aA
Amelija Jakučionė-Žliobė tūkstančius sekėjų socialiniuose tinkluose žavi savo ekologiškais pasirinkimais. Jos namuose vyrauja jaukumas ir minimalizmas, nes „kuo mažiau daiktų, tuo daugiau vietos gyvenimui“, – sako ji. Jauna moteris dalijasi savo keliu į Zero waste filosofiją ir vienu didžiausių pastarojo meto atradimų – tausojant aplinką pagamintais buities prietaisais.
Amelija Jakučionė-Žliobė
© Asmeninins albumas

Viskas prasidėjo nuo kompostavimo

Jau keletą metų draugiškesnį aplinkai gyvenimo būdą propaguojanti Amelija pasakoja, kad kelias į ekologiją jos gyvenime prasidėjo ėmus kompostuoti – visas vaisių, daržovių ar kitas organines atliekas moteris deda į kompostą. Vėliau visa tai panaudoja trąšoms.

„Kompostavimas mūsų šeimai buvo gan didelis pokytis ir jau įsitikinome jo nauda. Į kompostą keliauja didžioji dalis visų mūsų atliekų. Taip pat daug ką surūšiuojame, o buitinių atliekų kibirą tuštiname tik kas dvi savaites. Žinoma, yra kur tobulėti – galėtume atliekų kiekį dar labiau sumažinti, todėl judame mažais, bet tvirtais žingsneliais“, – pasakoja ekologiško gyvenimo būdo šalininkė.

Pradėjus kompostuoti, Amelijos kasdienoje atsirado ir daugiau ekologiškų pasirinkimų: rūbai iš antrų rankų ar etiškų ženklų parduotuvių, suplanuotas maisto racionas su kur kas mažiau gyvulinės kilmės produktų, ekologiški buities pasirinkimai – namuose pagaminti valikliai iš acto ar sodos.

Rūpi, kaip pagaminta buitinė technika

Amelija visur siekia rasti harmoniją, o kiekvienas naujas žingsnis skatina dar vieną. Jos teigimu, jei renkiesi ekologišką valiklį, natūraliai imi daugiau dėmesio skirti ir buitinei technikai.

„Kad ir tas pats siurblys – aš naudoju iš pažiūros įprastą, tačiau man pridėtinę vertę kuriantį prietaisą. Tai iš perdirbto plastiko pagamintas siurblys, kuris ir manevringas, ir taupo energiją. Be to, veikia tyliai – nepažadina miegančių mažųjų, kas man, turinčiai tris mažamečius vaikus, yra itin svarbu“, – pasakoja Amelija.

„Man, kaip ekologiško gyvenimo būdo šalininkei, rūpi, kaip pagaminti rūbai, kuriuos dėviu ir prietaisai, kuriuos naudoju. Galiu tik pasidžiaugti, kad yra vis daugiau etiškų prekės ženklų, kurie yra inovatyvūs ir suteikia galimybę naudoti aplinkai draugiškus prietaisus“, – teigia Amelija.

Pokyčiai ateina pamažu

Tiems, kurie nori keisti savo gyvenimo būdą ir į kasdienybę įpinti vis daugiau aplinkai draugiškų pasirinkimų, moteris pataria neperdegti. Pakeitus požiūrį, keičiasi ir įpročiai, tačiau pernakt visiškai Zero waste netampama.

„Į mano pačios gyvenimą ekologija atėjo pamažu. Kardinalių pokyčių ar staigių pasikeitimų nebuvo. Atliekų ir vartojimo mažinimas, sveikesnis, sąmoningesnis gyvenimo būdas yra ilgalaikis procesas. Mano gyvenime šis įprotis susiformavo palaipsniui, vis pagalvojant apie aplinką, kurioje gyvenu aš ir mano artimieji. Kaskart žengiu bent vieną mažą žingsnelį į priekį, svarstau, kaip galime gyventi dar tvariau. Tikiu, kad kiekvienas gali tai daryti. Jei galime vienkartinius šiaudelius ar plastikinius maišelius pakeisti ilgaamžiškomis alternatyvomis, galime judėti ir dar toliau“, – sako Amelija.

Kaip rašoma pranešime spaudai, ekologiško gyvenimo būdo šalininkė taip pat teigia, kad labai svarbu, jog kelias į ekologiškesnį, harmoningesnį gyvenimą būtų malonus ir džiugintų.

„Paklauskime savęs: ko man išties reikia, kokių daiktų, rūbų, prietaisų? Ir pasiryžkime gyventi ekologiškiau. Harmonija su gamta, savimi ir daiktais, kuriuos įsileidžiame į savo namus, džiugina ir išlaisvina. Smagu, kad link to juda atsakingi prekės ženklai, kurdami tvarius prietaisus. Jie mums suteikia šansą būti sąžiningais ir žinoti, kad savo pasirinkimais tik praturtiname pasaulį“, – pasakoja Amelija.

Ir teigia tikinti, kad kiekvieno žmogaus pastangos yra labai reikšmingos, todėl bet kokį pokyčių kelią reikia pradėti teigiamu savo pavyzdžiu, sužavinčiu aplinkinius.

Eko energetika
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(9 žmonės įvertino)
4.0000

Top naujienos

Landsbergis: kaip gali pasitikėti valstybe, jei už surinktus mokesčius asfaltuoja premjero kelią papildyta (561)

Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų ( TS-LKD ) partija šeštadienį Vilniuje...

Antra diena Egipte įstrigę lietuviai: nuvežė į viešbutį, kur nėra net vandens papildyta (140)

DELFI pasiekė skaitytojo laiškas, kuriame teigiama, kad jau antrą dieną iš Egipto į Lietuvą...

Ateities karai: nepasislėps niekas (149)

Naujos technologijos leidžia Rusijai ir Kinijai veiksmingai naikinti Jungtinių Valstijų bazes...

Konfliktas Radviliškio ligoninėje: žurnalistas teigia gynęsis nuo direktoriaus (6)

Gruodžio 5 d. Radviliškio ligoninėje įvyko konfliktas tarp „ Radviliškio krašto “...

Profesorius Landsbergis: ar Lietuvoje nesiformuoja vis didesnė blogovės valstybė? (433)

Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų ( TS–LKD ) garbės pirmininkas...

Andrius Užkalnis

Kaip ištverti gyvenimą. 12 dalis. Kaip taisyklingai svajoti (3)

Aš esu Andrius Užkalnis , ir čia, DELFI Plius , rašau jums apie tai, kaip elgtis, kad gyvenimas...

Konservatoriai prašys Nausėdos vetuoti biudžetą: nauji mokesčiai įeis į istoriją kaip patys kvailiausi (71)

Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų partija ( TS-LKD ) šeštadienį surengtame...

Didieji prekybos centrai paskelbė darbo laiką per šventes (27)

Didžiųjų prekybos centrų „Maxima“ , „Norfa“ , „Lidl“ , „Iki“ ir „Rimi“...

Siauruko tragedija: direktorius skolas atidavinėja iš savo lėšų, žmonės Kalėdas pasitiks be algų (263)

Kalėdoms daugybę kelionių ir ekskursijų suplanavę Aukštaitijos siaurojo geležinkelio...

Kalėdinis koncertas įžiebė aistras (1)

Dėl Plungėje vykusio kalėdinės eglutės įžiebimo koncerto užvirė aistros. Atsirado...