aA
Sakoma, kad neklysta tas, kas nieko nedaro – natūralu, kad klaidų neišvengiama ir įvairiose įmonėse, kuomet kyla didelių nuostolių. Nors darbuotojus apdraudusioms įmonėms tokiose situacijose nebereikia sukti galvos, netrūksta atvejų, kai dėl turtinės žalos atlyginimo tarp darbdavio ir darbuotojo kyla ginčai. Pastaraisiais metais kaip tik stebimas šių ginčų skaičiaus išaugimas: ką svarbiausia žinoti, kad klaida darbe nesukeltų didelių nuostolių?
Pinigai
Pinigai
© DELFI / Kiril Čachovskij

Viena darbuotojo klaida – penkiaženklės sumos nuostoliai

Nuo techninių ar žmogiškų klaidų nėra apsaugotas nė vienas verslas – jų pasitaiko net ir ilgametę patirtį sukaupusiose įmonėse, kurioms nenumatyta klaida atneša mažesnių ar didesnių nuostolių. Esama ir įmonių, kuriose vos viena klaida gali atsieti daugiaženklę nuostolių sumą.

Vienas iš pavyzdžių – brangių, sudėtingų techninių įrenginių krovimo paslaugas teikiančios įmonės. UAB „Ferogama“ direktorius Romas Gėgžnas taip pat prisimena atvejį, kuomet viena klaida galėjo įmonei kainuoti itin brangiai.

„Tai buvo vienetinis atvejis. Sudėtingų ir brangių įrenginių iš Italijos perkėlimo metu sandėlyje dalis krovinio buvo apgadinta. Paprastai kalbant, kėlimo metu dėl techninės ar žmogiškos klaidos krovinys pasislinko, ir dėl to fiksuota penkiaženklė žala“, – prisimena jis.

Įvertinus krovinių ir darbų rizikas, R. Gėgžnas teigia juos iš anksto apsidraudęs, todėl įmonė didelių nuostolių dėl šio įvykio nepatyrusi. Vis dėlto, „Ferogama“ direktorius pastebi, kad kai kurioms įmonėms panašias pasekmes tenka kompensuoti iš savo kišenės.

Asociatyvi nuotr.
Asociatyvi nuotr.
© DELFI / Domantas Pipas


„Natūralu, kad dirbant visko gali nutikti, net ir pačiam geriausiam specialistui – tam ir yra draudimas. Tik patarčiau atkreipti dėmesį, kad draudimo rūšių esama skirtingų, nuo paprasto techninio įvykio iki žmogiškosios klaidos. Prieš renkantis, įmonėms svarbu įvertinti savo rizikas, nes kitu atveju panašias žalas tenka mokėti iš savo kišenės“, – perspėja R. Gėgžnas.

Nuo rizikų apsaugo draudimas ir kalbėjimas apie atsakomybes

Kaip teigia Lietuvos verslo konfederacijos generalinė direktorė Eglė Radišauskienė, analizuojant žmogiškas klaidas organizacijoje, labai svarbu, kad kiekviena įmonė imtųsi visų įmanomų priemonių, kad tokia žala neatsirastų, o jai atsiradus, būtų patirta kuo mažesnė žala tiek įmonei, tiek darbuotojui, kuris tokią žalą padarė.

„Įmonė turi darbuotojus informuoti apie pareigas ir atsakomybes, kad atsiradus materialinei žalai būtų lengviau nustatyti jos kaltininką. Taip pat svarbu pastebėti, kad dažnu atveju darbdavys darbuotoją būna apdraudęs civiliniu atsakomybės draudimu, kuris leidžia susigrąžinti žalos kaštus iš draudimo. Tačiau neišvengiama ir tokių atveju, kai įmonė pati prisiima visus patirtus nuostolius“, – pastebi E. Radišauskienė.

Sunkumai darbe
Sunkumai darbe
© Shutterstock


Anot jos, didesnių ar mažesnių klaidų padaro visi darbuotojai, nepaisant to, ar jie dirba pirmą savaitę, ar dešimtus metus įmonėje. Vis dėlto, tyrimai, apibrėžiantys technines ir žmogiškas klaidas įmonės viduje, nėra viešinami, tad galima būtų tik nuspėti, kokiame sektoriuje klaidų pasitaiko daugiausiai, o tai būtų labai abstraktu.

Lietuvos verslo konfederacijos generalinė direktorė įvardija veiksmus, kurių svarbiausia imtis įmonėms, kad techninės ar žmogiškos klaidos nesukeltų didelių nuostolių.

„Pirmiausiai įmonėms rekomenduojama turėti civilinį draudimą, priklausomai nuo įmonės veiklos pobūdžio, srities bei poreikių. Antra, tokioms įmonės svarbu įdarbinant darbuotojus nustatyti konkrečias ir aiškias pareigas, dėl kurių pažeidimo gali atsirasti žala, bei supažindinti darbuotoją su šiomis pareigomis“, – pabrėžia E. Radišauskienė.

Taip pat ji prideda, kad, iškilus individualiam ginčui dėl žalos atlyginimo, kurio neįmanoma išspręsti organizacijos viduje, reikėtų kreiptis į Valstybinę darbo inspekciją (VDI). Paminėtina, kad lyginant praėjusių ir 2019 m. duomenis, pastaraisiais metais 24 proc. išaugo turtinės žalos atlyginimo reikalavimų skaičius, kas rodo pakilusį ginčų dėl žalos lygmenį nebe organizacijos viduje.

Valstybinė darbo inspekcija
Valstybinė darbo inspekcija
© DELFI / Kiril Čachovskij


Dažniausiai draudžiamuosius įvykius fiksuoja paslaugų sektoriuje

Civilinės atsakomybės draudimas padeda įmonėms tais atvejais, kai dėl jų kaltės nukenčia klientai ar partneriai. Keli dažnesnių draudžiamų įvykių pavyzdžiai – atliekant statybos darbus pažeista vandens trasa, gabenamas krovinys iškrito ir buvo pažeista pakuotė, atliekant dažymo darbus, dažų pateko ant netoliese buvusių automobilių.

Kaip įvardija BTA Bendrosios civilinės atsakomybės draudimo produkto vadovas Eugenijus Bulavas, pagrindinė rizika versle – galimi finansiniai sunkumai, dažnu atveju net ir bankrotas, kai padaroma žala tretiesiems asmenims.

Jis pastebi, kad, siekiant šios rizikos išvengti, verslai Lietuvoje vis dažniau draudžiasi civilinės atsakomybės draudimu.

„Nėra nei vienos verslo srities, kurioje dar nebūtume fiksavę draudžiamųjų įvykių, kuriais padaryta žala tretiesiems asmenims. Dažniausiai tokias žalas fiksuojame paslaugų sektoriuje: kreipiasi autoservisai, apsaugos įmonės, valymo paslaugų bendrovės, statybos įmonės, projektuotojai, nemokumo administratoriai, auditoriai, turto ir verslo vertintojai. Skaičiuojame žalas visose šiose srityse, dažniausiai jos kyla dėl žmogiškojo veiksnio – klaidingų veiksmų“, – teigia E. Bulavas.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(21 žmogus įvertino)
3.2857

Top naujienos

Diagnozę moteris išgirdo netikėtai: nesureikšminau raginimų išsitirti rimčiau, o vėžys jau buvo trečios stadijos (21)

Jums vėžys – diagnozė, kurios tikrai nenori išgirsti nei vienas. Tokie daktaro žodžiai gali...

Mobilumo paketas virsta šnipštu: darbuotojai pokyčių net nepajuto, bet vežėjai skaičiuoja didesnes išlaidas (109)

Mobilumo pakete numatytos naujos darbo ir poilsio laiko taisyklės galioja jau daugiau nei pusę...

Koronavirusas Lietuvoje: praėjusią parą nustatyti 1168 nauji atvejai, 9 žmonės mirė (64)

Trečiadienį Lietuvoje nustatyti 1168 nauji koronaviruso atvejai ir 9 mirtys, skelbia Statistikos...

Darbo inspekcija tiria galimą nelegalų darbą aplinkos ministro Gentvilo pajūryje statomame name (179)

Griuvus laiptams aplinkos ministro Simono Gentvilo statomame name pajūryje sužaloti du darbininkai.

Landsbergis neatmeta Rusijos įsiveržimo į Ukrainą tikimybės papildyta (408)

Negalima atmesti Rusijos įsiveržimo į Ukrainą tikimybės, sako Lietuvos užsienio reikalų...

Prezidentūra apie Lietuvą pasiekiančias vakcinas: situacija bus labai gera (7)

Prezidentūra sako, kad Lietuvos galimybių užtikrinti sklandų visuomenės vakcinavimo procesą...

Technologijų milžinės keičia gaidelę dėl nuotolinio darbo (81)

Trečiadienį, kovo 31 d., „ Google “ žmogiškųjų išteklių vykdomoji viceprezidentė Fiona...

Antra „Vaxzevria“ vakcinos dozė gali būti skiriama anksčiau nei po 12 savaičių (4)

Sveikatos apsaugos ministerijos teigimu, atsižvelgiant į individualias aplinkybes, antrą vakcinos...