aA
Šalia Vievio esančioje Ąžuolinės gyvenvietėje baigta įrenginėti moderni bioskaidžių medžiagų paruošimo linija. Projektą įgyvendino atsinaujinančių išteklių energetikos įmonei „Modus Energy“ priklausanti bendrovė „Tvari energija“. Investicijos į liniją siekia daugiau kaip 4,5 mln. eurų.
Prie Vievio pradėjo veikti bioskaidžių medžiagų paruošimo linija
Prie Vievio pradėjo veikti bioskaidžių medžiagų paruošimo linija
© Organizacijos nuotr.

Kaip rašoma pranešime spaudai, tai yra pirmoji Lietuvoje ir viena pažangiausių tokio tipo biodujų jėgainė su integruota bioskaidžių medžiagų paruošimo linija Baltijos šalyse. Jos veikla visiškai atitinka žiedinės ekonomikos principus – ūkio ir pramonės sektoriaus šakose susidariusios atliekos, technologinio proceso metu virsta medžiagomis, iš kurių gaunamos biodujos energijos gamybai ir trąšos žemės ūkio sektoriui.

Iš viso per metus planuojama perdirbti apie 20 tūkst. tonų įvairių – daugiausiai maisto pramonėje susidarančių – bioskaidžių medžiagų, tokių kaip, pasenę maisto produktai, nekondiciniai gaminiai, aliejai, skerdyklų ir restoranų atliekos. Perdirbus šias medžiagas per metus bus pagaminama apie 2 mln. kubinių metrų biodujų. Tokio kiekio pakaks 4,2 tūkst. MWh energijos pagaminti. Dėl biodujų jėgainės plėtros bus sukurtos 5 naujos darbo vietos.

Prie Vievio pradėjo veikti bioskaidžių medžiagų paruošimo linija
Prie Vievio pradėjo veikti bioskaidžių medžiagų paruošimo linija
© Organizacijos nuotr.

„Biodujų jėgainės Ąžuolinės gyvenvietėje plėtra ir modernios bioskaidžių medžiagų paruošimo linijos įrengimas prisideda prie atsinaujinančių energetikos išteklių šalyje plėtojimo. Kartu didesni jėgainės pajėgumai leis užtikrinti tolimesnį pigesnės energijos tiekimą Elektrėnams ir Vieviui.

Pastarajame mieste nuo biodujų jėgainės veiklos pradžios šilumos energija atpigo maždaug 30 proc. Beje, toks žaliosios energijos gamybos ir bioskaidžių medžiagų perdirbimo modelis yra itin paplitęs Skandinavijoje ir Vakarų Europos šalyse“, – sako bendrovės „Modus Energy“ valdybos pirmininkas Ruslanas Sklepovičius.

Anot R. Sklepovičiaus, investicijos į bioskaidžių medžiagų paruošimo liniją atitinka įmonių grupės „Modus Group“, kuriai priklauso bendrovė „Modus Energy“, veiklos prioritetus. Investuodama į atsinaujinančių išteklių energetikos plėtrą Lietuvoje ir Europoje bei šiuolaikinius mobilumo sprendimus grupė siekia prisidėti prie didesnę vertę kuriančios ir aplinką tausojančios energetikos bei ekonomikos kūrimo.

Elektrėnų savivaldybės meras Kęstutis Vaitukaitis teigė, kad atsinaujinančios energetikos plėtra ir jos efektyvumo didinimas yra itin naudingas Elektrėnams bei Vieviui, nes suteikia galimybę sumažinti šildymo kainą gyventojams.

Prie Vievio pradėjo veikti bioskaidžių medžiagų paruošimo linija
Prie Vievio pradėjo veikti bioskaidžių medžiagų paruošimo linija
© Organizacijos nuotr.

„Biodujų jėgainė leidžia mums įsigyti pigesnės šilumos energijos, o investicijos į jos plėtrą leidžia tikėtis, kad didesnę dalį sudarys žalioji energija. Esame bene vienintelė iš šalies savivaldybių, kuri efektyviai išnaudoja atsinaujinančios energetikos galimybes ir bent iš dalies amortizuoja augančias šilumos kainas“, – sako K. Vaitukaitis.

Pasak Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos direktoriaus Dariaus Remeikos, tinkamas šalutinių gyvūninių produktų (ŠGP) tvarkymas yra būtinas, nes tiesiogiai veikia visuomenės sveikatą ir yra viena pagrindinių sąlygų šalyje tinkamai valdyti gyvūnų užkrečiamąsias ligas, todėl iš tvarkytojo reikalauja didelės atsakomybės.

„Naujų technologijų dėka atsiranda vis daugiau galimybių panaudoti šalutinius gyvūninius produktus ar jų gaminius daugelyje gamybos sektorių, ypač energijai gaminti. Džiugu, kad įmonė plėsdama savo veiklą, pasirinko inovacijų kelią – įdiegta nauja įranga ir infrastruktūra atitinka ES standartus, o naujausios pažangios technologijos leidžia ŠGP transformuoti į bioenergiją“, – sako R. Remeika.

Bioskaidžių medžiagų paruošimo linija Ąžuolinės gyvenvietėje yra visiškai automatizuota ir įrengta naudojant pažangiausius techninius sprendimus.

Šiuolaikinės technologijos ir infrastruktūra užtikrina, kad medžiagų perdirbimas ir dujų tiekimas vyktų uždarame cikle, o oras linijos sistemose būtų nuolat filtruojamas kelių pakopų filtruose ir negalėtų patekti į aplinką. Išmaniosios sistemos automatiškai fiksuoja menkiausią parametrų nukrypimą nuo normos ir apie tai perspėja linijos operatorius. Bioskaidžių medžiagų gabenimas į liniją taip pat vykdomas specialiu transportu, kuris užtikrina, kad žaliava biodujų gamybai neturėtų sąlyčio su aplinka.

„Modus Energy“ Lietuvoje iš viso yra įgyvendinusi 11 biodujų projektų, kurių bendra galia siekia 10 MW.

Eko energetika
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(11 žmonių įvertino)
4.2727

Top naujienos

Vienas iš nepriklausomų elektros tiekėjų stabdo veiklą (71)

Nepriklausomas elektros tiekėjas „ Vilniaus elektra “ stabdo veiklą. Apie tai maždaug 2,5...

Iš Lietuvos išstumtų migrantų su 6 vaikais likimas – baisus: tapo šantažo aukomis, slapstosi nuo milicijos (2)

Praėjusią savaitę dėmesio centre atsidūrė migrantų grupė su mažamečiais vaikais, kurie buvo...

Landsbergis apie „Lietuvos geležinkelių“ gautą avansą dėl trąšų tranzito: mes nebuvome informuoti nustebo ir Skuodis (153)

Užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis neigia „ Lietuvos geležinkelių“ vadovo...

Baltarusijos valdžia pateikė galutinius kaltinimus Sapegai Sapegos patėvis: kažkas pasisuko ne ta linkme (16)

Rusijos pilietei Sofijai Sapegai , kuri buvo sulaikyta baltarusių pareigūnų kartu su opozicijos...

Vilniuje atsirado naujų greičio matuoklių: pasitikrinkite žemėlapyje, pro kuriuos važiuoti teks jums iš viso veiks daugiau nei 20 įrenginių (9)

Vilniuje šiuo metu įrengta 18 stacionarių pažeidimų fiksavimo įrenginių, kurie matuoja ne tik...

„BioNTech“: paskiepytieji trimis vakcinos dozėmis – veiksmingai apsaugoti nuo omikron papildyta

Vakcina nuo pandeminio koronaviruso, sukurta bendrovių „BioNTech“ ir „Pfizer“, „vis dar...

Prokuratūra nusprendė, kokias sankcijas taikyti girtam prie vairo įkliuvusiam Mantui Stonkui

Prieš pat ilgąjį rudens švenčių savaitgalį pareigūnams neblaivus prie vairo įkliuvo Mantas...

Skandalingi Pavilionio žodžiai ar prorusiški Skaisgirytės ryšiai: kodėl Prezidentūra nutarė imtis kraštutinių priemonių (138)

Panašu, kad konfliktas tarp Seimo Užsienio reikalų komiteto pirmininko Žygimanto Pavilionio ir...

Cvirkos paminklas nukeltas ir Kaune: perkeltas į Vaikų literatūros muziejaus patalpas (1)

Kaune nukeltas nuo 1959-ųjų K. Donelaičio gatvėje, greta Vaikų literatūros muziejaus stovėjęs...

Dulkio pateiktuose atsakymuose – vakcinavimo proceso užkulisiai kaip ant delno (86)

Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys interpeliacijos jam autoriams pateikė atsakymus į...