Vaizdo įrašai sukrečia: šiurpsta kūnas ir atbunda meilė gyvenimui

 (6)
Ekstremalus sportas ar laisvalaikis - ne tik smagus laiko praleidimo būdas, bet ir įrodymas sau, kad gali būti stipresnis nei tavo baimės. Bent jau taip atrodo iš pirmo žvilgsnio. Vis dėlto interneto platybėse nesunku rasti vaizdo įrašų, kuriuos pažiūrėjus belieka džiaugtis savo sveikais kaulais. Kai kurie jų iš tiesų sukrečia - nekalti pokštai gali turėti labai rimtas pasekmes.
šuolis nuo uolos
© Shutterstock nuotr.

Kasmet internete plinta keli ar net keliolika vaizdo įrašų, kuriuose matomi nepavykę ekstremalūs triukai. Keli jų – kelia šypseną, tačiau kai kurie, panašu, tapo rimtų traumų priežastimis: pradedant kelių ir alkūnių nubrozdinimais, baigiant atvirais lūžiais ar galvos traumomis.

Šuolis parašiutu vos nesibaigė mirtimi

Tiesa, vaizdo įrašuose dažniausiai užfiksuoti neapgalvoti dviratininkų, snieglentininkų, motociklininkų ar vandens pramogų mėgėjų triukai. Tuo tarpu nepavykusių alpinistų, parašiutininkų ar lakūnų nelaimių talpinama mažiau, tačiau klaidos šiose veiklose gali būti dar skaudesnės, o neapgalvoti judesiai – kainuoti gyvybę. Taip vos nenutiko 2012 metais Kalifornijoje, kai 80 metų senolė susiruošė pirmą kartą iššokti parašiutu kartu su instruktoriumi.

Atėjus laikui šokti, ji staiga persigalvojo ir desperatiškai įsikabino į lėktuvo duris. Instruktorius ją stumtelėjo ir pensininkė pavojingai pakibo ant diržų.

Moteris kabėjo ant atsilaisvinusių diržų pririšta prie instruktoriaus, o jiedu krito žemyn 201 km/h greičiu.

Nufilmuota, kaip moteris iš paskutiniųjų kabinasi į atsilaisvinusius diržus, vėjas kedena pasikėlusią striukę ir net matosi jos nugara.

Kitu parašiutu šokęs operatorius puolė padėti instruktoriui ir į paniką puolusiai jo garbaus amžiaus porininkei.

Moteris 10 metų ruošėsi šuoliui parašiutu, tai buvo pirmas kartas. Atėjus laikui šokti iš lėktuvo su parašiutu, netikėtai ji sušuko „ne“ ir pareiškė instruktoriui, kad nešoks iš lėktuvo. Ši moteris - tikras laimės kūdikis – iki tragedijos buvo likęs vos vienas žingsnis.

Žuvo vienas garsiausių ekstremalų

Tokį žingsnį peržengė užkietėjęs ekstremalas D. Potteris - pasaulį sukrėtusios tragedijos išvengti nepavyko. Sekmadienį pasirodė žinia, kad gerai žinomas nutrūktgalvis žuvo. Amerikietis į mirties gniaužtus papuolė atlikdamas šuolio nuo olos triuką, kuris, deja, buvo nesėkmingas.

D. Potteris garsėjo savo nusileidimais stačiais kalnų šlaitais be jokių apsauginių priemonių, rizikingais pasivaikščiojimais lynu ir drąsiais šuoliais su parašiutu.

Paskutiniame savo interviu portalui nacionalpost.com D. Potteris sakė bijantis, kad jis žus atlikdamas kokį nors triuką ir žmonės jam klijuos drąsiaširdžio, per daug panirusio į ekstremalų sportą, etiketę. Būtent taip ir nutiko - ekstremalas žuvo nuo uolos šokdamas ir sklęsdamas su specialiu kostiumu.

Paskutiniame savo interviu D. Potteris ištarė labai skaudžius žodžius, kurie tapo jo likimo pranašu. „Kad ir kaip skaudu kažką prarasti, kad ir kaip tai sukrečia, tačiau kiekviena mirtis savyje turi pamoką,“ - sakė ekstremalas.

D. Potterio siekis peržengti savo baimių ribas gniaužia kvapą. Vaizdo įrašai, kuriuos pažiūrėjus atima žadą - vyras kaskart balansuodavo tarp gyvybės ir mirties.

Po tokių vaizdo įrašų kyla tik vienas klausimas: ekstremalas - visiškas nutrūktgalvis, nevertinantis savo gyvybės, nuotykių medžiotojas ar aktyviai laisvą laiką išnaudojantis žmogus, jaučiantis gyvenimą, tačiau pasveriantis rizikas? Akivaizdu, adrenalinas turi savo kainą, o tarp ekstremalumo ir beprotybės riba gana siaura.

www.DELFI.lt
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Ekstremalų keliais

„Ekstremalų keliais“ BMX dviratį minantis D. Budko (2)

Geriausias šalies BMX dviratininkas Davidas Budko „Trip da Bomb“ varžybose prieš startą išskleidė Lietuvos vėliavą, kuria nepaprastai didžiuojasi ir vežasi į užsienyje vykstančius turnyrus. Šalies vardą pasaulyje garsinantis sportininkas dviračių sportu susidomėjo 2005 metais Palangoje, kai tėtis padovanojo ne futbolo ar krepšinio kamuolį, bet taip trokštamą dviratį.

„Ekstremalų keliais“: Benzui paklūstantys jėgos aitvarai (4)

Artūras Morauskas ekstremalų pasaulyje labiau žinomas Benzo pravarde buvo vienas pirmųjų Lietuvoje išbandžiusių jėgos aitvarus. Visa tai įvyko prieš 14 metų, kai trūko profesionalios įrangos, žinių, tačiau didžiulis noras išmokti suvaldyti aitvarą ir skrosti jūros bangas buvo stipresnis už baimę patirti traumų.

BMX profesionalas pataria: taisyklinga laikysena ant dviračio (4)

BMX dviračių profesionalas ir žvaigždė David Budko pademonstruoja, kokia turėtų būti laikysena, kad galėtume su dviračiu atlikti įvairius triukus ir ne dviratis, o jūs jam diktuotumėte savo sąlygas.

Brazilo namai - svajonių riedlenčių parkas

Vienas brazilas savo namus pavertė riedlentininko svajonių namais, visiškai išmesdamas iš jų baldus ir įrengdamas juose pilnavertį riedlenčių parką. 31 metų Anselmo Arruda į savo šeimos vasarnamį Itanjahengo mieste Brazilijos prietrytinėje San Paulo valstijoje persikėlė netrukus po to, kai dar paauglystėje mirė jo tėvai.

„Ekstremalų keliais“: riedlentininkų nebaugina longboardų manija (1)

Einiui Žiūkui riedlentės - tai ne tik sportas. Jos atvėrė kelią kelionėms po pasaulį, mokė užsienio kalbų, lavino muzikos skonį, išmokė dirbti su foto ir vaizdo medžiaga, galų gale dovanojo įdomių pažinčių ir suformavo charakterį.