Sicilijai dedikavo net knygą: joje – išskirtinių vietų rekomendacijos ir vietinių gyventojų pasakojimai


D. Smagurauskaitė – rašytoja, kuri apie Siciliją parašė net atskirą knygą. Ši sala ją sužavėjo jau pirmosios kelionės metu.

„Sicilijoje pirmąjį kartą apsilankiau prieš daugiau nei 10 metų. Man patiko tiek kultūra, tiek architektūra, gamta, jūra, papročiai, gastronomija. Šioje saloje didžiulis kiekis paveldo. Todėl neliko nieko kito, tik parašyti apie Siciliją knygą“, – pasakoja rašytoja.

Ir nors ji nebesuskaičiuoja, kiek kartų pati lankėsi Sicilijoje, bet ilgiausiai jai šioje saloje teko pagyventi net mėnesį laiko.

„Prieš išleidžiant knygą nuskridau į Siciliją. Norėjau aplankyti vietas, apie kurias aprašiau knygoje, pakalbinti žmones, padaryti trūkstamas nuotraukas. Todėl saloje ir praleidau mėnesį, kuris buvo išties įspūdingas“, – džiaugiasi D. Smagurauskaitė.

Sicilija

Rašytojos knyga – tarsi vadovas tiems, kurie nori šioje saloje pamatyti pačias gražiausias vietas, pavalgyti itin kokybiškose vietose, susipažinti su kultūra.

„Knygoje yra daug informacijos apie pačią Siciliją, mano pačios sukauptos patirtys apie šią salą. Knygoje gausu patarimų, ką verta aplankyti, ko paragauti. Taip pat knygoje pateikti ir pokalbiai su įdomiais salos gyventojais“, – knygos privalumus vardija pašnekovė.

D. Smagurauskaitė džiaugiasi, kad jai pakalbinti pavyko imperatoriaus palikuonį, vulkanologą, vėžlių gydytoją ir daugelį kitų, išskirtinių, asmenybių.

Lietuviai įsimyli Siciliją vis labiau

Lietuviai Italiją išties mėgsta. Naršant socialiniuose tinkluose net gali atrodyti, kad bene kiekvienas lietuvis atostogas renkasi leisti Romoje, Milane ar Florencijoje. Tačiau J. Savickaitė teigia, kad pati daugybę metų stebi rinką Lietuvoje. „Novaturo“ produkto vystymo specialistė atskleidžia, kad jie keliones į Siciliją organizuoja jau daugiau nei 10 metų.

„Tačiau kiekvienais metais atsiranda lietuvių, kurie į Siciliją atskrenda pirmąjį kartą. Vis tik susidomėjimas pastaruoju metu Sicilija tik auga. Ir kartais žmonėms atrodo, kad Sicilija yra labai tolima, tačiau lietuviai nori ją pažinti. Juk ši sala – piečiausias Italijos taškas“, – teigia specialistė.

Anot jos, keliaujant Sicilijoje yra patiriama visiškai kita patirtis, lyginant su likusia Italija.

„Sicilijoje yra labai didelis kultūrų miksas. Ir aš pati labai daug kartų buvau Italijoje, joje viską išragavau ir pamačiau. Nors negaliu sakyti, kad viską. Ten nuolatos atsiranda naujų dalykų. Tačiau skaitydama Dalios knygą vis pagalvodavau, kad va, ji kažko nepaminėjo, o po kelių puslapių rasdavau tą informaciją, apie kurią buvau pagalvojusi. Jos parašyta knyga – labai geras vadovas tiems, kurie nori keliauti į Siciliją“, – sako J. Savickaitė.

Anot jos, knygoje labai daug patarimų dėl maisto. O tai – labai svarbu, mat pats maistas, patiekalų pavadinimai bei jų sudėtis Sicilijoje yra visai kitokie, nei likusioje Italijoje.

Sicilija – tikras rojus, bet reikia žinoti, kur jo ieškoti


Rašytoja D. Smagurauskaitė sako, kad Sicilija – tarsi takoskyra tarp Europos ir Šiaurės Afrikos.

„Joje yra ir arabiškų tradicijų, maisto. Tai – regionas, kuris nėra panašus nei į vieną kitą Italijos regioną. Sicilija – chaosas ir rojus kartu. Dažniausiai turistai atskrenda į vieną iš dviejų Sicilijos didmiesčių. Ten žmones pasitinka chaosas, triukšmas, intensyvus eismas. Didmiesčiuose gali pasirodyti, kad Sicilija yra kupina chaoso. Tačiau išvažiavus iš didmiesčio ir leidžiantis pakrantėmis, gali pasirodyti, kad esi pats sau vienas“, – teigia pašnekovė.

Ji pabrėžia, kad keliaujant mažesniuose Sicilijos miesteliuose apima visiškas ramybės jausmas.

Rašytoja D. Smagurauskaitė visiems planuojantiems kelionę į Siciliją pataria aplankyti Etnos ugnikalnį. Taip pat ji rekomenduoja pabuvoti Palerme, aplankyti šio miesto turgų, nuvykti į Notos slėnį, Sirakūzus.

„Leiskitės po Siciliją ir improvizuokite. Šioje saloje kiekvienas kampelis kažkuo nuostabus. Kartais geriau mažiau planuoti“, – sako rašytoja.

Sicilija

Keliautojai grįžta vėl ir vėl


J. Savickaitė įsitikinusi – dažniausiai savaitės ar dviejų viešint Sicilijoje nė neužtenka.

„Todėl mes dažnai matome pasikartojančius svečius, kurie vėl keliauja į Siciliją“, – pasakoja ji.

Pašnekovė pabrėžia, kad Sicilija – sala, kurioje galima rasti ir ramų kampelį ir chaosą, prie kurio nesame pratę, tačiau jis mums patinka.

„Tam tikrą laiką chaosas būna žavingas. Ir nors po metų ar dviejų nuo chaoso pavargsti, tačiau atostogaujantiems tai yra kažkas fantastiško“, – sako specialistė.

Jai yra tekę gyventi pačioje Sicilijoje. Kadangi pašnekovė ten gyveno ištisus metus, puikiai perprato sezoniškumą.

„Žinau, kaip būna karštą vasarą, rugpjūtį, žinau, kaip būna pavasarį ir rudenį. Labai karštą Sicilijoje gali būti ir sausio mėnesį. Vienais metais, kuomet ten gyvenau, sausį buvo 28 laipsniai šilumos. Šalčiausias periodas saloje – kovo mėnesis. Ištyrinėję visus faktorius mes nusprendėme, kad geriausias laikas keliauti į Siciliją – pavasaris, tačiau jūra dar šaltoka, tad kelionė turėtų būti turistinė“, – informacija dalinasi pašnekovė.

Tačiau, anot jos, jie patys nusprendę į Siciliją keliauti rudens metu. Tuomet jūra dar tebėra šilta, gausu rudeninių gėrybių, galima viską išragauti.

„Rudenį galima Sicilijoje pasidžiaugti lėtu ritmu, mat būna mažiau žmonių. Tai, mano nuomone, pats geriausias metas vykti į šią salą“, – sako J. Savickaitė.

Šaltinis
Temos
Specialus projektas „Atostogenas“
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją