aA
Praeitais metais atsinaujinantys ištekliai aplenkė anglį ir tapo pagrindiniu Vokietijos elektros energijos gamybos šaltiniu pirmą kartą šalies istorijoje. Šalyje 40,4 proc. elektros energijos pagaminama iš atsinaujinančių išteklių, rodo „Reuters“ cituojami Fraunhoferio instituto atlikto tyrimo duomenys.
Saulės jėgainės
Saulės jėgainės
© Reuters / Scanpix

Kaip rašoma pranešime spaudai, šis perėjimas prie atsinaujinančių išteklių rodo Vokietijos pažangą, šaliai siekiant iki 2030 m. pagaminti 65 proc. elektros energijos iš atsinaujinančių išteklių. Tuo pačiu Vokietija tikisi iki 2022 m. visiškai atsisakyti branduolinės energijos ir rengia planus atsisakyti anglių elektros energijos gamybai.

Fraunhoferio taikomųjų mokslų instituto tyrimas parodė, kad elektros energijos gamyba saulės, vėjo, biomasės ir hidroelektrinėse praeitais metais augo 4,3 proc., iki 219 teravatvalandžių (TWh) elektros energijos. Iš viso šalis pernai pagamino 542 TWh elektros iš atsinaujinančių išteklių ir iškastinio kuro. Anglies dalis sudarė apie 38 proc. elektros energijos gamybos.

Instituto vykdyto tyrimo vadovas Bruno Burgeris patikino, kad elektros energijos gamybos iš atsinaujinančių išteklių rodiklis turėtų laikytis per 40 proc. ir šiemet.

„Nenukrisime žemiau nei 40 proc. 2019 m., nes statoma vis daugiau atsinaujinančių išteklių elektrinių, o orų sąlygos nesikeis itin dramatiškai“, – sakė jis.

Tuo tarpu žaliosios energetikos kritikai tikino, kad padidėjusi „žalios elektros“ gamyba tiesiog atspindi palankius orus ir nerodo elektros gamintojų pastangų pereiti prie atsinaujinančių išteklių.

Saulės šviesa gamina energiją
Saulės šviesa gamina energiją
© Shutterstock

Saulės elektrinėse pagaminta elektros energija praeitais metais augo 16 proc., iki 45,7 TWh, daugiausia dėl ilgos ir karštos vasaros. Tuo tarpu vėjo elektrinės pernai pagamino 111 TWh elektros energijos, teigiama tyrime. Tai sudarė šiek tiek mažiau nei 20 proc. visos šalies elektros energijos gamybos.

Vėjas praeitais metais buvo antras pagal dydį elektros energijos šaltinis Vokietijoje po šalyje kasamos rudosios anglies, kurią deginančios elektrinės pagamino 24,1 proc. visos elektros energijos. Tuo tarpu anglies elektrinės, deginančios importuotą anglį, pagamino 75,7 TWh, arba 13,9 proc. visos šalies elektros energijos.

Hidroelektrinės pagamino vos 3,2 proc., arba 17 TWh, visos elektros energijos, daugiausia dėl vasaros karščių, išdžiovinusių upes. Biomasės elektrinės pagamino 8,3 proc. elektros energijos.

Dujas deginančios elektrinės pagamino 7,4 proc. visos šalies elektros energijos, branduolinės elektrinės – 13,3 proc., o likusi elektros energija buvo pagaminta deginant naftą ir atliekas.

Vokietija 2018 m. eksportavo 45,6 TWh elektros energijos daugiau nei importavo. Elektros energiją šalis daugiausia eksportavo į Nyderlandus.

ELTA
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(1 žmogus įvertino)
5.0000

Top naujienos

Europos atskalūnėms žemė slysta iš po kojų (91)

Netikėtas vieno lyderio atsistatydinimas, šokiruojantis kito pralaimėjimas ir dešimtys...

Regione baldų gamybos verslą užsukę vyrai: brangimas vyksta kosminiu greičiu (7)

Pakruojyje korpusinius baldus gaminantys Robertas Špakis ir Modestas Mackonis pasakoja apie šiandien...

Griežtas įspėjimas dėl Gedimino kalno: galime netekti Aukštutinės pilies rūmų ir Vakarinio bokšto

Gedimino kalno Vilniuje tvarkymo projekto rengėjai įspėja apie naujas grėsmes, Nacionalinis...

Vytautė Merkytė | D+

Ekologinė katastrofa, kurios pasekmes jaučiame ir po 30 metų: laukinę gamtą ir žmonių gyvenimus sunaikino vienas alkoholikas ir vienas darboholikas

Viena didžiausių mūsų laikų gamtos katastrofų prasidėjo vieną šaltą 1989 metų kovo mėnesio...

Norite, kad juvelyrikos dirbiniai tarnautų amžinai? Nedarykite klaidų. Lietuvių ekspertė nurodė svarbiausią taisyklę – tai nr. 1

Pajuodo sidabras? Susibraižė perlų vėrinys? Auksiniai žiedai prarado blizgesį? Juvelyrikos...

Kaunas neteko jau daugiau nei tūkstančio COVID-19 užsikrėtusių gyventojų

Sekmadienį skelbiamais Statistikos departamento duomenimis, Kaune šiuo metu COVID-19 liga nustatyta...

Ar 4 darbo dienų savaitė jau ateina į Lietuvą? (84)

Seimas antradienį po pateikimo pritarė Seimo pirmininkės Viktorijos Čmilytės-Nielsen Darbo...

Dundulis – apie galimybių pasą: saugumo nesukūrė, o valstybė pasekmes pajus lapkritį (609)

Sparčiai kylant COVID-19 atvejų Lietuvos prekybos įmonių asociacija teigia, kad galimybių pasas...