir nors ekonominė nauda, pasak E. Burkšo, neabejotinai yra svarbu, nereikėtų pamiršti atsinaujinančių energijos šaltinių vertės ir kalbant apie aplinkosaugą.

„Man žalioji energija, ko gero, yra dar didesnis prioritetas. Gimiau ir augau Nidoje, todėl gamta, grynas oras ir jūra man visada buvo labai artimos ir brangios vertybės. Buvau maloniai nustebęs, kai atsirado galimybė bent trupučiu prisidėti prie švaresnės ir gražesnės aplinkos“, – tikina nutolusios saulės elektrinės savininkas.

E. Burkšas teigia pastebintis, kad jo gimtajame krašte saulės elektrinių populiarumas yra ženkliai išaugęs.

„Man žinoma, kad Neringos savivaldybė taip pat aktyviai dalyvauja atsinaujinančių energijos šaltinių programoje. Neringos gimnazija, bibliotekos, Sveikatos priežiūros centras yra įsirengę arba įsirenginėja saulės elektrines. Privatūs gyventojai taip pat nelieka nuošaly – teikia paraiškas valstybės paramai gauti, bendrauja su rangovais ir pan. Tenka pasikalbėti ir su pažįstamais, kurie naudoja tokią alternatyvią energiją – visi iki vieno labai patenkinti. Džiaugiuosi, kad einame teisingu keliu, o pats asmeniškai labai laukiu žiemos, kai pasimatys tikrasis nutolusios saulės elektrinės potencialas“, – sako nidiškis.

Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(1 žmogus įvertino)
5.0000

Top naujienos

„Mes turime dar daug šaudmenų“: Bidenas dėl Putino svarsto net drastišką priemonę (2)

JAV prezidentas Joe Bidenas žada pasinaudoti antradienį numatytu vaizdo pokalbiu su Rusijos...

Laisvės TV tyrimas. Slaptame įraše – Šiaulių gydytojos priešmirtinis liudijimas: savižudybė dirbti Lietuvoje (47)

Nusižudžiusi Šiaulių gydytoja Laura Šilinskytė jautėsi persekiojama ligoninės vadovų, todėl...

Ukraina: Rusija Donbase dislokuoja snaiperius ir tankus papildyta (16)

Ukraina antradienį apkaltino Rusiją, kad ši priešakinėje konflikto linijoje Rytų Ukrainoje...

Įvertino vairuotojų vaistinėlėse nuo sausio privalomą naujovę: galės turniketus įdėti mirusiajam į kišenę (156)

Dar šių metų pradžioje priimta naujovė, kad automobilių vaistinėlės bus papildytos keliomis...

Kandrotas-Celofanas pakilo į kovą prieš jo bylą nagrinėjantį teisėją (152)

Celofano pravarde gerai žinomas aršus vadžios kritikas Kauno rajono gyventojas Antanas Kandrotas...

Kitąmet augs vaiko pinigai, padidintos globos išmokos (21)

Kitąmet vaiko pinigai augs 3,5 euro, nes didės bazinė socialinė išmoka, globos išmokos skirsis...

Mėnesiui pratęsta nepaprastoji padėtis pasienyje su Baltarusija: Seimo opozicija žėrė kritiką papildyta (3)

Tęsiantis migracijos krizei, Seimas antradienį iki sausio 14 dienos vidurnakčio pratęsė...

Širinskienė pasirinko naują frakciją (49)

Seimo Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) frakciją pirmadienį palikusi...

Mantas Martišius. Politinis muzikinių užsakymų stalas arba keičiame žaidimo taisykles (2)

Ligšiolinę Lietuvos politinių koalicijų sugyvenimo patirtį geriausiai apibūdina britų...