Būkime sveiki

Metams bėgant: kokių akių ligų saugotis? ligų požymiai (5)

2013 lapkričio mėn. 25 d. 17:55
Metams bėgant patirties ir išminties daugėja, tačiau kūnas, deja, silpsta. Viena iš bėdų, su kuria tenka susidurti vyresniame amžiuje, - silpstančios akys. Sužinokite, apie kokių ligų požymius reikėtų žinoti artėjant senatvei.

Pietūs darbe: šildyti, nusipirkti ar badauti? (55)

2013 lapkričio mėn. 22 d. 12:15
Pietūs darbe: šildyti, nusipirkti ar badauti?
Asmeninio archyvo nuotr.
Kasdienė dilema – ką rinktis pietums – kankina ne vieną dirbantįjį. Alternatyvų – ne viena: galima taupyti ir gaminti namuose, su kompanija pavalgyti kavinėje, rinktis šaltą užkandį ar pietus vardan darbo paprasčiausiai praleisti. DELFI domėjosi, kurį variantą rinktis sveikiausia ir teiravosi specialistų, ką apskritai reiėktų valgyti pietums.

Kaip nepasiklysti vaistų receptų pasaulyje? (9)

2013 lapkričio mėn. 21 d. 20:48
Pasiklysti vaistų receptų pasaulyje – nesudėtinga: gavus gydytojo išrašą, kur nurodyta veiklioji medžiaga, ir užsukus į vaistinę, akys raibste raibsta nuo pakuočių kiekio ir teikiamų pasiūlymų. DELFI aiškinosi, ką reikia žinoti gavus vaistų receptą ir kaip turėtų elgtis vaistininkas, ligoniui užsukus į vaistinę.

Kaip gelbėti vargstančias akis? (12)

2013 lapkričio mėn. 20 d. 16:29
Pavargusios akys – problema, varginanti ne vieną šiuolaikinį žmogų. Darbas prie kompiuterio, nuolatinis skaitymas, įtemptas gyvenimo būdas lemia, kad akys sausėja, paskausta ir grįžus namo kartais tesinori užsimerkti ir jų nebevarginti. DELFI domėjosi, kaip reikėtų rūpintis savo akimis.

Klastingas gripas ar paprastas peršalimas: kaip atskirti? (2)

2013 lapkričio mėn. 19 d. 17:26
„Man atrodo, sergu gripu“, - dažnai sako ne vienas, vos nosimi šniurkščiojantis pažįstamas. Kada vertėtų sunerimti dėl gripo, o kada – ieškoti gydymosi priemonių nuo peršalimo, DELFI teiravosi sveikatos specialistų.

Ligonių klaidos: kaip gydytis nuo peršalimo nereikėtų (4)

2013 lapkričio mėn. 18 d. 16:44
Rodos, kiekvienas žino, ką daryti peršalus – patarimai, kaip elgtis, jei kamuoja temperatūra, kosulys ar sloga, iš kartos į kartą perimami taip pat kaip ir receptai ar buityje naudojamos gudrybės. Vis tik, kartais senelių ar tėvų savigydos nurodymai gali būti neteisingi. DELFI domėjosi, kurių klaidų peršalus geriau nedaryti.

Kai trūksta „parako“: produktai, slopinantys jūsų energingumą (3)

2013 lapkričio mėn. 15 d. 16:17
Maistas - tarsi kuras: tai ką valgote, lemia, kaip veikia jūsų organizmą, rašo fitsugar.com. Metų laikams keičiantis, jis gali paversti jus vangesniu. Jei norite to išvengti, pažvelkite į maisto produktų, kurie slopina jūsų energingumą, sąrašą.

5 taisyklės, norintiems išmokyti šeimą taisyklingai maitintis (1)

2013 lapkričio mėn. 14 d. 17:37
Norint, kad vaikai sveikai maitintųsi, nepakanka jiems paaiškinti, ką reikia valgyti ir ko geriau vengti. Australų laikraštis „Sydney Morning Herald“ savo internetiniame portale pataria vadovautis penkiomis sveikų namų taisyklėmis, kurių dėka ne tik galima vaikus išmokyti taisyklingos mitybos bei sveikesniu tapti pačiam.

Depresija veikia ne tik sielą, bet ir kūną (22)

2013 lapkričio mėn. 13 d. 14:31
Depresija gali mus fiziškai pasendinti, pagreitindama senėjimo procesą mūsų ląstelėse, nurodoma moksliniame tyrime, praneša bbc.co.uk.

Gydytojos patarimai: kaip neapsikrėsti nuo namiškio?

2013 lapkričio mėn. 12 d. 17:14
Kai gripu ar kitu virusu suserga namiškiai, svarbu ne tik kantriai rūpintis ligoniu, bet ir nepamiršti apie save. Rūpestingai slaugomi artimieji gali apkrėsti kitos šeimos narius, tad tuomet namuose teks sirgti visiems kartu. DELFI teiravosi Laisvės pr. šeimos klinikos šeimos gydytojos Natalijos Vaicekauskienės, ką daryti, kad namai nevirstų „ligonine“.

Ar visada verta kreiptis į gydytoją? simptomų, kai būtina kreiptis į gydytoją, sąrašas (8)

2013 lapkričio mėn. 11 d. 17:07
Ilgos eilės poliklinikoje, baimė eiti pas gydytoją, prašymai dėl susitikimo su juo anksčiau išeiti iš darbo – nemalonūs rūpesčiai, kurių stengiasi išvengti bene kiekvienas, pajutęs, kad prireikė sveikatos specialisto patarimo. DELFI domėjosi, kada pakanka vizito vaistinėje, kad žmogus ne tik padėtų sau, bet ir sutaupytų laiko.

Kai žmonės patys ieško ligų kaip įsikalbamas vėžys (134)

2013 lapkričio mėn. 8 d. 22:15
„Ieško ligų“. Taip įprasta apibūdinti žmogų, dažnai varstantį gydytojų kabinetų duris. „MediCA klinikos“ šeimos gydytoja Edita Gruodienė sako, kad artimiesiems išvykstant į užsienio šalis, pasunkėjus gyvenimui, padaugėjo ne tik tikrų ligonių, bet ir „ieškančiųjų ligų“.

Arbata kaip vaistas: kokią pasirinkti? (3)

2013 lapkričio mėn. 7 d. 16:10
Šaltiems oras nesitraukiant, karštos arbatos puodelis rankose atsiduria vis dažniau. Ne vienas žino, kad šis gėrimas ne tik maloniai sušildo, bet ir turi organizmui naudingų savybių. Kokios jos, lemia ir pasirinkta arbatos rūšis.

Nuolat šąlančios pėdos - ir ligos pranašas (24)

2013 lapkričio mėn. 6 d. 15:51
Nuolat šąlančios pėdos - ir ligos pranašas
DELFI (K.Čachovskio nuotr.)
Šilčiausi batai, vilnonės kojinės, nuolatinis šildymas - tai priemonės, kurių imasi visi, kenčiantys nuo itin nemalonios bėdos – nuolat šąlančių pėdų. Tiesa, pasirodo, kad kartais šių priemonių nepakanka – kankinanti vėsuma gali būti ženklas, kad metas kreiptis į gydytoją.

Ką būtina turėti namuose artėjant žiemai (20)

2013 lapkričio mėn. 5 d. 16:16
Ką artėjant žiemai privalu turėti namų vaistinėlėje? Šeimos gydytoja Edita Gruodienė įsitikinusi, kad namie privalu turėti vaistų nuo slogos, temperatūros, taip pat atsikosėjimą gerinančių preparatų. Tuo metu žolininkė Adelė Karaliūnaitė pataria prisikasti ir žiemai pasiruošti augalų šaknelių.

7 lieknėjančiųjų klaidos, kenkiančios sveikatai (4)

2013 lapkričio mėn. 4 d. 16:55
Norintys sulieknėti kartais pridaro klaidų, kurios ne tik nepadeda numesti svorio, bet ir žaloja jų sveikatą. Huffingtonpost.com nurodė septynis neteisingus numesti svorį norinčių žmonių mitybos įpročius, kurių reikia vengti norint nepakenkti savo organizmui.

Jūs nustebsite: kaip gydosi studentai (52)

2013 lapkričio mėn. 1 d. 21:01
Studentai, kurių kišenėse dažniausiai švilpauja vėjai, lieka išradingi ir užklupus ligoms: turi savų gydymosi metodų. Dažnas jų įsitikinęs, kad greičiau pagyti padės taurelė stiprių alkoholinių gėrimų ar net kūno trynimas karšta degtine. Vaistininkė sako, kad alkoholis laikinai dezinfekuoja bakterijas, tačiau silpnina imunitetą.

6 produktai, apie kuriuos turi žinoti visi lieknėjantys (6)

2013 spalio mėn. 31 d. 17:30
Apie sveikos mitybos principus žino daugelis, tačiau jų laikytis geba ne kiekvienas – kartais tam pritrūksta laiko, kartais noro ar paprasčiausios informacijos. Vis tik, egzistuoja produktai, apie kuriuos turėtų nepamiršti visi, besirūpinantys savo figūra ir sveikata. Apie šeši jų, kurie padės numesti svorio, rašo Indiatoday.in .

Ar pirtis gydo? patarimai, kokią pirtį kada pasirinkti (32)

2013 spalio mėn. 30 d. 14:05
Orams atšalus ir pradėjus „kibti“ ligoms, ne vienas prisimena kaime gyvenančių žmonių patarimą ir bėga į pirtį. Mėgstantys šią procedūrą tikina, kad pirtis iš tiesų gydo ir yra puikus vaistas peršalus. Vis tik, pasak Šeimos klinikos gydytojos Natalijos Vaicekauskienės, gydytis pirtyje vertėtų ne visuomet.

5 produktai namuose, galintys padėti sveikatai užpildykite šaldytuvą reikalingais produktais (6)

2013 spalio mėn. 29 d. 12:55
Ne vienas yra girdėjęs apie „stebuklingai“ gydančias priemones, kurias galima pasitelkti nesuspėjus nubėgti į vaistinę. Neva tuomet pakanka atverti virtuvinės spintelės duris ir ten ieškoti priemonių būklei pagerinti. Deja, kartais iš lūpų į lūpas skambantys pasakojimai apie tokius „vaistus“ tebūna mitai.

Po antibiotikų: vieni kliaunasi kefyru, vaistininkė rekomenduoja probiotikus (82)

2013 spalio mėn. 28 d. 22:18
Po antibiotikų: vieni kliaunasi kefyru, vaistininkė rekomenduoja probiotikus
A.Stackevič nuotr.
Antibiotikų nukamuotą organizmą vaistininkai ragina atgaivinti vartojant gerąsias bakterijas – probiotikus. Pasak vaistininkės Gintarės Krikščiūnienės, šiandien retas žmogus nebūna girdėjęs apie probiotikus arba jų atsisako.

Vaisiai ir daržovės: ką pirkti ir ko vengti artėjant žiemai (7)

2013 spalio mėn. 25 d. 12:27
Pamažu artėjant žiemai, ne vienas, užsukęs į parduotuvę, vis daugiau laiko užtrunka daržovių ir vaisių skyriuje: vitaminų ir skaidulų organizmui reikia, o išsirinkti, ką pirkti, sunku. Norisi ne tik skanių, bet ir šviežių produktų, kurių orui atšalus rasti atrodo vis sunkiau. Kokias daržoves ir vaisius rinktis, kai daržo gėrybių sode jau seniausiai nebėra, pataria sveikos mitybos specialistė, studijos „Sulieknėk sveikai“ vadovė Vaida Kurpienė.

Garsios žolininkės rekomendacija - ką kasdien įsidėti į lėkštę yra reikalingi ir vaistai (147)

2013 spalio mėn. 24 d. 14:42
Garsios žolininkės rekomendacija - ką kasdien įsidėti į lėkštę
A.Solomino nuotr.
Žmogui geriausiai tinka gyventi ir maitintis kaip žvirbliui – 3 kilometrų spinduliu aplink savo gimtąją vietą, tvirtina žolininkė, medicinos žinovė Adelė Karaliūnaitė. Interviu DELFI A. Karaliūnaitė rekomendavo valgyti raugintus kopūstus bei pateikė patarimų, kaip saugotis nuo virusų. Šnerves, aplink akis, lūpas, ausų landas ir intymiąsias skylutes žolininkė pataria tepti augaliniu tepaliuku, turinčiu virusus nugalabijančių savybių.

Kodėl nuolat jaučiamės pavargę? 7 galimos priežastys (8)

2013 spalio mėn. 23 d. 12:38
Kai už lango – tamsu, ne vienam kiekvienas rytas tampa kova su savimi dėl papildomo pusvalandžio miego. Pavargę jaučiamės ir darbe, kur tampa sunku išbūti be puodelio kavos, o grįžus norisi tik griūti į lovą. Pažįstamas jausmas? Sužinokite, kas lemia, kad nuolat jaučiatės pavargę ir ką daryti, kad būtumėte energingesni.

Savigydos siurprizai: gėrė „arbatėlę“, liko be kepenų (87)

2013 spalio mėn. 22 d. 09:54
Savigyda įvairių pavadinimų vaistais ir „arbatėlėmis“, kurios neva leidžia pasveikti neatsitraukiant nuo darbų, baigiasi rimtais sveikatos sutikimais ir negrįžtamais kepenų pažeidimais, po kurių neretai lieka vienintelė galimybė – kepenų transplantacija.

Kaip išvengti peršalimo? (14)

2013 spalio mėn. 21 d. 17:57
„Svarbiausia – poilsis ir imuninės sistemos stiprinimas“, – šaltojo sezono palydovo peršalimo kamuojamiems pacientams kartoja „MediCa klinikos“ šeimos gydytoja Vilma Gavelienė.

Viena dažniausių ligų, kuria vidutiniškai sergame kartą per metus kaip gydytis (15)

2013 spalio mėn. 18 d. 14:53
Viena dažniausių ligų, kuria vidutiniškai sergame kartą per metus
K.Kavolėlio nuotr.
Peršalę nepulkite gerti antibiotikų – jie tik susilpnins imunitetą. Nepiktnaudžiaukite nereceptiniais vaistais nuo peršalimo, kuriuose esančios didelės paracetamolio dozės gali pakenkti kepenims. Tokiais patarimais interviu DELFI dalijosi šeimos „MediCA klinika“ Vilniaus filialo vedėja šeimos gydytoja Artūra Butkuvienė.

Kurių maisto atsargų žiemą geriau atsisakyti? uogienės - tik desertas (18)

2013 spalio mėn. 17 d. 12:00
Artėjant žiemai lentynose pamažu pradeda kauptis stiklainėliai, o šaldiklis užsipildo šaldyto derliaus maišeliai – ruošiamos atsargos šaltajam metų laikui. Tai, kaip teisingai paruošti raugintas daržoves, kokias uogienes rinktis ir kokių produktų ruošiantis žiemai verčiau vengti, DELFI papasakojo sveikos mitybos specialistė, studijos „Sulieknėk sveikai“ vadovė Vaida Kurpienė.

Kokios dažniausios ligonių daromos klaidos? patarimai, kada reikėtų kreiptis į gydytoją (21)

2013 spalio mėn. 16 d. 22:16
Vieni, pajutę pirmus peršalimo simptomus, iškart bėga pas šeimos gydytoją, kiti baltų chalatų bijo kaip velnias kryžiaus ir užsiima savigyda. DELFI kalbinta Antakalnio poliklinikos šeimos gydytoja Renata Žemaitienė paaiškina, kada jau reikia eiti pas gydytoją, o kada užtenka likti namie ir bandyti pasveikti pačiam.

Bėgiojimas atšalus: ar yra ko bijoti? (24)

2013 spalio mėn. 15 d. 13:36
Ir žiemą galima bėgioti, tvirtina DELFI pašnekovai, raginantys atvėsus orams ant vinies sportinių batelių nekabinti. Bėgiojimas žiemą padeda grūdintis ir apsaugo nuo peršalimų.

Kaip po ligos vėl nesusirgti vitaminą C reikėtų vartoti atsargiai (7)

2013 spalio mėn. 14 d. 10:31
Kaip išeiti iš užburto ligų rato: susirgus silpnėja imunitetas, dėl to vėl atkrenti, o tai dar labiau susilpnina atsparumą ligoms. Ką konkrečiai tokiu atveju daryti, DELFI klausė „MediCA klinikos“ šeimos gydytojos Vaidos Gedgaudienės.

Dažnai jaudinatės? Galite susirgti kaip emocijos virsta liga? (11)

2013 spalio mėn. 11 d. 12:40
Artėjant egzaminui įsiskausta galva, susipykus su artimu žmogumi atrodo, kad širdis iššoks iš krūtinės, o kiekvienas susitikimas su vadovu tampa dusulio priepuoliu? Tai – ne išsigalvojimas, o emocijų sukelta prasta savijauta, galinti netgi virsti liga. Pasak psichologų, kartais ją „įsikalbėti“ galima ir nesąmoningai – tiesiog slepiant savyje neigiamus jausmus.

Visa tiesa apie intymų ir keliaujantį herpesą (27)

2013 spalio mėn. 10 d. 12:17
„Herpesas gali pridaryti visokių šunybių. Tai ne banali kosmetinė problemėlė, aplink lūpas kartas nuo karto pasėjanti pūsleles, o klastinga liga“, - DELFI teigė daktaro diseraciją apie herpes simplex virusą apsigynusi gydytoja dermatovenerologė Eglė Aukštuolienė.

„Nesveikai maitinuosi, negaliu mesti rūkyti, nuolat sergu...“ (4)

2013 spalio mėn. 9 d. 12:41
Nesveikai maitinuosi, nereguliariai sportuoju, negaliu mesti rūkyti. Tuo dažnus peršalimus aiškina vilnietis Dominykas, vaistams per metus paklojantis kelis šimtus litų. Šeimos gydytoja Renata Žemaitienė sako, kad peršalimo ligos priklauso nuo žmogaus organizmo imuninės sistemos ir pataria, kaip imunitetą stiprinti.

Neįtikėtina istorija: neserga jau 25 metus (117)

2013 spalio mėn. 8 d. 11:56
Prieš 30 metų buvau eilinis Lietuvos gyventojas, kurį du tris kartus per žiemą užpuldavo kosulys, sloga, snarglys. Jau 25 metus nesergu, tvirtina Lietuvos sveikuolių sąjungos prezidentas, Palangos sveikatos mokyklos vadovas Dainius Kepenis.

Kas rodo, kad trūksta vitaminų? (11)

2013 spalio mėn. 7 d. 13:54
Atėjus rudeniui, ne vienas susirūpina savo sveikata. Tam, kad žmogus gerai jaustųsi net ir orams atšalus, jam privalu gauti visų reikalingų vitaminų. Pateikiame požymius, nurodančius, kad metas ieškoti vitaminų, ir produktus, kuriuos derėtų vartoti kiekvienam, jaučiančiam vitaminų trūkumą.

Aštuonios taisyklės, norintiems maitintis sveikai (1)

2013 spalio mėn. 7 d. 13:54
Sveikos mitybos principų laikymąsis nereiškia alinančios dietos ar badavimo – sveiko maitinimosi taisyklės skirtos tiems, kurie nori gerai jaustis, turėti pakankami energijos ir išlikti sveiki. Pagal jas pakoregavus savo valgiaraštį, visi šie tikslai gali būti pasiekti.

Vos pradėjo eiti į darželį ir jau serga! Kaip greičiau išaugti iš ligų? (34)

2013 spalio mėn. 7 d. 10:35
„Vos pradėjo eiti į darželį ir jau serga! Pirma vienas, paskui kitas. Jeigu bus, kaip pernai - nebeištversiu”, - į polikliniką atvedusi du darželinukus viena mama sakė kitai. Moterys atrodė kaip senos draugės, nors susipažino tik pernai žiemą – eilėse prie gydytojų.

Rudeninė depresija: kada liūdesys tampa liga (9)

2013 spalio mėn. 7 d. 10:34
Prastas oras, netikėtai užgriuvęs darbų krūvis ir slogi nuotaika – šie rudens atributai pasitinka ne vieną vos prasidėjus rugsėjui. Tiesa, kai vieni sugeba susidoroti su liūdesiu ir jį nustumti į šalį, kitiems pasikeitęs metų laikas net sukelia ligas. Tai – ne tik paprasta sloga ar perštinti gerklė, bet ir kone rudeninio lūdesio sinonimu virtusi sezonine depresija.

10 sveikatos patarimų moterims (1)

2013 spalio mėn. 7 d. 10:34
Dešimt patarimų gali padėti moteriai gerai jaustis ir atrodyti, teigia usatoday.com sveikatos ekspertai.