aA
Į jūras ir vandenynus išmestų plastiko šiukšlių kiekis vis didėja. Pasak Europos Komisijos pateikiamos statistikos, jos sudaro apie 70 proc. visų jūrose randamų šiukšlių. Siekiant spręsti šią problemą, Europos Parlamentas pritarė direktyvai dėl tam tikrų plastikinių gaminių poveikio aplinkai mažinimo.
Vienkartinis puodelis
© Shutterstock

Minėta ES direktyva numato mažinti vienkartinių plastikinių gaminių naudojimą, o nuo 2021 m. vidurio turėtų įsigalioti draudimas tiekti rinkai plastikinius ausų krapštukus, stalo įrankius, lėkštes, šiaudelius, gėrimų maišiklius, oro balionėlių lazdeles. Taip pat bus draudžiami iš plastiko pagaminti vienkartiniai gaminiai ir maisto tara, gėrimų indeliai bei jų dangteliai.

Lietuva prisideda prie Europos Sąjungos tikslų mažinant vienkartinio plastiko naudojimą. Palaikydama šią idėją, Aplinkos ministerija paskelbė konkursą „Vienkartinių puodelių šlovės pabaiga“ ir pakvietė šalies jaunimą kurti vaizdo klipus-socialines reklamas, skatinančias atsisakyti vienkartinių puodelių naudojimo.

Šį iššūkį priėmė Kauno technologijos universiteto (KTU) Socialinių, humanitarinių mokslų ir menų fakulteto (SHMMF) Komunikacijos ir informacijos valdymo technologijų pirmo kurso studentai Aistė Kazokaitė, Evelina Jurelevičiūtė, Karolina Jasaitė, Laura Mockutė, Lukas Tilkevičius ir Tomas Milišauskas.

Kaip rašoma pranešime spaudai, studentai sako, kad apie konkursą sužinojo studijų metu vykdydami produkto vystymo projektą (PVP). PVP yra į KTU studijas diegiama naujovė, kai bendradarbiaudami su verslo įmonėmis ar socialiniais partneriais studentai vysto inovatyvius projektus nuo pačios idėjos iki produkto realizavimo rinkoje, taip įgydami šiandien kone visoms profesijoms taip reikalingų „minkštųjų“ – komunikacijos, vadybos, verslumo – įgūdžių.

Reklamą kūrę KTU studentai
Reklamą kūrę KTU studentai
© KTU archyvas

„Dėstytojos pasiūlė penkis iššūkius, su kuriais turėtume dirbti viso semestro metu. Vienas jų buvo dalyvavimas konkurse „Vienkartinių puodelių šlovės pabaiga“. Šis projektas išsiskyrė tuo, kad jo produkto kūrimui buvo skirtas trumpiausias laikas, o vienkartinių puodelių naudojimas yra labai opi problema. Kadangi mūsų komandą sudaro motyvuoti ir iššūkius mėgstantys studentai, pagalvojome – kodėl nepabandžius?“, – pasakoja KTU studentai.

Jie atskleidžia, kad dalis komandos norėjo prisidėti prie vienkartinių puodelių mažinimo, kiti mėgsta vizualiai pateikti įvairias idėjas, tad pasirinko su darnumu susijusį iššūkį, norėdami išbandyti savo jėgas kuriant reklamą ir bent maža dalimi prisidėti prie aplinkosauginių idėjų sklaidos.

KTU studentai vienkartinių puodelių naudojimą palygino su žmonių tarpusavio santykiais ir savo sukurtą vaizdo klipą pavadino „O koks tavo požiūris į vienkartinius santykius?“.

Pasak kūrėjų, jaunimas ir vyresnio amžiaus žmonės geria karštuosius gėrimus iš vienkartinių puodelių, net nesusimąstydami apie gamtai daromą žalą. Reklamos idėja – parodyti, jog vienkartiniai puodeliai nesuteikia jokios pridėtinės vertės, kaip ir vienkartiniai santykiai, kai bendraujant kiekvienas yra tarsi atsiribojęs, sutelkęs dėmesį ne į santykių kūrimą, puoselėjimą, o į trumpalaikį neįpareigojantį bendravimą.

Daugkartinių puodelių naudojimą studentai prilygino artimam, šiltam bendravimui, kuriančiam ilgalaikį santykį ir turinčiam pridėtinę vertę. Retorinis klausimas reklamos pabaigoje „O koks tavo požiūris į vienkartinius santykius?“ turėtų, viliasi studentai, kiekvieną priversti susimąstyti.

Eko energetika
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(2 žmonės įvertino)
3.0000

Top naujienos

Sukrečianti šeimos drama: tėvų geriausias draugas pagrobė ir ilgus metus tvirkino jų dukrą (36)

Jan Broberg košmaras prasidėjo, kai ji atsibudo gulinti lovoje su pririštomis kojomis ir rankomis,...

Būdama mokine neteko mamos, o po kelių metų išgirdo ir skaudžią diagnozę: gedėti nebuvo kada (10)

Jau dvylika metų cukriniu diabetu sergančiai Kotrynai Ignatavičienei gyvenimas negailėjo...

Ne močiučių Palanga: kokias madas ilgąjį savaitgalį demonstravo pajūrio poilsiautojai (173)

DELFI Stilius tęsia gatvės mados reportažus ir šįkart sostinę išmainė į pajūrį. Ilgąjį...

Ruoškitės dar vienai karščio bangai: temperatūra kils net iki +32 (11)

Šiandien Lietuvos orus lems virš Centrinės Baltijos įsitvirtinęs anticiklonas. Lietaus ir vėl...

Škotijoje, gatvėje, rastas nužudytas jaunas lietuvis (68)

Penktadienio naktį Falkirko mieste Škotijoje buvo rastas jauno vyro kūnas. Kaip paaiškėjo, tai...

Talento išteklių skirtumai: kurios rinktinės turės daugiausiai NBA žaidėjų pasaulio krepšinio čempionate? (15)

Artėjantis Pasaulio krepšinio čempionatas Kinijoje suburs didžiąją dalį ryškiausių šios...

Didelės gaudynės Vilniuje: įtariamąjį persekiojo daug patrulių, bėglys perplaukė Nerį, policininkas irgi (159)

Pirmadienio pavakarę Vilniuje didelės policijos pajėgos gaudė jauną vyrą, įtariamą smurtu...

Lietuvos kariuomenės analitikė apie Vanagaitę: ji melagė, nes ji ir dabar meluoja (537)

Ar sumažėjo Rusijos propagandos Lietuvoje? Tokį klausimą „Žinių radijo“ laidos „Greiti...

Pasiturinčių lietuvių vaikų atostogos: už specialias stovyklas negailima ir keturženklių sumų (98)

2-6 tūkst. Eur – tiek lietuviai yra linkę mokėti už Kembridžo, Oksfordo ar Kolorado...

Per plauką nuo avarijos po sprogusios padangos likęs vyras vietoje paguodos gavo nurodymą susimokėti (138)

Elektromobilį išsinuomojęs ir juo namo grįžti ketinęs vilnietis sėkmingai kelionės tikslo...