aA
Rugsėjo 2–9 dienomis didmeninė elektros energijos kaina Lietuvoje augo 1 proc., iki vidutinės 50,9 Eur/MWh kainos. Nors „Nord Pool„ biržos didmeninės elektros energijos rinkos prekybos zonose fiksuotas 5 proc. kainos sumažėjimas (iki 39,8 Eur/MWh), Baltijos šalių prekybos zonose savaitės kainą augino nepalankios meteorologinės sąlygos bei savaitės viduryje prasidėjęs „NordBalt“ remontas. Vis tik tuo pat metu padidėjusi vietinė vėjo generacija augimą pristabdė ir užtikrino kainų tolygumą. Aukščiausia savaitės kaina pasiekta Lenkijoje – 58,2 Eur/MWh.
Vėjo jėgainė
Vėjo jėgainė
© Scanpix

Vertinant generacijos šaltinius, didžiausias 67 proc. augimas fiksuotas vėjo elektrinių gamyboje. Dešimtadaliu taip pat augo šiluminių elektrinių generacija bei 4 proc. hidroelektrinių generacija. Estijoje suminė vėjo generacija augo 103 proc., Latvijoje 65 proc. ir Lietuvoje vėjo elektrinių generacija augo 48 proc. (vidutinė generacija pasiekė 85 MWh).

Kaip rašoma pranešime spaudai, Baltijos šalys kartu pasigamino 68 proc. viso jų elektros energijos suvartojimo, arba 340 GWh. Bendras šalių elektros suvartojimas sumažėjo 1 proc., iki 503 GWh. Estijos vietinė generacija užtikrino 84 proc. viso šalies poreikio (generacija 125 GWh iš 148 GWh poreikio), Latvijos – 105 proc. (137 GWh iš 130 GWh) ir Lietuvos – 35 proc. (78 GWh iš 224 GWh).

Lietuvoje vietinė elektros generacija augo 28 proc. Tai labiausiai lėmė vėjo elektrinių generacijos augimas (+48 proc.) ir 29 proc. didesnė šiluminių elektrinių generacija – intensyvėjo pagrindinių šiluminių elektrinių generacija bei energiją gamino Lietuvos Elektrinės 9 blokas. Per praėjusią savaitę ši elektrinė sugeneravo 6,7 GWh elektros energijos.

18 proc. didesnį elektros energijos kiekį Lietuvoje generavo ir hidroelektrinės. Augimą sudarė Kauno hidroelektrinės generacijos augimas 32 proc. bei 3 proc. padidėjusi Kruonio HAE generacija – pastaroji sudarė 30 proc. visos vietinės Lietuvos generacijos.

Savaitės Lietuvos elektros energijos generacijos struktūra: šiluminės elektrinės 46 proc., hidroelektrinės – 36 proc. ir 18 proc. – vėjo elektrinių gamyba.

Praėjusią savaitę 65 proc. mūsų šalyje suvartotos elektros energijos buvo importuota, o bendras importo srautas sumažėjo 15 proc. Iš trečiųjų šalių importuota 51 proc., 23 proc. iš Švedijos, 21 proc. iš Latvijos bei 5 proc. iš Lenkijos. Antrą savaitę iš eilės mažėjo srautas iš Kaliningrado srities (-66 proc.) bei Švedijos (-45 proc.).

Bendras elektros srautas iš Lietuvos 36-ą savaitę sumažėjo antrą savaitę iš eilės (-30 proc.). 88 proc. elektros eksportuota į Lenkiją ir 12 proc. – į Latviją.

Elektros srautui Lenkijos kryptimi Lietuvos ir Lenkijos „LitPol Link„ jungties pralaidumas buvo vidutiniškai išnaudojamas 47 proc., o Lietuvos kryptimi 14 proc. „NordBalt“ pralaidumo išnaudojimas Lietuvos kryptimi siekė 93 proc. Lietuvos kryptimi iš Latvijos praėjusią savaitę išduoti pralaidumai buvo išnaudojami 25 proc., o Latvijos kryptimi iš Estijos – 31 proc.

ELTA
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(1 žmogus įvertino)
5.0000

Top naujienos

Policiją sudomino tiesioginės transliacijos feisbuke: įkliuvo drabužius „gyvai“ demonstravusi pardavėja (64)

Socialiniame tinkle „ Facebook “ tiesiogines transliacijas rengusi ir jų metu įvairius...

D+Dailius Dargis

Rusijos „įteisintieji vagys“ patikimu laikė tik vieną Lietuvos nusikaltėlį: nors Daktaras buvo pakviestas į susitikimą, rusai jį paliko už durų

Nuo pat pirmųjų nepriklausomybės dienų Lietuvoje telkėsi ne tik pilietinė visuomenė, bet ir...

PSO atstovė atsakė, kas padėtų užbaigti pandemiją: antraip negalėsime sakyti, kad virusą įveikėme

Ar gali būti, jog šiais metais gali baigtis pandemija? Kaip Pasaulio sveikatos organizacija (PSO)...

Po žiemiško savaitgalio – vyraus labai nepastovūs orai

Po žiemiškai šaltos nakties, šiandien sulauksime artėjančio ciklono genamų pokyčių....

Perspėja į Tailandą plūstančius lietuvius: nemokamos pramogos čia gali kainuoti labai brangiai (20)

Jeigu reklamoje sakoma, kad paslauga nemokama – dešimt kartų patikrinkite pasiūlymą, nes...

D+Julija Leimonė

Legendinės Vilniaus aludės lankytojas Ugnius – apie ypatingą aludės aurą, skaniausius patiekalus ir lankytojus, tarp kurių nebuvo padugnių (5)

Sovietmečiu Vilniuje gyvenusieji galėtų suskaičiuoti ne vieną šaunią vietelę, į kurią...

D+Modesta Meškė

Grožio ekspertė atkreipė dėmesį, ką savo veidui sendamos ėmė daryti Jennifer Lopez ir Madonna, kad išliktų jaunatviškos: dabar tai – mados viršūnė

Norėdamos atrodyti jauniau, brandos sulaukusios moterys, o ypač pasaulyje žinomos žvaigždės...

„Barcelonos“ triumfas Madride: nutraukė ilgą „Real“ pergalių seriją po rungtynių – Šaro ir Laso konfliktas (1)

Ispanijos krepšinio ACB pirmenybėse užtikrintai pirmaujančios Madrido „Real“ (16-2) ekipos...

Sužinojusi, kokius bernvakarį ir mergvakarį jai su sužadėtiniu ruošia draugai, pakraupo: po to ir vestuvės neįvyksta (11)

Su sužadėtiniu planuojame vestuves ir, kaip dabar madinga, sprendžiame klausimą dėl...

Kaip gyvena turtingiausių rusų vaikai: vairuoja ekonominės klasės elektromobilį, vengia viešumos ir slepia asmeninį gyvenimą (15)

Nuo 2015 m. „Forbes“ kasmet publikuoja rusų milijardierių paveldėtojų sąrašą. Kaip jis...