Užsienyje atostogavę lietuviai nesuprato, kas įvyko: Lietuvoje tokio meteorologinio reiškinio tiesiog nebūtų

 (35)
Ispanijoje viešėjusi DELFI skaitytoja Ugnė užfiksavo neįprastą reiškinį. Kaip ji pasakoja, ėmė lyti iš giedro dangaus. DELFI klausia specialistų,kaip būtų galima paaiškinti šią situaciją.
Giedras dangus (asociatyvi nuotr.)
© DELFI (V. Deveikytės nuotr.)

Dažnas posakis „kaip lietus iš giedro dangaus“, vartojamas norint apibūdinti keistą ir stebinantį dalyką ar žinią, DELFI skaitytojai Ugnei įgijo naują prasmę. Mergina iš tiesų savo akimis stebėjo neįtikėtiną gamtos reiškinį: ėmė lyti, nors visiškai nesimatė debesų. Ugnė pasakoja, kad Ispanijoje, Madride, El Retiro parke, šviečiant saulei iš kažin kur prapliupo lietus.

„Buvome sausio pradžioje Madride. Oras buvo saulėtas, bet ne per šiltas, apie 10 laipsnių šilumos. Vaikščiojome El Retiro parke ir prisėdome prie jame esančio ežero. Staiga pradėjome jausti, kad pradeda lašai ant mūsų kristi. Iš pradžių pagalvojau, kad čia vienas kitas tik lašelis, bet kuo toliau tuo labiau pradėjo lyti. Pažiūrėjom į dangų - visiškai giedra, saulė šviečia. Tai pasirodė labai keista, nes bent Lietuvoje esame įpratę, kad tikrai bent vienas debesėlis turėtų būti, kad lytų“, – potyriais dalijasi Ugnė.

Lietuvoje iš tiesų esame įpratę, kai lietų lydi dideli tamsūs debesys, o vasarą dar ir perkūnijos bei žaibai. Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos Klimatologijos skyriaus vedėjas dr. Donatas Valiukas sako, kad mūsų šalis yra puikus pavyzdys norint suprasti, iš kur atsiranda lietus. Anot jo, jei yra lietus, privalo būti ir debesis. DELFI skaitytojos Ugnės pasakotas atvejis, anot jo, nėra išimtis. Pasak klimatologo, tąkart, matyt, lijo iš labai mažo, vos pastebimo debesėlio. Jis teigė, kad pietų šalyse lietaus debesys gali būti ne taip gerai įžiūrimi.

„Taip negali būti, kad lijo iš giedro dangaus. Tas debesis, matyt, tiesiog nebuvo toks pastebimas, nes jei yra lietus, turi būti ir debesis. Gali būti, kad debesis nėra labai matomas, ypač šiltuose kraštuose. Nebūtinai jis pastebimas. O gal tiesiog buvo debesų sluoksnis, pasidengia dangus tarsi fonu. Bet tas pats faktas, kad iš dangaus krenta lietus, tai tikrai tik iš debesies įmanomas“, – aiškina specialistas.

Lietaus susidarymo sąlygos vienodos visame pasaulyje: turi būti debesų. Tačiau debesų sluoksniai priklauso nuo klimatinių sąlygų, todėl kartais, jei debesys yra labai ploni ir vos matomi, gali atrodyti, jog lietus krenta tiesiog iš giedro dangaus.

Skaitytoja dalinasi filmuota medžiaga, kurioje užfiksuotas lietus iš saulėto dangaus.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Mūsų aplinka

Ar žinote, kodėl į tablečių buteliuką dedama vatos (17)

Jei atidarę naują vaistų buteliuką iš pradžių pamatote ne tabletes, o vatos gumulėlį, šiandien jau galite nebegalvoti, kokia šio daikto paskirtis – greičiausiai tai tiesiog duoklė istorijai.

Išvyka savaitgaliui: piliakalniai, kuriuos tikrai verta aplankyti (8)

Norint suskaičiuoti kai kurių rajonų piliakalnius, kai kada užtenka ir vienos rankos pirštų, o štai Raseinių rajone yra net 25 piliakalniai. VšĮ Raseinių turizmo ir verslo informacijos centras „Atrask Raseinius“ pristato dalį piliakalnių Raseinių rajone ir kviečia juos aplankyti, rašoma pranešime spaudai.

Paprasti būdai, kaip patiems užsiauginti vertingų grybų (47)

Jei labai mėgstate grybus, bet nenorite eiti į mišką, juos galite užsiauginti čia pat, savo sode. Mikologė Reda Iršėnaitė papasakojo apie kelis grybų auginimo būdus ir priežastis, kodėl grybai gali ir neaugti.

Lėkštėje tykantis pavojus: nemaloni tiesa apie populiarią žuvį (62)

Didinga mūsų Baltijos jūra dažnai laikoma bene labiausiai užteršta visame pasaulyje. Todėl kartais nė nesusimąstome, kad Baltijoje plaukiojančios žuvys gali būti užterštos ir drąsiai jas tiekiame ant stalo. Maža to, tikėtina, kad didžioji dalis žmonių nė nežino, kad dioksinais ir furanais užteršta žuvis ilgainiui gali sukelti vėžį, nervines sistemos problemas bei įvairias mutacijas.

Du dalykai, kuriuos reikia žinoti norint iš namų išvyti nekviestus svečius (12)

Skruzdėlėms iš žmonių reikia dviejų joms gyvybiškai svarbių dalykų – šilumos ir maisto, todėl radusios menkiausią galimybę patenkinti savo poreikius, skruzdėlės ima jaukti žmonėms gyvenimą. Kaip to išvengti?