aA
Į jūras ir vandenynus išmestų plastiko šiukšlių kiekis vis didėja. Pasak Europos Komisijos pateikiamos statistikos, jos sudaro apie 70 proc. visų jūrose randamų šiukšlių. Siekiant spręsti šią problemą, Europos Parlamentas pritarė direktyvai dėl tam tikrų plastikinių gaminių poveikio aplinkai mažinimo.
Vienkartinis puodelis
Vienkartinis puodelis
© Shutterstock

Minėta ES direktyva numato mažinti vienkartinių plastikinių gaminių naudojimą, o nuo 2021 m. vidurio turėtų įsigalioti draudimas tiekti rinkai plastikinius ausų krapštukus, stalo įrankius, lėkštes, šiaudelius, gėrimų maišiklius, oro balionėlių lazdeles. Taip pat bus draudžiami iš plastiko pagaminti vienkartiniai gaminiai ir maisto tara, gėrimų indeliai bei jų dangteliai.

Lietuva prisideda prie Europos Sąjungos tikslų mažinant vienkartinio plastiko naudojimą. Palaikydama šią idėją, Aplinkos ministerija paskelbė konkursą „Vienkartinių puodelių šlovės pabaiga“ ir pakvietė šalies jaunimą kurti vaizdo klipus-socialines reklamas, skatinančias atsisakyti vienkartinių puodelių naudojimo.

Šį iššūkį priėmė Kauno technologijos universiteto (KTU) Socialinių, humanitarinių mokslų ir menų fakulteto (SHMMF) Komunikacijos ir informacijos valdymo technologijų pirmo kurso studentai Aistė Kazokaitė, Evelina Jurelevičiūtė, Karolina Jasaitė, Laura Mockutė, Lukas Tilkevičius ir Tomas Milišauskas.

Kaip rašoma pranešime spaudai, studentai sako, kad apie konkursą sužinojo studijų metu vykdydami produkto vystymo projektą (PVP). PVP yra į KTU studijas diegiama naujovė, kai bendradarbiaudami su verslo įmonėmis ar socialiniais partneriais studentai vysto inovatyvius projektus nuo pačios idėjos iki produkto realizavimo rinkoje, taip įgydami šiandien kone visoms profesijoms taip reikalingų „minkštųjų“ – komunikacijos, vadybos, verslumo – įgūdžių.

Reklamą kūrę KTU studentai
Reklamą kūrę KTU studentai
© KTU archyvas

„Dėstytojos pasiūlė penkis iššūkius, su kuriais turėtume dirbti viso semestro metu. Vienas jų buvo dalyvavimas konkurse „Vienkartinių puodelių šlovės pabaiga“. Šis projektas išsiskyrė tuo, kad jo produkto kūrimui buvo skirtas trumpiausias laikas, o vienkartinių puodelių naudojimas yra labai opi problema. Kadangi mūsų komandą sudaro motyvuoti ir iššūkius mėgstantys studentai, pagalvojome – kodėl nepabandžius?“, – pasakoja KTU studentai.

Jie atskleidžia, kad dalis komandos norėjo prisidėti prie vienkartinių puodelių mažinimo, kiti mėgsta vizualiai pateikti įvairias idėjas, tad pasirinko su darnumu susijusį iššūkį, norėdami išbandyti savo jėgas kuriant reklamą ir bent maža dalimi prisidėti prie aplinkosauginių idėjų sklaidos.

KTU studentai vienkartinių puodelių naudojimą palygino su žmonių tarpusavio santykiais ir savo sukurtą vaizdo klipą pavadino „O koks tavo požiūris į vienkartinius santykius?“.

Pasak kūrėjų, jaunimas ir vyresnio amžiaus žmonės geria karštuosius gėrimus iš vienkartinių puodelių, net nesusimąstydami apie gamtai daromą žalą. Reklamos idėja – parodyti, jog vienkartiniai puodeliai nesuteikia jokios pridėtinės vertės, kaip ir vienkartiniai santykiai, kai bendraujant kiekvienas yra tarsi atsiribojęs, sutelkęs dėmesį ne į santykių kūrimą, puoselėjimą, o į trumpalaikį neįpareigojantį bendravimą.

Daugkartinių puodelių naudojimą studentai prilygino artimam, šiltam bendravimui, kuriančiam ilgalaikį santykį ir turinčiam pridėtinę vertę. Retorinis klausimas reklamos pabaigoje „O koks tavo požiūris į vienkartinius santykius?“ turėtų, viliasi studentai, kiekvieną priversti susimąstyti.

Eko energetika
|Populiariausi straipsniai ir video
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(2 žmonės įvertino)
3.0000

Top naujienos

Skandalas dėl permirkusių vaikų Valstybės dienos minėjime: šitą lietų visi gerai įsimins

Prie sostinės Karaliaus Mindaugo tilto tautiečiai vakar buvę susirinkę į jau tradiciniu tapusį...

Žiniasklaida: į COVID-19 panašus virusas 2013-aisiais buvo nusiųstas į Uhaną (44)

Prieš septynerius metus į Uhano virusologijos institutą nusiųsti viruso mėginiai yra labai...

Nauji atvejai Lietuvoje: dar vienas židinys gali būti susijęs su įmone Nemenčinėje COVID-19 nustatytas iš Švedijos grįžusiam vyrui (116)

Koronavirusas praėjusią parą nustatytas iš Švedijos grįžusiam Elektrėnų gyventojui ir dviem...

Dėl savaitgalį Palangoje vykusio ir daugybę garsenybių sukvietusio festivalio „Pudra1444“ pradėtas ikiteisminis tyrimas (15)

Palangos miesto policijos komisariatas per pirmąjį liepos savaitgalį gavo apie 10 dėl triukšmo...

Kretingoje – naujas įvežtinis koronaviruso atvejis pranciškonų vienuoliui grįžęs į Lietuvą dar lankė gimines (13)

Antradienį koronavirusas nustatytas Kretingos Viešpaties Apreiškimo vienuolyne gyvenančiam...

Paulius Jurkevičius, Simonas Jurkevičius

Kaip du lietuviai ėjo pokalbiui į superkompozitoriaus Ennio Morricone namus visų laikų jo kūrybos TOP5

Ši istorija – apie pasaulinio garso kompozitorių Ennio Morricone ? Taip, tekstas – reveransas...

Rusijoje sulaikytas „Roskosmos“ vadovo patarėjas (14)

Rusijos sostinėje dėl kaltinimų valstybės išdavyste antradienį buvo sulaikytas buvęs...

Įtraukus į papildomą kaupimą pensijai, retas ištrūksta: kada galima atsisakyti (97)

Kiekvienų metų pradžioje „ Sodra “ į pensijų kaupimo sistemą įtraukia tuos gyventojus,...

COVID-19 Lietuvoje privertė pripažinti bjaurią tiesą: net 50 proc. moterų laiko norma tenkinti vyrų seksualinius poreikius (649)

Karantino laikotarpis tapo tikru išbandymu ne tik Lietuvai, bet ir visoms Europos Sąjungoms (ES)...

Vilnius parduoda daugybę nekilnojamojo turto: kas ir kaip gali jį nusipirkti? (13)

Butai, darželių, mokyklų pastatai ir ne tik – Vilniaus miestas savo nekilnojamojo turto...

|Maža didelių žinių kaina