aA
Aktyviai prisidėdama sprendžiant klimato kaitos problemas, didžiausias maisto produktų koncernas pasaulyje „Nestlé“ įsipareigoja iki 2050 metų pasiekti nulinius šiltnamio efektą sukeliančių dujų emisijos rodiklius. Šis įsipareigojimas apima ir Paryžiaus susitarimo tikslą – apriboti Žemės temperatūros kilimą iki 1,5 laipsnio Celsijaus.
Tirpstantys ledynai
Tirpstantys ledynai
© Unsplash

Pastaruosius ketverius metus „Nestlé“ savo veiklą vykdė siekdama Žemės temperatūros kilimą sumažinti iki 2 laipsnių Celsijaus, o per ateinančius dvejus metus bendrovė sudarys tikslų planą ir sieks temperatūros rodiklius sumažinti iki 1,5 laipsnio.

Prieš šį mėnesį vyksiantį Jungtinių Tautų generalinio sekretoriaus iniciatyva organizuojamą klimato politikos veiksmų aukščiausiojo lygio susitikimą „Nestlé“ pasirašys dokumentus, įpareigojančius siekti 1,5 laipsnio Celsijaus rodiklio.

„Klimato kaita yra viena didžiausių grėsmių, su kuria susiduriame kaip visuomenė. Taip pat tai yra viena didžiausių rizikų mūsų verslo ateičiai, – teigia įmonės generalinis direktorius Markas Schneideris. – Laiko atsargos, kai galime išvengti blogiausių globalinio atšilimo padarinių, senka, todėl keliame drąsius tikslus pasiekti nulinę emisiją. Pasitelkę pasaulinius bendrovės išteklius ir industrijos žinias galime prisidėti prie reikšmingų pokyčių.“

Atsinaujinanti energetika
Atsinaujinanti energetika
© Unsplash

M. Schneiderio teigimu, koncerno kelias link nulinės emisijos jau yra prasidėjęs, o nuo šiol bendrovė dar labiau stiprins savo pastangas. Kad įgyvendintų savo įsipareigojimą iki 2050 metų, bendrovė vykdys:

• Spartesnę produktų transformaciją, atsižvelgiant į vartotojų tendencijas ir pasirinkimą. Įmonė išleis daugiau produktų, kurie paliks mažesnį pėdsaką aplinkai ir prisidės prie subalansuotos mitybos populiarinimo. Tai apima platesnę augalinių maisto produktų pasiūlą, kurios nori vartotojai. Taip pat bendrovė keis savo produktų sudėtį ir naudos daugiau klimatui nekenksmingų ingredientų bei siūlys alternatyvias pakuotes;

• Žemės ūkio iniciatyvų didinimą, siekiant absorbuoti daugiau anglies dioksido. Pasauliniu mastu bendrovė sustiprins savo programas su ūkininkais, kad būtų atkuriama žemė ir apribojamas šiltnamio efektą sukeliančių dujų išmetimas. Bendrovė stengsis labiau apsaugoti miškus atsodindama medžius ir didindama biologinę įvairovę. Taip pat iniciatyvos su ūkininkais apims ir efektyvesnį pieno produktų tiekimo grandinės valdymą;

• Savo gamyklose, sandėliuose ir biuruose įmonė naudos 100 proc. atsinaujinančią elektrą. Šiuo metu trečdalis – 143 – bendrovės gamyklų jau naudoja 100 proc. atsinaujinančią elektrą. Kompanija ir toliau sieks didinti energijos vartojimą iš atsinaujinančių šaltinių.

Proteste už klimatą
Proteste už klimatą
© Unsplash

Kaip rašoma pranešime spaudai, norint pasiekti 1,5 laipsnio Celsijaus rodiklį, pokytis turi įvykti globaliu mastu tarp pramonės, valdžios atstovų ir visuomenės. Koncernas toliau rems įvairias iniciatyvas, siekdamas užtikrinti, kad visi sektoriai greičiau judėtų link užsibrėžto tikslo.

Naujasis 2050 metų įmonės įsipareigojimas papildo bendrovės vykdomą veiklą mažinant šiltnamio efektą sukeliančių dujų emisijas visoje kompanijos vertės grandinėje. Bendrovė efektyvina paskirstymo tinklus ir sandėlius, optimizuodama maršrutus, kad sumažėtų degalų sąnaudos ir anglies dvideginio išmetimas.

Per pastaruosius ketverius metus šiltnamio efektą sukeliančių dujų išmetimas didžiausiuose bendrovės paskirstymo centruose sumažėjo beveik 40 proc. Taip pat bendrovė suaktyvino savo veiklą, siekdama užtikrinti atsakingą žaliavų tiekimą, ir padarė didelę pažangą, siekdama nulinio miškų naikinimo tikslo. Skaičiuojama, kad nuo 2014 metų šiltnamio efektą sukeliančių dujų mažinimas visoje bendrovės vertės grandinėje prilygsta 1,2 mln. automobilių keliuose.

Eko energetika
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(7 žmonės įvertino)
3.5714

Top naujienos

Muziejuje gyvenanti šeima vėl skandalo epicentre: konfliktą ėmėsi spręsti Seimas (156)

Kauno rajone , Vilkijoje veikiantis A. ir J. Juškų muziejus unikalus ne tik savo ekspozicija ir...

Pakilęs iš gyvenimo dugno įsikūrė vidury Labanoro: gyvenimo meilę Žymantas sutiko kapodamas malkas (87)

Iš Žymanto gyvenimo istorijos būtų galima sukurti įdomų filmo scenarijų. Kelis kartus metęs...

Miego paralyžius – vienas baisiausių potyrių, kokius gali pajusti žmogus: kam jis gresia? (84)

Vienas baisiausių potyrių, kokius gali pajusti žmogus – taip specialistai apibūdina miego...

Remigijus Misiūnas | D+

Kaip latviai lietuviams iš panosės nugriebė Palangos pajūrį: meilės tuo metu buvo mažai – vyko „Šaltasis karas“

1931–1934 m. vidaus reikalų ministru dirbęs pulkininkas Steponas Rusteika, sykį priėmęs...

Šedevro vardo verta Pangoso tritaškių liūtis atvėrė „Zenit“ duris į Eurolygos ketvirtfinalį Paaiškėjo visos TOP-8 etapo poros (11)

Svarbiausiose Eurolygos sezono rungtynėse įtikinamą pergalę iškovojo Sankt Peterburgo...

Pusėje Lietuvos eksponentinis atvejų augimas: ypač nerimą kelią trys plitimo vietos (315)

Darbovietės, namai ir ikimokyklinės ugdymo įstaigos – tai yra trys vietos, kurios šiuo metu...

Agnė Keizikienė | D+

Nesutariu su partnerio tėvais: gydytoja psichoterapeutė įvardijo du svarbiausius dalykus, kurie padės gyventi taikiai ir ramiai

Įvairūs posakiai ir juokeliai apie anytas ar uošves seniai daugeliui žinomi. Bet ar turi jie kokį...

Po žudynių bangos kariuomenės pajėgos už kūnų surinkimą aukų šeimas reikalauja susimokėti (10)

Mianmaro kariuomenė reikalauja po 85 dolerius iš šeimų, kurių artimieji žuvo per penktadienį...

Transliacija / Ugnikalnių takais. 16 serija

Trumpai apie mano kelionę: 2021 metais grįžtam į senas svajones! Visą gyvenimą žavėjausi...