aA
Bendrovė „Coca-Cola“ ir jos strateginės partnerės paskelbė, kad Europoje skardinių „multipack“ pakuotėms pradės taikyti inovatyvų ir minimalistinį pakavimo sprendimą „KeelClip“.
Coca-cola
Coca-cola
© Shutterstock

Šiuo žingsniu, kuris nealkoholinių vartoti paruoštų gaiviųjų gėrimų rinkoje reiškia naują pradžią, „Coca-Cola“ siekia būti pirma išbandanti ir įgyvendinanti tvaresnius pakuočių sprendimus. Tokius, kurie leidžia efektyviau tausoti išteklius, mažinti poveikį aplinką bei vykdyti pasaulinį bendrovės tikslą – kurti pasaulį be atliekų.

Tam, kad pateiktų šį tvarų pakuotės sprendimą rinkai, visos trys bendrovės glaudžiai bendradarbiavo su „KeelClip“ technologijos kūrėja, kompanija „Graphic Packaging International“. Naujoji pakuotė ne tik pakeis ligšiolinius plastiko plėvelės įpakavimus, bet minimaliai naudos jai reikalingą popierių ir kartoną. Skaičiuojama, kad ši priemonė vartojamo plastiko kiekį kasmet leis sumažinti 2 tūkst. tonų, o anglies dvideginio emisijų kiekį – 3 tūkst. tonų.

„Ši technologija yra naujausia „Coca-Cola“ investicija į pažangius, tvarius pakuočių sprendimus. Šiemet pristatėme keturis geriamojo vandens prekės ženklus, kurių produkcija platinama vien tik iš perdirbto plastiko pagamintuose buteliuose. Vis daugiau naudojame perdirbto plastiko, lengviname pačias pakuotes. Kartu su „KeelClip“ šios priemonės aiškiai demonstruoja „Coca-Cola“ ryžtą siekti iniciatyvos „Pasaulis be atliekų“ tikslų“, – teigia Marcel Martin, „Coca-Cola HBC“ grupės tiekimo grandinės direktorius.

Planuojama, kad visose Europos Sąjungos (ES) šalyse „Coca-Cola HBC“ atsisakys skardinių įpakavimams naudojamos plastiko plėvelės iki 2021 m. pabaigos. Pirmoje ateinančių metų pusėje gėrimai naujojoje pakuotėje bus pradėti platinti Airijoje ir Lenkijoje bei Baltijos šalyse. Vėliau – Austrijoje, Italijoje, Šveicarijoje ir Rumunijoje.

Kaip rašoma pranešime spaudai, bendra „Coca-Cola HBC“ investicija į „KeelClip“ sprendimą sieks 15 mln. eurų. „KeelClip“ bus naudojamas „multipack“ įpakavimams iki 8 gėrimo pakuočių. Didesni skardinių kiekiai bus pateikiami kartoninėse pakuotėse.

„Technologija „KeelClip“ tinka įvairių išmatavimų skardinėms pakuoti. Taigi galime pasiūlyti saugų, efektyvų pakavimo būdą, kuriam nereikia plastiko. Tokių bendrovių kaip „Coca-Cola HBC“ ir „Coca-Cola European Partners“ investicijos į šias technologijas reikšmingai keis pakavimo būdus ir skatins pokyčius visoje pramonėje“, – komentuoja Steve Gould, bendrovės „Graphic Packaging International“ Europos gėrimų padalinio naujų gaminių plėtros ir rinkodaros direktorius.

Spalį „Coca-Cola European Partners“ paskelbė įsipareigojanti iš savo asortimento pašalinti visą nebūtiną ar sunkiai perdirbamą plastiką, tokiu būdu šalyse, kuriose veikia, pirminio plastiko sunaudojimą sumažindama daugiau nei 11 tūkst. tonų per metus. Bendrovė pradės „KeelClip“ supakuotus gėrimus tiekti Nyderlanduose 2020 m. pradžioje, vėliau tą patį darydama ir kitose rinkose. Bendrovės investicijos į naujos pakavimo įrangos įsigijimą ir įrengimą gamykloje Dongene, Nyderlanduose, sieks 14 mln. eurų.

Eko energetika
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(4 žmonės įvertino)
4.0000

Top naujienos

Keliauti norintys lietuviai tapo COVID-19 testų įkaitais: kainas privačiose laboratorijose vadina lupikavimu, o nemokami testai nepriklauso (427)

Pasaulyje vis garsiau kalbant apie skiepų paso ar imuniteto dokumentų pasiskiepijusiems idėją, jos...

Vytautė Merkytė | D+

Ilgai neviešinta JAV paslaptis: amerikiečių karys spjovė į viską ir dezertyravo į Šiaurės Korėją (1)

Tai – Jungtinių Amerikos Valstijų gėda. Nors ji prasidėjo 1962 metų rugpjūčio 15 dieną, apie...

Po draudimo rūkyti balkonuose daugiabučiuose kaimynai atviri: jau geriau rūkytų ten (422)

Įstatyme atsivėrė labai nelogiškų spragų: rūkyti savo buto balkone – draudžiama, o štai...

Eurolygoje – visiškas CSKA gvardijos krachas: Stambule pralaimėjo 30 taškų skirtumu „Real“ atsilaikė Sankt Peterburge (24)

Eurolygos 28-asis turas prasidėjo dviejų Rusijos komandų – Maskvos CSKA (18/9) ir Sankt...

Įspėja dėl grandiozinio italų mafijos plano: bandys susigriebti viską (15)

Nusikalstamos iniciatyvos – lygiai kaip ir teisėtos – nukentėjo nuo ekonominės krizės, kurią...

Austrijoje nėra lietuvio, kuris nepažinotų klaipėdietės Angelikos: neįprasta veikla pavertė pavyzdžiu kiekvienam emigrantui (17)

Austrijos sostinėje Vienoje, o ir visoje šalyje sudėtinga rasti lietuvį, negirdėjusį šios...

Nereguliarios mėnesinės gali byloti ir apie pavojingas ligas: išvardijo dažniausias priežastis ir būdus, kaip sureguliuoti (6)

Netikėtai prasidėjusios mėnesinės gali tapti keblumu arba pokštu, o vėluojančios – sukelti...

Pas užsienietį mylimąjį lietuvė išskrido be abejonių – tik po 3 metų pastebėjo tai, dėl ko kartu būti neįmanoma (23)

Visada buvau įsitikinusi, kad mano vyras bus lietuvis. Tiesiog neturėjau kitos minties, be to, buvau...

Šimonytės patarėja: tikėkimės, kad vasarą bus galima grįžti į normalų gyvenimą (251)

Karantinas Lietuvoje sugriežtintas dar gruodžio mėnesio viduryje, dabar situacija leidžia...

Toma Miknevičienė | D+

Interneto grobuoniai taikosi į vaikus: jei galite kažkuo viešai nesidalinti, tai geriau ir nesidalinkite

Nuo pat tos akimirkos, kai tik įbruksite savo vaikui į rankas išmanųjį telefoną ar paliksite jį...