aA
Remiantis duomenų analize, kaip rašoma theguardian.com, tik penktadalis didžiausių pasaulio bendrovių išlieka Paryžiaus klimato susitarimo „kelyje”. Tikėtina, kad daugiau nei keturi penktadaliai didžiausių pasaulio kompanijų nepasieks Paryžiaus klimato susitarime nustatytų tikslų iki 2050 metų.
Tarša
Tarša
© Unsplash

Tyrime buvo analizuojamos beveik 3000 įmonių, o tyrimo rezultatai parodė, kad tik apie 18 proc. bendrovių pasidalino savo organizacijų aplinkosauginiais planais, kurie atitinka Paryžiaus klimato susitarimą ir padės įmonėms iki šio amžiaus vidurio riboti kylančią vidutinę planetos temperatūrą.

Ataskaitą parengė investicijų duomenų tiekėjas „Arabesque S-Ray”, o apžvelgiamoms įmonėms buvo priskirtas „temperatūros balas” pagal viešai skelbiamus aplinkosauginius planus. Bendrovės buvo vertinamos atsižvelgiant į šiandien viešai prieinamą išmetamųjų teršalų intensyvumą ir moksliškai akredituotus planus, pagal kuriuos ateityje turėtų būti sumažintas emisijų kiekis.

Analitikai nustatė, kad daugiau nei trečdalis iš 200 žinomiausių pasaulio bendrovių vis dar neatskleidžia savo išmetamųjų, šiltnamio efektą sukeliančių dujų kiekių, nepaisant didėjančio susirūpinimo pasaulyje, kad veiksmų, siekiant užkirsti kelią pavojingoms permainoms pasaulyje, reikia imtis kuo skubiau.

Tarša
Tarša
© Unsplash

„Arabesque S-Ray” direktorius Andreas Feiner teigė, kad „įmonės gali imtis priemonių, jog sumažintų savo poveikį klimato pokyčiams, tačiau daugelis vis dar nusprendžia verčiau visą teršalų kiekį išmesti į aplinką, kad išvengtų investicijų praradimo”. Jis teigė, kad „Arabesque” „temperatūros balai” turėtų padaryti investicijas skaidresnėmis, ypač, jei svarstoma investuoti į įmones, kurios vis dar neatskleidžia savo taršos kiekių.

Maždaug pusė tyrime apžvelgiamų bendrovių jau gali pademonstruoti ir teigiamus trumpalaikius rezultatus, kurie atitinka Paryžiaus klimato susitarimą ir vieną iš tikslų – iki 2030-ųjų išlaikyti pasaulinę temperatūrą neaukštesnę nei 1,5 laipsnių Celsijaus. Tačiau šių pastangų nepakaks išlaikyti temperatūrą tokiame lygyje ilgalaikėje perspektyvoje.

Tyrimas rodo, kad tik penktadalis bendrovių išliks „teisingame kelyje” iki 2050 metų, o likusioji dalis greičiausiai prisidės prie pasaulinės temperatūros pakilimo net 2,7 laipsnio.

Christiana Figueres
Christiana Figueres
© Scanpix

Buvusi Jungtinių Tautų klimato kaitos programos sekretorė Christiana Figueres teigė, kad „temperatūros balo” ataskaita gali būti laikoma „pagrindine varomąja jėga pokyčiams”. Šie tyrimo duomenys buvo paskelbti antradienį, prieš pasirodant JT tarpvyriausybinės klimato kaitos komisijos ataskaitai.

Tikimasi, kad ataskaitoje bus aptariama tai, jog nesiimant skubių veiksmų žmonija susiduria su precedento neturinčia rizika, augančia dėl sparčiai kylančio jūros lygio, keliančio pavojų pakrančių miestams ir jų gyventojams.

C. Figueres tikino, kad: „Mes turime nedidelį, tačiau vis dar egzistuojantį galimybių langą, per kurį turėtume siekti, jog pasaulinė temperatūra nepakiltų aukščiau 1,5 laipsnių Celsijaus. Tik taip galime prisidėti prie saugesnio, produktyvesnio ir labiau socialiai atsakingo pasaulio.”

Eko energetika
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(4 žmonės įvertino)
4.0000

Top naujienos

Vis daugiau paauglių randa itin pavojingą nusiraminimo būdą: nejučiomis panyra į priklausomybę, pastūmėja ir patys tėvai

Naujausio ESPAD tyrimo duomenimis, penktadalis Lietuvos paauglių yra vartoję centrinę nervų...

Ekspertai stebisi: Rusijoje sklinda kalbos visai ne apie Putino išreklamuotą „Sputnik“ (196)

Rusiška vakcina nuo COVID-19 „ Sputnik V “ buvo įregistruota dar neprasidėjus pagrindiniams...

Užkalnis šlovina sumuštinius: viskas, kas su kiaušiniais, man tinka (25)

Žinoma, ne taip viskas paprasta, nors esu sakęs praeityje, kad jei nori iš manęs gauti gerą...

Vieną iš labiausiai nukraujavusių sektorių pamilęs klaipėdietis: jei ne karantinas, nežinia, kada būtume tai padarę (1)

Karantinas sudrebino visą pramogų ir paslaugų sektorių. Daugelis verslų ir idėjų ėmė...

Pandemija nesutrukdė: iš didmiesčio persikėlė į Kėdainius ir įgyvendino savo svajonę (34)

Urtė Pučinskaitė ir Edgaras Pšenaška prieš trejus metus iš Kauno persikėlė gyventi į...

Lietuvos policija patruliuos internete: ką reiškia priemonė „bus efektyvi ir visais kitais klausimais“ (1000)

Virtualus patrulis – nauja Lietuvos policijos priemonė, kuria jau netrukus bus siekiama užkardyti...

Nekalti požymiai gali išduoti apie apsigyvenusią bakteriją: tai yra stiprus skrandžio vėžio rizikos veiksnys (15)

Skrandžio skausmas, pykinimas, apetito stoka, pilvo pūtimas – vieni iš ženklų, kad skrandyje...

Po darbo Danijoje ir Norvegijoje susitaupė ne tik butui, bet ir susigrąžino fantastiškas sumas: tai buvo labai paprasta (141)

Pora emigracijos bangų – metai, kada į užsienį važiavo dirbti daugiausia lietuvių. Daugeliui...

Naujausia informacija apie koronaviruso židinius: virusas plinta įmonėse (66)

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) informuoja apie per praėjusią parą Lietuvoje...

Daiva Žeimytė-Bilienė. Apie kunigus žmones, ne dievus (297)

Prisimenu, kai buvau kokių šešerių metų, mama nuvedė mane ruošti pirmąjai komunijai. Iki šiol...