Kaip skelbiama pranešime spaudai, konkurse dalyvavo 4-ios įmonės, siūliusios savo įrangą projekto įgyvendinimui. „Retal Lithuania“, siekdama išgauti didžiausią saulės energijos kiekį efektyviai mažinant CO2 emisiją, taikė itin aukštus atrankos standartus. Priimant sprendimą buvo atsižvelgta į saulės energijos gavybos maksimizavimą būtent ant stogų, įrangos ilgaamžiškumo ir galios kritimo garantijas.

Bendra projekto vertė siekia virš 1 mln. eurų. Projekto įgyvendinimui skirta iki 469 581 eurų iš ES struktūrinių fondų. 1389 kW galios saulės jėgainės statyba bus siekiama prisidėti prie Lietuvos atsinaujinančių energijos išteklių gamybos ir vartojimo didinimo.

„Europos Sąjunga skyrė lėšas šiam projektui, kadangi yra siekiama padėti Lietuvai, kaip ir kitoms Europos šalims, įgyvendinti ES reikalavimus sumažinti CO2 taršą ir pasiekti, kad iki 2020 m. 20 proc. energijos būtų gaminama iš atsinaujinančių šaltinių. Tad norėjome išsirinkti pačią kokybiškiausią įrangą, kuri atitiktų ateities poreikius, kadangi tai yra ilgalaikis projektas, kuris taip pat duotų didžiausią elektros generacijos naudą bei padėtų mažinti taršą“, – teigė „Retal Lithuania“ atstovas Albertas Trakimavičius.

Pasak ekspertų, CO2 taršos mažinimas atsinaujinančių išteklių pagalba pramonės įmonėms greitai taps įprastu reiškiniu.

„Didžioji dalis pasaulio pramonės įmonių jau vykdo korporatyvinius planus mažinti savo veiklos CO2 pėdsaką, gamybos poreikiams kiekvienais metais naudojant vis didesnę dalį energijos, pagamintos iš atsinaujinančių išteklių. Tai yra globali tendencija. Ir labai smagu, kad Lietuvos pramonės įmonės irgi eina tuo pačiu keliu.

Augant vartotojų sąmoningumui, vis didesnė jų dalis renkasi prekes, kurių gamyba neskatina klimato kaitos. Pingant naujosioms technologijoms, esu visiškai tikras, kad po dešimtmečio sunku bus rasti pramonės įmonę, ant savo pastatų stogų neturėsiančią įrengtos saulės elektrinės. Bet kaip ir visur - daugiausiai laimės tie, kurie pradeda pirmieji”, – sakė Lietuvos atsinaujinančių išteklių energetikos konfederacijos prezidentas Martynas Nagevičius.

1,4 hektarų plote išsidėstysiančios saulės elektrinės rangos darbus atliksianti įmonė ,,I+D Energias Lietuva” telkė ypatingą dėmesį kuriant unikalų sprendimą, kuris būtų tiek technologiškai pažangus, tiek itin konkurencingas kainos atžvilgiu.

Planuojama, kad didžiausios Baltijos šalyse saulės elektrinės ant stogo rangos darbai bus baigti iki šių metų lapkričio 30 d.

Saulės jėgainės projektas įgyvendinamas pagal ES struktūrinių fondų priemonę, kurią administruoja Lietuvos verslo paramos agentūra (LVPA) Ūkio ministerijos iniciatyva.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (11)