Birutės parkas vilioja kaip medus: pražydo gražiausi žiedai

 (4)
Beveik visi, atvykę pailsėti į Palangą, žino, kad buvimas pajūryje bus bevertis, jei neteks aplankyti XIX amžiaus dvasia alsuojančio Birutės parko. Jame ne tik žydi įvairiausių augalų kolekcijos, bet ir išlikusi autentiška aukštuomenės parko struktūra, todėl kiekvienas lankytojas jaučiasi tarsi nukeltas į romantiškuosius grafų ir grafienių laikus. Kviečiame pasigrožėti DELFI fotografų nuotraukomis, kuriose surasite pražydusių gėlių žiedus.
Birutės parkas Palangoje
© DELFI montažas

Pražydusios rožės ir kitos gėlės šiuo metu vilioja poilsiautojus į parką. Juo labiau, kad parke yra ir daugiau į ką pažiūrėti.

Frakais pasidabinę ponai ir ištaigingomis pūstomis sukniomis pasipuošusios damos, nešinos nedideliu skėtuku nuo saulės - aliuzija į XIX a. aukštuomenę, savo kilmingumą demonstravusią ir Palangoje, rūmų sode. Dabar tas sodas žinomas kaip Birutės parkas ir jame vis dar alsuoja tuomečio gyvenimo dvasia.

Birutės parkas yra pripažintas vienu gražiausiu Rytų Europos parku. Istorija mena, kad Birutės parkas įkurtas buvusio šventojo Birutės miško ir Birutės kalno teritorijoje. Peizažinio plano parko projektą grafų Tiškevičių užsakymu XIX amžiaus pabaigoje sukūrė garsus prancūzų architektas Eduardas Fransua Andrė.

Parkas pasižymi didele vaizdų ir nuotaikų įvairove, su meistriškai išvedžiotais takais, aikštelėse įrengtais gėlynais. Čia, buvusioje Tiškevičių dvaro žemėje, iki tol buvo kemsynais apaugusios pelkės. Grafų užsakymu šioje vietoje buvo iškasti tvenkiniai, o gruntas panaudotas būsimo dvaro pylimui. 1897 metais ant jo buvo pastatyti neorenesansinio stiliaus rūmai, kuriuose šiuo metu įsikūręs Gintaro muziejus.

DELFI fotografai kviečia pasigrožėti parko vaizdais, užfiksuotais nuotraukose.

Tačiau ši nepaprasto grožio erdvė skirta ne tik ramiems pasivaikščiojimams. Čia kiekvieną vasaros ketvirtadienio vakarą atgyja XIX amžiaus pabaigos dvasios: parką aplanko tie frakais pasidabinę ponai ir prabangiomis suknelėmis pasipuošusios damos.

Jie įkūnija praėjusiame amžiuje Palangoje gyvenusius grafus Tiškevičius bei jų svečius. Autentiška aktorių apranga pasiūta pagal išlikusias grafų Tiškevičių šeimos fotografijas. Atkurti papuošalai ir tokios detalės kaip senovinis dviratis ar vaikiškas vežimėlis Birutės parko lankytojams dovanoja tikrumo, o ne teatro įspūdį.

Kitomis savaitės dienomis parke galima mėgautis ramybe ir pasitelkti vaizduotę: juk tais pačiais takeliais kadaise vaikštinėjo dabar jau istoriniais herojais tapę kilmingi Lietuvos žmonės.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Mūsų aplinka

Ar žinote, kodėl į tablečių buteliuką dedama vatos (17)

Jei atidarę naują vaistų buteliuką iš pradžių pamatote ne tabletes, o vatos gumulėlį, šiandien jau galite nebegalvoti, kokia šio daikto paskirtis – greičiausiai tai tiesiog duoklė istorijai.

Išvyka savaitgaliui: piliakalniai, kuriuos tikrai verta aplankyti (8)

Norint suskaičiuoti kai kurių rajonų piliakalnius, kai kada užtenka ir vienos rankos pirštų, o štai Raseinių rajone yra net 25 piliakalniai. VšĮ Raseinių turizmo ir verslo informacijos centras „Atrask Raseinius“ pristato dalį piliakalnių Raseinių rajone ir kviečia juos aplankyti, rašoma pranešime spaudai.

Paprasti būdai, kaip patiems užsiauginti vertingų grybų (47)

Jei labai mėgstate grybus, bet nenorite eiti į mišką, juos galite užsiauginti čia pat, savo sode. Mikologė Reda Iršėnaitė papasakojo apie kelis grybų auginimo būdus ir priežastis, kodėl grybai gali ir neaugti.

Lėkštėje tykantis pavojus: nemaloni tiesa apie populiarią žuvį (62)

Didinga mūsų Baltijos jūra dažnai laikoma bene labiausiai užteršta visame pasaulyje. Todėl kartais nė nesusimąstome, kad Baltijoje plaukiojančios žuvys gali būti užterštos ir drąsiai jas tiekiame ant stalo. Maža to, tikėtina, kad didžioji dalis žmonių nė nežino, kad dioksinais ir furanais užteršta žuvis ilgainiui gali sukelti vėžį, nervines sistemos problemas bei įvairias mutacijas.

Du dalykai, kuriuos reikia žinoti norint iš namų išvyti nekviestus svečius (12)

Skruzdėlėms iš žmonių reikia dviejų joms gyvybiškai svarbių dalykų – šilumos ir maisto, todėl radusios menkiausią galimybę patenkinti savo poreikius, skruzdėlės ima jaukti žmonėms gyvenimą. Kaip to išvengti?