Kaip rašoma pranešime spaudai, 1971 m. Jungtinės Tautos pavasario lygiadienį paskelbė Pasauline Žemės diena. Nuo 1992 metų Žemės diena oficialiai minima ir Lietuvoje.

Tradiciškai pavasario lygiadienio metu skambant varpeliui lyg pritarimui į taikos varpo dūžį, Jungtinėse Tautose pakeliama Žemės vėliava. Tuo pačiu metu skambantys ir susilieję į visumą valstybių varpų garsai simbolizuoja tautų susitelkimą saugoti Žemę.

Žemės dienos tikslas – ne tik atkreipti pasaulio visuomenės dėmesį į aplinką, klimato atšilimo keliamas problemas, neatsakingą vartojimą, bet ir skatinti kiekvieną gyventoją prisidėti prie švarios aplinkos išsaugojimo. Rūpintis Žemės išsaugojimu privalome visi ir kiekvieną dieną.

Trečiadienio vakarą Vilniaus etninės kultūros centras vilniečius ir miesto svečius Šventaragio slėnyje kviečia budinti žemę ir drauge pasitikti pavasarį.

„Šviesos sėja“ – taip šiemet pavadintas tradicinis pavasario lygiadienio renginys, kuriame susipins dūdmaišio garsai ir paslaptingas sutartinių skambesys. Šventaragio slėnyje sužibs baltiški ženklai, simbolizuojantys sugrįžtančią Saulę. Slėnyje šešiose ledo skulptūrose pražys ir pavasario gėlės.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
ELTA
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją
Susiję straipsniai
Top naujienos
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės