Jungtinių Amerikos Valstijų Aplinkos apsaugos agentūra (EPA) juda į priekį su naujuoju planu – siekiama panaikinti Obamos įvestus automobilių išmetamųjų teršalų standartus.
Automobiliai
© Augustas Didžgalvis

2010 metais Obamos administracija pakeitė „Corporate Average Fuel Economy“ (CAFE) standartus, reikalaudama, kad automobilių gamintojai iki 2025 metų atitiktų minimalius degalų sunaudojimo standartus – 1 galonas degalų 54,5 myliai – mums įprastu skaičiavimo metodu būtų 4,32 litrai degalų 100 kilometrų.

Pasak EPA prognozių, įprasti automobiliai, kurie nuo 2012 metų iki 2025 metų atitiktų šiuos standartus, galėtų sumažinti šalies naftos produktų suvartojimą 1,9 trilijonais litrų ir tuo pačiu sumažinti į aplinką išskiriamų šiltnamio reiškinį sukeliančių CO2 dujų. Tačiau panašu, kad naujoji administracija nėra nusiteikusi siekti šių tikslų.

EPA atstovas spaudai patvirtino, kad agentūros vadovas Scottas Pruittas nusiuntė į Baltuosius rūmus 16 puslapių apimties naujo plano projektą, kuriame kalbama apie Obamos standartų peržiūrėjimą. Du skirtingi šaltiniai, kurie yra susipažinę su šiuo projektu, „The New York Times“ teigė, kad šis „planas iš esmės sugrąžintų prieš Obamą buvusius standartus“. „Siūlomas naujasis planas yra gana nemažas žingsnis atgal“, – sakė „Competitive Enterprise Institute“ direktorius.

Automobilių gamintojai visad siekė sumažinti CAFE standartus, kuriuos jie laikė per daug išlaidų reikalaujančia našta ir netgi sunkiai įgyvendinamus. Panašu, kad tokiai pozicijai pritaria ir dabartinis JAV vadovas D. Trumpas bei jo administracija. „Mano administracija dirbs nenuilstamai, kad pagaliau pašalintų pramonę žudantį reguliavimą“, – šių metų kovo mėnesį automobilių gamintojams kalbėjo Trumpas.

Dabar, kai Pruittas pristatė naująjį planą, Trumpas priartėjo prie savo pažado įgyvendinimo, o tai itin neramina aplinkosaugos ekspertus. „Tai – reikšmingas įvykis“, – sakė Harvardo aplinkosaugos programos direktorius Robertas Stavinsas.

„Galutinis rezultatas (priėmus naująjį Pruitto planą – aut. past.) bus toks, kad kelyje bus dar daugiau transporto priemonių, kurios naudos daug degalų, o tai automatiškai didins bendrą degalų sunaudojimą visoje šalyje ir tuo pačiu žymiai išaugins anglies dioksido išmetimus į aplinką.“

Kaip teigia „The New York Times“ šaltiniai, Pruitto plano detales dėl išmetamųjų teršalų standartų pakeitimų turėtume sužinoti kiek vėliau. Visgi, dar nėra tiksliai žinoma ar naujoji administracija tiesiog panaikins Obamos įvestus standartus, ar netgi dar labiau sušvelnins reikalavimus. Kad ir koks būtų pasirinkimas, nei aplinkai, nei gyventojams dėl prastėjančios oro kokybės nuo to nebus geriau. Žinoma, automobilių pramonės atstovai turi kitą nuomonę.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Naujausi reitingai: vieno iš kandidatų sprendimas gali situaciją pakeisti iš esmės (233)

Naujausių prezidentinių reitingų favoritų trejetuke ekonomistas Gitanas Nausėda vis dar tvirtai...

Visiems teks apsispręsti: didesnė alga dabar ar didesnė pensija ateityje skaičiuoklė (116)

Jeigu Seimas priimtų Vyriausybės teikiamas mokesčių ir pensijų permainas, visų dirbančiųjų...

Po „Žalgirio“ smūgio – negailestinga kritika CSKA: pasakyti du žodžius? Itoudis vėl pratrūko (106)

„Pralaimėjimas yra pralaimėjimas. Tai – apmaudu ir nemalonu. Bet atsilikti 20 taškų buvo...

Ją pastebėjo Holivudas ir pati Lady Gaga: Paryžiaus man nereikia (10)

Esant mados kūrėju būti laimingam galima ir čia, tarp savų sienų. Milano ar Paryžiaus...

Po dramatiško finišo atsikvėpęs Šaras: dabar visa Europa žino, kad „Žalgiris“ – aukščiausias lygis specialiai Krepšinis.lt iš Belgrado (279)

Šarūnas Jasikevičius didžiuojasi tuo, ką Kauno „Žalgiriui“ pavyko nuveikti tiek šį...

Orai: po lietaus plūstels vasariškas karštis (3)

Šią savaitę šalyje ir toliau išsilaikys maloniai šilti orai. Savaitei įpusėjus pradžiugs tie,...

Linksmybės „Žalgirio“ rūbinėje: daina kapitonui, vakarėlio planai ir lažybos dėl futbolo specialiai Krepšinis.lt iš Belgrado (10)

„Jau mačiau, kaip lietuviai moka linksmintis, todėl esu tikras, kad bus geras vakarėlis“, –...

Politikams patogu, kai nėra tvarkos, kaip atsiriboti nuo verslo (5)

Į viešumą nutekėjusi Valstybės saugumo departamento informacija atskleidė neleistiną verslo...

Ką pradėti daryti jau dabar, kad po 5 metų būtumėte laimingas ir sėkmingas (3)

Į šį klausimą yra daugiau nei šimtas atsakymų, mes atrinkome pačius populiariausius.

Lieknėkite valgydami grikius: sveika ir efektyvi dieta be jokio badavimo (7)

Ar žinote, kad grikiai yra labai sveikas ir naudingas produktas, kurį tiesiog privalote įtraukti į...