aA
Amelija Jakučionė-Žliobė tūkstančius sekėjų socialiniuose tinkluose žavi savo ekologiškais pasirinkimais. Jos namuose vyrauja jaukumas ir minimalizmas, nes „kuo mažiau daiktų, tuo daugiau vietos gyvenimui“, – sako ji. Jauna moteris dalijasi savo keliu į Zero waste filosofiją ir vienu didžiausių pastarojo meto atradimų – tausojant aplinką pagamintais buities prietaisais.
Amelija Jakučionė-Žliobė
Amelija Jakučionė-Žliobė
© Asmeninins albumas

Viskas prasidėjo nuo kompostavimo

Jau keletą metų draugiškesnį aplinkai gyvenimo būdą propaguojanti Amelija pasakoja, kad kelias į ekologiją jos gyvenime prasidėjo ėmus kompostuoti – visas vaisių, daržovių ar kitas organines atliekas moteris deda į kompostą. Vėliau visa tai panaudoja trąšoms.

„Kompostavimas mūsų šeimai buvo gan didelis pokytis ir jau įsitikinome jo nauda. Į kompostą keliauja didžioji dalis visų mūsų atliekų. Taip pat daug ką surūšiuojame, o buitinių atliekų kibirą tuštiname tik kas dvi savaites. Žinoma, yra kur tobulėti – galėtume atliekų kiekį dar labiau sumažinti, todėl judame mažais, bet tvirtais žingsneliais“, – pasakoja ekologiško gyvenimo būdo šalininkė.

Pradėjus kompostuoti, Amelijos kasdienoje atsirado ir daugiau ekologiškų pasirinkimų: rūbai iš antrų rankų ar etiškų ženklų parduotuvių, suplanuotas maisto racionas su kur kas mažiau gyvulinės kilmės produktų, ekologiški buities pasirinkimai – namuose pagaminti valikliai iš acto ar sodos.

Rūpi, kaip pagaminta buitinė technika

Amelija visur siekia rasti harmoniją, o kiekvienas naujas žingsnis skatina dar vieną. Jos teigimu, jei renkiesi ekologišką valiklį, natūraliai imi daugiau dėmesio skirti ir buitinei technikai.

„Kad ir tas pats siurblys – aš naudoju iš pažiūros įprastą, tačiau man pridėtinę vertę kuriantį prietaisą. Tai iš perdirbto plastiko pagamintas siurblys, kuris ir manevringas, ir taupo energiją. Be to, veikia tyliai – nepažadina miegančių mažųjų, kas man, turinčiai tris mažamečius vaikus, yra itin svarbu“, – pasakoja Amelija.

„Man, kaip ekologiško gyvenimo būdo šalininkei, rūpi, kaip pagaminti rūbai, kuriuos dėviu ir prietaisai, kuriuos naudoju. Galiu tik pasidžiaugti, kad yra vis daugiau etiškų prekės ženklų, kurie yra inovatyvūs ir suteikia galimybę naudoti aplinkai draugiškus prietaisus“, – teigia Amelija.

Pokyčiai ateina pamažu

Tiems, kurie nori keisti savo gyvenimo būdą ir į kasdienybę įpinti vis daugiau aplinkai draugiškų pasirinkimų, moteris pataria neperdegti. Pakeitus požiūrį, keičiasi ir įpročiai, tačiau pernakt visiškai Zero waste netampama.

„Į mano pačios gyvenimą ekologija atėjo pamažu. Kardinalių pokyčių ar staigių pasikeitimų nebuvo. Atliekų ir vartojimo mažinimas, sveikesnis, sąmoningesnis gyvenimo būdas yra ilgalaikis procesas. Mano gyvenime šis įprotis susiformavo palaipsniui, vis pagalvojant apie aplinką, kurioje gyvenu aš ir mano artimieji. Kaskart žengiu bent vieną mažą žingsnelį į priekį, svarstau, kaip galime gyventi dar tvariau. Tikiu, kad kiekvienas gali tai daryti. Jei galime vienkartinius šiaudelius ar plastikinius maišelius pakeisti ilgaamžiškomis alternatyvomis, galime judėti ir dar toliau“, – sako Amelija.

Kaip rašoma pranešime spaudai, ekologiško gyvenimo būdo šalininkė taip pat teigia, kad labai svarbu, jog kelias į ekologiškesnį, harmoningesnį gyvenimą būtų malonus ir džiugintų.

„Paklauskime savęs: ko man išties reikia, kokių daiktų, rūbų, prietaisų? Ir pasiryžkime gyventi ekologiškiau. Harmonija su gamta, savimi ir daiktais, kuriuos įsileidžiame į savo namus, džiugina ir išlaisvina. Smagu, kad link to juda atsakingi prekės ženklai, kurdami tvarius prietaisus. Jie mums suteikia šansą būti sąžiningais ir žinoti, kad savo pasirinkimais tik praturtiname pasaulį“, – pasakoja Amelija.

Ir teigia tikinti, kad kiekvieno žmogaus pastangos yra labai reikšmingos, todėl bet kokį pokyčių kelią reikia pradėti teigiamu savo pavyzdžiu, sužavinčiu aplinkinius.

Eko energetika
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(9 žmonės įvertino)
4.0000

Top naujienos

Paviešinti siūlymai dėl karantino laisvinimų: dalis įsigaliotų dar iki galimybių paso (41)

Ekonomikos ir inovacijų ministerija Vyriausybės pasitarimui teikia siūlymus dėl karantino...

Kaip gyvena „nukryžiuoto berniuko“ autorė: Kremlius ja pasinaudojo, paliko skurde ir savigraužoje (150)

Berniuką nukryžiavo, pati savo akimis mačiau. Tokią kraupią istoriją apie tariamus ukrainiečių...

Seime vežėjų atlyginimams siūlo apynasrį be išlygų – mokėti tik pavedimu dalis verslo idėją palaiko (1)

Vežėjams Seimas ruošia prievolę mokėti atlyginimus tik pavedimais į bankų ar kitų mokėjimo...

Vakcinavimui ir kitoms sveikatos išlaidoms Lietuvai trūksta per 300 milijonų eurų – tikslins biudžetą (143)

Valstybės biudžete vakcinavimui skirta 65 mln. eurų, tačiau dabar aiškėja, kad priereiks bent...

Svarsto, kaip keisti pelno mokesčio sistemą Lietuvoje: peržiūrimos trys alternatyvos (6)

Trečiadienį įvyko antrasis mokesčių lengvatų peržiūros darbo grupės susitikimas, kuriame...

VLKK priėmė sprendimą dėl žodžio „pederastas“ (100)

Valstybinės lietuvių kalbos komisijos (VLKK) Žodyno pakomisė konstatavo, kad žodis...

Rusijos karo atašė Latvijoje kaimynams pasirodė visu gražumu (204)

Kovo pabaigoje viename iš Rygos Kergaragsės rajono privačių namų, nepaisant karantininių...

Vaida Kurpienė: maisto išmestume mažiau, jei susitvarkytume šaldytuvą 9 tvarkingo šaldytuvo taisyklės (1)

Ar dažnai tenka išmesti nesuvartotą ar su pasibaigusio galiojimo data maistą ? Jungtinių Tautų...

Prabilo apie karantino padarinius vaikams: šią patirtį lygina su išgyvenimu karo zonose (76)

Vienas iš šios Vyriausybės prioritetų karantino metu buvo švietimas ir mokinių sugrąžinimas...

„Kauno baldai“ į naują gamyklą investuos beveik 20 mln. eurų

Koncerno SBA valdoma minkštų baldų gamintoja bendrovė „ Kauno baldai “ į naują gamyklą...