„Vilnius – atviras, drąsus ir stiprus Europos miestas. Dangumi sklendžiančių ir spalvingų oro balionų vaizdas jau tapo neatsiejama mūsų sostinės dalimi, simbolizuojančia Vilniaus modernumą ir laisvę. Vilnius – vienas iš nedaugelio Europos miestų, kuriame virš miesto gali skraidyti oro balionai. Norime palaikyti Ukrainos žmones ir atkreipti visų pasaulio žmonių dėmesį – štai toks turi būti dangus – taikus ir viltingas, o ne griaunantis ir bauginantis. Tikime, kad virš miesto pakilę balionai ir juose plevėsuojančios vėliavos ne tik išreiškia mūsų palaikymą su nežmoniška agresija susidūrusiai valstybei, bet ir parodo, kad kiekvienas galime prisidėti prie paramos, suteikti vilties ir ryžto“, – pranešime žiniasklaidai sakė „Go Vilnius“ vadovė Inga Romanovskienė.

Anot I. Romanovskienės, oro balionas tapo kone vizitine Vilniaus kortele pasaulyje, o vos išgirdę apie šią solidarumo akciją, oreiviai kaipmat atsiliepė, kad prie jos prisijungs, tad vos per savaitę idėja tapo kūnu. „Situacija parodė, kad esant reikalui, galime mobilizuotis ir per labai trumpą laiko tarpą padaryti tokį projektą kaip dabar. Iš tiesų per dvi paras mes pasiruošėme ir leidimus, ir balionus, ir pilotus, vėliavas“, – kalbėjo Aurimas Vengrys, VšĮ Oreivystės centras direktorius plėtrai.

Į dangų kilo oro balionai su Ukrainos vėliavomis ir Lietuvos trispalve (Gabriel Khiterer nuotr.)

Šeštadienio popietę į sostinės dangų iš Valakampių paplūdimio pakilo aštuoni oro balionai, valdomi profesionalių Lietuvos oreivių. „Už taiką. Už taikų dangų ir taiką ant žemės“ – tokiu kreipiniu susirinkusius skristi pasitiko vieną balionų pilotavęs oreivis Giedrius Leškevičius. Anot jo, dalyvauti palaikymo akcijoje buvo išties jaudinanti ir jautri akimirka, nes oreivių bendruomenė turi ne vieną šiuo metu Ukrainoje kovojantį draugą.

Į dangų kilo oro balionai su Ukrainos vėliavomis ir Lietuvos trispalve (Gabriel Khiterer nuotr.)

„Skraidinę vėliavas esame ir anksčiau, tačiau tai, be jokios abejonės, buvo džiaugsmingesnės progos. Šį kartą norėjome parodyti Vilniui, Lietuvai ir visam pasauliui, kad oreivių bendruomenė yra kartu su tais, kurie dabar patiria karo siaubą Ukrainoje. Ten kaunasi ir ne vienas mūsų pažįstamas orlaivių pilotas – draugai, kovojantys už savo laisvę, už teisę kvėpuoti, už laisvą dangų. Tegul ši akcija bus priminimas, kad kiekvienas turime prisidėti prie pagalbos Ukrainos žmonėms, o vėliava – geriausias pergalės ir atsilaikymo simbolis, suteikiantis ryžto ir vilties“, – pranešime žiniasklaidai kalbėjo oreivis Giedrius Leškevičius.

Vos per naktį pasiūtos 20 metrų ilgio Ukrainos vėliavos buvo iškeltos su septyniais oro balionais, o aštuntame plevėsavo ir Lietuvos trispalvė. „Iki paryčių siuvome vėliavas, apvažiavome kone visas audinių parduotuves, ieškodami mėlynų ir geltonų audeklų. Tiesa, viena iš vėliavų buvo pasiūta iš specialios, oro balionams naudojamos, medžiagos. Lietuvos oreivių federacija, Oreivystės centras, oreivių klubai ir visa bendruomenė buvo vieningi kaip kumštis. Daug iniciatyvos parodė ir „Go Vilnius“ – būtent jų paskatinimas, palaikymas ir prisidėjimas leido įgyvendinti šią idėją“, – kalbėjo G. Leškevičius.

Planuojama, kad oro balionai su vėliavomis virš Vilniaus pakils ir sekmadienio ryte.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (16)