Pagal partijų populiarumą lyderių trejetukas nesikeičia. Likus maždaug mėnesiui iki Seimo rinkimų, už socialdemokratus balsuotų 16 proc., už Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungą - 12,6 proc., už Tėvynės sąjungą-Lietuvos krikščionis demokratus - 9,2 proc. rinkėjų.

Pastarąjį kartą liepą vykdytoje apklausoje savo balsą, jei rinkimai į Seimą vyktų kitą sekmadienį, socialdemokratams žadėjo atiduoti 14,2 proc., „valstiečiams“ - 12 proc., konservatoriams - 10,8 proc. respondentų.

Po korupcijos skandalo vasarą kiek atsitiesusio Liberalų sąjūdžio populiarumas vėl krinta - už jį balsuotų 2,7 proc. (liepą - 5,9 proc.) rinkėjų.

Apklausą atlikusios bendrovės „Vilmorus“ direktorius Vladas Gaidys neabejoja, kad įtakos reitingo smukimui turėjo ir buvusio partijos lyderio, korupcija įtariamo Eligijaus Masiulio vieši pasisakymai žiniasklaidoje.

„Manau, kad įtakos turėjo E. Masiulio pasisakymas, kai jis ne visai vykusiai pasirodė per televiziją pastaruoju metu, kurį buvo primiršę žmonės. Tai ir neįtikino, o jei patikėtumėme ta versija, gal dar blogiau: kaip gali žmogus krepšiais nešioti pinigus“, - BNS sakė sociologas.

Apklausa vykdyta rugsėjo 2-10 dienomis. E. Masiulis versiją, jog iš „MG Baltic“ viceprezidento Raimondo Kurlianskio ėmė ne kyšį, o paskolą būstui, pateikė rugsėjo 6-osios vakarą.

Teisėsauga įtaria, kad E. Masiulis iš koncerno „MG Baltic“ viceprezidento R. Kurlianskio už „tam tikrus šiam koncernui palankius ir finansiškai naudingus sprendimus“ savo bei kitų naudai priėmė 106 tūkst. eurų kyšį.

Valdančiųjų Darbo partijos bei „Tvarkos ir teisingumo“ pasitikėjimas smuko, tačiau išlieka arti reikiamos 5 proc. ribos, norint patekti į Seimą.

Jei rinkimai vyktų sekmadienį, už „darbiečius“ balsuotų 5,1 proc. rinkėjų (liepą - 7 proc.), už „tvarkiečius“ - 4,8 proc. respondentų (5,5 proc. liepą).

Arti šių partijų pagal populiarumą atsidūrė ir Antikorupcinė Kristupo Krivicko ir Naglio Puteikio koaliciją - už ją balsuotų 4,7 proc. respondentų. Kaip ir kitoms koalicijoms, norint patekti į Seimą, jiems būtina peržengti 7 proc. ribą.

Naglis Puteikis, Kristupas Krivickas

„Antikorupcinė Puteikio-Krivicko koalicija yra naujiena, turbūt tai galima vertinti kaip protesto balsus“, - teigė V. Gaidys.

Lietuvos lenkų rinkimų akcija-krikščioniškų šeimų sąjunga sulauktų 2 proc. palaikymo, kitos partijos surinktų mažiau nei 2 proc. rinkėjų balsų.

Palankiausiai vertinama tarp visuomenės veikėjų ir politikų išlieka prezidentė Dalia Grybauskaitė, tačiau jos populiarumas sumažėjo. Prezidentę palankiai vertina 52,9 proc. respondentų, liepą tokių buvo 58,6 procento.

Į antrąjį vietą pakilo Valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininkas, verslininkas Ramūnas Karbauskis - jį palankiai vertina 39,4 proc. respondentų, arba 0,2 punkto mažiau nei liepą (39,6 proc.).

Apklausa rodo, kad sumažėjo ir socialdemokratų lyderio premjero Algirdo Butkevičiaus populiarumas. Jei liepą premjerą palankiai vertino 40,2 proc. respondentų, rugsėjį tokių buvo 37,8 procento.

Užsienio reikalų ministrą socialdemokratą Liną Linkevičių palankiai vertina 37,5 apklaustųjų (liepą - 38,1 proc.), Darbo partijos vadovą europarlamentarą Valentiną Mazuronį – 32,8 proc. (liepą - 36,6 proc.).

Reprezentatyvią apklausą visuomenės nuomonės ir rinkos tyrimų centras „Vilmorus“ dienraščio „Lietuvos rytas“ užsakymu atliko rugsėjo 2-10 dienomis. Apklausti 1035 gyventojai.

Šaltinis
Temos
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (1416)