Lankytinos vietos Lietuvoje - viename interaktyviame žemėlapyje

Saugomų teritorijų nacionalinis lankytojų centras liepos 27 d. (ketvirtadienį) 18 val. kviečia į renginių ciklo „Gamta po stogu” susitikimą. Renginio svečias – aktyvus keliautojas, kelionių portalo „pamatykLietuvoje.lt” sumanytojas Arvydas Dotas pristatys išsamų nacionalinių ir regioninių parkų lankytinų vietų žemėlapį, rašoma Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos pranešime spaudai.
Salako pažintinis takas. Gražutės reg. parkas
© Gražutės regioninis parkas

Šiemet atnaujintame žemėlapyje pateikiami visų Lietuvos regioninių ir nacionalinių parkų lankytinų vietų duomenys. Be apžvalgos bokštų, pažintinių takų, gamtos objektų, piliakalnių ir kitų objektų, žemėlapyje pateikiamos ir poilsiaviečių koordinatės. Informaciją apie nacionalinių ir regioninių parkų lankytinas vietas galite rasti - https://pamatykLietuvoje.lt/parkai

Pasak keliautojo Arvydo Doto, planuojant išvyką su šeima ar draugais, ieškant įdomių vietų ar pažintinių takų, informaciją dažnai tenka rinkti iš kelių šaltinių. Tačiau dažniausiai susiduriama su problema, kad nėra konkretaus objekto tikslių koordinačių.

Planuodamas savo šeimos išvykas, su šiais sunkumais susidurdavo ir portalo pamatykLietuvoje.lt kūrėjas Arvydas Dotas. Noras pakeisti šią situaciją, padėti sau ir kitiems mėgstantiems keliauti tapo paskata www.pamatykLietuvoje.lt atsiradimui. Kasdien pildomame žemėlapyje - jau daugiau kaip 3000 mūsų krašto lankytinų objektų, išsamiai aprašytų, su nuotraukomis ir su pažymėta tikslia vieta žemėlapyje.

Susitikimo metu portalo „pamatykLietuvoje.lt” sumanytojas Arvydas Dotas papasakos apie kuriamą žemėlapį, apie ateities planus. Sužinosite, kodėl pamatykLietuvoje.lt žemėlapis yra nepamainomas pagalbininkas, keliaujant po Lietuvos saugomas teritorijas.

Arvydas ir jo šeima yra aktyvūs keliautojai, beveik visą laisvalaikį skiriantys naujų vietų lankymui ir Lietuvos pažinimui. Susitikimo metu jis pasidalins savo kelionių įspūdžiais, „sumedžiotais” kadrais, labiausiai jam ir jo šeimai patikusiomis vietomis, patirtais nuotykiais ir patarimais. Papasakos apie tai, kaip sekasi keliauti su mažais vaikais, juos kelionėje sudominti ir motyvuoti.

Jeigu mėgstate keliauti po gamtą, po saugomas teritorijas, pažinti mūsų krašto ypatingas lankytinas vietas, ateikite į renginį „Gamta po stogu”, kuris vyks liepos 27 d. (ketvirtadienį) Saugomų teritorijų nacionaliniame lankytojų centre (Antakalnio g. 25, Vilnius).

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Mūsų aplinka

Išvyka savaitgaliui: piliakalniai, kuriuos tikrai verta aplankyti (8)

Norint suskaičiuoti kai kurių rajonų piliakalnius, kai kada užtenka ir vienos rankos pirštų, o štai Raseinių rajone yra net 25 piliakalniai. VšĮ Raseinių turizmo ir verslo informacijos centras „Atrask Raseinius“ pristato dalį piliakalnių Raseinių rajone ir kviečia juos aplankyti, rašoma pranešime spaudai.

Paprasti būdai, kaip patiems užsiauginti vertingų grybų (47)

Jei labai mėgstate grybus, bet nenorite eiti į mišką, juos galite užsiauginti čia pat, savo sode. Mikologė Reda Iršėnaitė papasakojo apie kelis grybų auginimo būdus ir priežastis, kodėl grybai gali ir neaugti.

Lėkštėje tykantis pavojus: nemaloni tiesa apie populiarią žuvį (53)

Didinga mūsų Baltijos jūra dažnai laikoma bene labiausiai užteršta visame pasaulyje. Todėl kartais nė nesusimąstome, kad Baltijoje plaukiojančios žuvys gali būti užterštos ir drąsiai jas tiekiame ant stalo. Maža to, tikėtina, kad didžioji dalis žmonių nė nežino, kad dioksinais ir furanais užteršta žuvis ilgainiui gali sukelti vėžį, nervines sistemos problemas bei įvairias mutacijas.

Du dalykai, kuriuos reikia žinoti norint iš namų išvyti nekviestus svečius (12)

Skruzdėlėms iš žmonių reikia dviejų joms gyvybiškai svarbių dalykų – šilumos ir maisto, todėl radusios menkiausią galimybę patenkinti savo poreikius, skruzdėlės ima jaukti žmonėms gyvenimą. Kaip to išvengti?

Panevėžietės šiltnamyje – pomidoras milžinas (14)

Panevėžio rajone, Berčiūnuose, gyvenančios Virginijos Bakšienės namuose jai pačiai ir daugeliui neregėtas įvykis – pavasarį drauge su kitomis daržovėmis pasodintas pomidoras užaugo tikras gigantas.