Kaimyninės šalies kurortas, kur nakvynė viešbutyje kainuoja tiek, kiek palėpė pas Palangos močiutę

 (138)
Vasarai įsibėgėjus daugelio galvoje sukasi mintis aplankyti jūrą. Tiesa, kai kurie lietuviai, ištroškę naujų potyrių, o kartais ir nusivylę vietiniu pajūriu, jūrą aplanko kaimyninėse šalyse. DELFI domisi, ką iš tiesų kaimyninių šalių kurortuose galima rasti.
Sopotas, Lenkija
© Shutterstock

Dalis lietuvių jau aplankė ir įvertino kaimyninių Lenkijos, Latvijos ar tolimesnės Estijos pajūrio kurortus. Kad susidomėjimas jais auga, patvirtino ir kelionių organizatoriai, kurie turi pasiūlymų, ką vykstantys į šias šalis turėtų aplankyti.

Poilsiu kaimyninėse šalyse susirūpina dar vasario mėnesį

Apgyvendinimo, kelionių bei laisvalaikio paslaugas siūlančio portalo www.kodelgine.lt vadovė Vaida Tamulienė pastebi, kad lietuviai jau nuo ankstyvo pavasario ieško, kur ilsėsis vasarą. Jų pasirinkimą lemia ne tik kaina, bet ir paslaugų paketas. Portalo vadovės teigimu, kaimyninių šalių kurortai lipa ant kulnų Palangai ir Šventajai.

Anot jos, net ir kituose kraštuose norintys atostogauti tautiečiai yra išrankūs ir už nedidelę kainą tikisi paslaugų įvairovės, kurią ir gauna.

„Į kaimyninę Lenkiją, Latviją ar Estiją, galinčią pasigirti penkis kartus ilgesne Baltijos jūros pakrante, kasmet traukia vis daugiau tautiečių. Jau vasario mėnesį mūsų pirkėjai pradėjo domėtis trumpomis išvykomis ar rezervavosi viešbučius poilsiui. Jei kalbant apie kainas kaimyninėse šalyse, vis tik jos labiausiai priklauso nuo pasirinkto kurorto, laiko ir vietos“, – aiškina ji.

V. Tamulienės teigimu, mūsų kaimynė Latvija gali pasigirti net keliais kurortais, iš kurių vieni populiariausių – Papė, Liepoja, Ventspilis ir Jūrmala. „Daugiau ramybės ieškantys renkasi pajūrį tarp Papės, Ventspilio ir Liepojos. Čia kainos nesikandžioja“, – teigia kelionių portalo vadovė.

Kurortai ir norintiems ramiai pailsėti, ir aktyviai papramogauti

Pašnekovė įsitikinusi, jog šie Latvijos kurortai idealiai tiks vyresniems ir jaunoms šeimos, kurioms patinka ramybė. Papė graži paplūdimiu, šalia esančiu savo ežeru, laukine gamta ir tinka tiems, kas nori atsipūsti. Tuo metu Liepojoje driekiasi platūs smėlio paplūdimiai ir ji garsėja muzikos festivaliais. Ventspilį pasirinkę nenusivils, nes jo paplūdimiai apdovanoti Mėlynosios vėliavos ženklu ir čia apstu pramogų visai šeimai, o ypač mažiesiems poilsiautojams.

„Kaimyninėje Latvijoje vyksta ir įvairūs gėlių, muzikos, smėlio skulptūrų festivaliai, yra vandens ir nuotykių parkai, muziejai, ganosi garsios menininkų sukurtos karvutės. Viešėdami Latvijos kurortuose apsilankysite pilyse, buities muziejuje“, – pataria V. Tamulienė.

Jos teigimu, lyginti apgyvendinimo kainas ir nustatyti jų skirtumą su Lietuvos kurortais būtų sunku, nes tiek ir Lietuvoje, tiek ir Latvijoje yra labai įvairių apgyvendinimo vietų. Vieni renkasi paprastesnį ir pigesnį būstą, kiti šiuolaikiškai įrengtus ir brangesnius apartamentus, juolab labai skiriasi ir kainos skirtingose kurortuose.

„Vis tik tarp Lietuvos poilsiautojų ypač populiarus ir Latvijos kurortas Jūrmala. Tai vienas didžiausių pajūrio kurortų Baltijos šalyse. Ypatingo patrauklumo kurortui suteikia net 32 kilometrų ilgio balto smėlio paplūdimys. Tad čia galima rinktis tiek bendrąjį, tiek privatų paplūdimį“, – teigia pašnekovė.

V. Tamulienė atskleidžia, jog jau sausio mėnesį buvo užsakyti garsiojo Jūrmalos SPA viešbučio kambariai, kuris yra įsikūręs kopose. Viešbučių paklausa Jūrmaloje būna nemaža visais metų laikais.

„Tačiau Jūrmaloje, kaip ir lietuviškoje Palangoje, kainų atžvilgiu – brangu, tad lietuvaičiai mielai renkasi geriau 1-2 dienų kelionę į Jūrmalą, kad galėtų pasigrožėti šio Latvijos kurorto paplūdimiu, architektūra ir įsiamžintų prie dviejų populiarių skulptūrų: besisukančio varinio gaublio, simbolizuojančio ilgą gyvenimą, ar prie varinio vėžlio skulptūros, simbolizuojančios taiką, ramybę ir ilgą gyvenimą“, – teigia ji.

Viešbutis su pusryčiais dviems kainuos tiek, kiek pas mus močiutės palėpė

Vos atšilus orams ir atėjus atostogoms lietuvius vilioja ir neapsunkina net 6 val. kelionė į Estijos vasaros kurorto sostinė Pernu. Čia galima rasti prabangių viešbučių, SPA centrų, golfo laukų, begalę kitų pramogų ir kavinių paplūdimyje.

„Ilguose paplūdimiuose poilsiautojams siūlomos įvairios pramogos, nuomojami gultai, skėčiai nuo saulės. Tačiau kalbant apie kainas šiame Estijos kurortiniame mieste, reiktų paminėti, kad Pernu nepigus miestas. Taigi, keliaujant atostogauti čia, sutaupyti nepavyks nepriklausomai nuo to, kur nuomositės būstą – viešbutyje ar privačiame sektoriuje. Kainos čia įprastai aukštesnės nei Lietuvoje“, – įspėja kelionių portalo vadovė.

Dėl palyginus aukštų kainų aplankyti šį Estijos kurortą labiau populiaru pažintinio turo metu. Pašnekovė atskleidžia, jog ypač populiarios 2-3 dienų kelionės į Estijos teritorijai priklausančias salas Baltijos jūroje.

Saremo saloje galima pasigrožėti senoviniais malūnais, vienkiemiais ar akmeninėmis cerkvėmis, atsipūsti viešbutyje, pasimėgauti SPA malonumais. Pakeliui aplankoma Muhu sala, o štai Hijuma sala garsi savo švyturiu, kuris pagal aukštį yra 3-ias švyturys pasaulyje.

V. Tamulienė pastebi, jog vasarą mūsų kraštiečiai labai mėgsta praleisti laiką ir Lenkijos pajūryje. Anot jos, geriausias Lenkijos pajūrio kurortas Sopotas didesnį susidomėjimą pradėjo kelti tik pastaraisiais metais.

„Nakvynės kainos Lenkijoje išties negąsdina. Viešbučio kambarį su pusryčiais dviems galima išsinuomoti už tokią pačią sumą, kokios už mažą kambariuką palėpėje prašo Palangos močiutės. Tačiau į Lenkijos kurortą Lietuvos turistai traukia ir pažintiniu kelionių metu, kai aplankomas ne tik Sopotas, bet ir Gdanskas, Malborkas. Tikrai Lenkijos pajūrį pirmiausia verta rinktis dėl kainos ir kokybės santykio“, – mano pašnekovė.

Išvardino, kuriuos netoli esančius kurortus būtina aplankyti

Keliautojų portalo „Kelionių manija“ atstovas Gerdas Giedrimas taip pat pastebi, jog mūsų kraštiečiai noriai pasinaudoja galimybe atostogauti kitų Baltijos šalių pajūryje. Stebėtina, tačiau svetur esančiuose kai kuriuose kurortuose sezono metu lietuvių galima sutikti daugiau nei vietinių žmonių, pavyzdžiui, Papėje latvius nustelbiantys mūsų kraštiečiai lėmė tai, jog šis kurortas kartais yra pavadinamas lietuvių rojumi.

Vos už keleto kilometrų nuo Lietuvos sienos esanti Papė įsikūrusi tarp jūros ir ežero. Ties šiuo pajūrio kaimeliu įkurtas Papės ežero gamtos draustinis, kuris apima jūrą ir kopas, ežerą ir pelkes, pajūrio pievas ir ošiančius pušynus. Bene labiausiai parką garsina čia gyvenantys pusiau laukiniai arkliai. Dar vienas prie pat Lietuvos esantis Latvijos pajūrio kurortas yra Liepoja, kurioje galima ne tik degintis prie vandens, bet ir pasigėrėti vietine architektūra bei pamatyti į baisiausių pasaulio viešbučių sąrašą patenkantį Karostos kalėjimą.

Liepoja pasižymi plačiai besidriekiančiais smėlio paplūdimiais ir muzikos festivaliais – čia rengiami tarptautiniai pianistų žvaigždžių, o taip pat vargonų, roko, simfoninės, elektroninės, alternatyviosios muzikos festivaliai.

Dar vienas kurortas, kurį išskiria keliautojų portalo atstovas – Paviluosta, esanti tarp Liepojos ir Ventspilio, dažniausiai lankoma aktyvaus poilsio mėgėjų. Šiame kurorte vyraujantys vėjai traukia banglentininkus, burlentininkus ir jėgos aitvarų sporto gerbėjus. Pavažiavus kelias dešimtis kilometrų į šiaurę nuo Paviluostos, Jūrkalnėje išvysite Baltijos jūros skardžius. Tai kone stati 20 m aukščio pakrantė.

Ventspilio kurortas tinkamas šeimoms su vaikais – čia galima rasti vandens parką „Ventspils“, nuotykių parką, Vaikų miestelį, praeiti „Miško taku“ ir „Džiunglių taku“. Verta skirti laiko ir kultūrinei programai: aplankyti Livonijos ordino pilį, kurioje įrengta skaitmeninė krašto istorijos ekspozicija, ar užsukti į Piejūros buities muziejų, pasakojantį žvejybos istoriją.

Netoli Rygos esančiuose Saulkrastuose į jūrą įteka keturi upeliai, čia pat įsikūręs dviračių muziejus, kuriame eksponuojami istoriniai, reti dviračių modeliai – nuo kareiviškų dviračių iki savadarbių „šedevrų“. Taip pat verta aplankyti Baltąją kopą – vieną gražiausių pajūrio kopų Vidžemės regione.

Šiaurės Latvijoje esančios Salacgryvos gamta yra išskirtinė – ne tik jūra ir smėlio pakrantės čia vilioja poilsiautojus, bet ir unikalios Randų pajūrio pievos, kuriose apstu paukščių, tad yra specialiai įrengti paukščių stebėjimo bokšteliai. Salacgryvoje rengiamos žvejų šventės. Netoli miesto driekiasi akmeningasis Vidžemės pajūris – raudonojo smiltainio atodangos, o bene įspūdingiausia iš jų yra Veczemjų uola su grotomis.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Mūsų aplinka

Ar žinote, kodėl į tablečių buteliuką dedama vatos (17)

Jei atidarę naują vaistų buteliuką iš pradžių pamatote ne tabletes, o vatos gumulėlį, šiandien jau galite nebegalvoti, kokia šio daikto paskirtis – greičiausiai tai tiesiog duoklė istorijai.

Išvyka savaitgaliui: piliakalniai, kuriuos tikrai verta aplankyti (8)

Norint suskaičiuoti kai kurių rajonų piliakalnius, kai kada užtenka ir vienos rankos pirštų, o štai Raseinių rajone yra net 25 piliakalniai. VšĮ Raseinių turizmo ir verslo informacijos centras „Atrask Raseinius“ pristato dalį piliakalnių Raseinių rajone ir kviečia juos aplankyti, rašoma pranešime spaudai.

Paprasti būdai, kaip patiems užsiauginti vertingų grybų (47)

Jei labai mėgstate grybus, bet nenorite eiti į mišką, juos galite užsiauginti čia pat, savo sode. Mikologė Reda Iršėnaitė papasakojo apie kelis grybų auginimo būdus ir priežastis, kodėl grybai gali ir neaugti.

Lėkštėje tykantis pavojus: nemaloni tiesa apie populiarią žuvį (62)

Didinga mūsų Baltijos jūra dažnai laikoma bene labiausiai užteršta visame pasaulyje. Todėl kartais nė nesusimąstome, kad Baltijoje plaukiojančios žuvys gali būti užterštos ir drąsiai jas tiekiame ant stalo. Maža to, tikėtina, kad didžioji dalis žmonių nė nežino, kad dioksinais ir furanais užteršta žuvis ilgainiui gali sukelti vėžį, nervines sistemos problemas bei įvairias mutacijas.

Du dalykai, kuriuos reikia žinoti norint iš namų išvyti nekviestus svečius (12)

Skruzdėlėms iš žmonių reikia dviejų joms gyvybiškai svarbių dalykų – šilumos ir maisto, todėl radusios menkiausią galimybę patenkinti savo poreikius, skruzdėlės ima jaukti žmonėms gyvenimą. Kaip to išvengti?