Nuo įprastų poreikių iki įspūdingų pageidavimų

Kaip pasakoja „Novaturo“ pardavimų projektų vadovas Šarūnas Gurskas, nusprendus vykti darbostogų, pirmiausia įmonei reikėtų išsirinkti, kokios kelionės ji nori.

„Neišskirčiau vienokio ar kitokio darbostogų tipo – jų yra labai daug, tačiau įmonei reikėtų nuspręsti, ar tai bus tiesiog po darbo praleidžiamas laisvalaikis kartu, ar darbinė kelionė su programa, galbūt teambuildingas, kažkokie mokymai ar kursai. Kai kurioms įmonėms tiesiog užtenka viešbučio ir maitinimo, kitoms reikia konferencijų salių, laivų, atlikėjų. Dėl to labai svarbu tą žinutė teisingai pateikti mums ar mūsų partneriams, kad mes galėtume pateikti labiausiai tinkantį pasiūlymą“, – sako Š. Gurskas.

Kada geriausia ieškoti pasiūlymų?

Darbostogų meistrų „AirGuru“ projekto „Onworkation.com“ vadovė Giedrė Kunigonė tokio tipo atostogas planuotis rekomenduoja kuo anksčiau, nes tokiu būdu galima gauti didesnį pasirinkimą, geresnes kainas ir sąlygas.

„Standartiškai planavimas vidutinio dydžio įmonei užtrunka apie kelis mėnesius. Jei tai yra maža įmonė, iki 15 žmonių, suspėti išvykti į komandinę kelionęgalima pabandyti dar ir šią vasarą – pavyzdžiui, pagriebti paskutinės minutės pasiūlymą ir kažkur išvykti kad ir kitą savaitę. Žinoma, tai jau yra daugiau laimės dalykas – lėktuvai pildosi greitai, paprastai daug laisvų vietų paskutinę minutę neturime, tačiau pabandyti visada verta“, – sako G. Kunigonė.

Jos teigimu, įmonės, kurios renkasi darbostogas, galima suskirstyti į dvi grupes – tos, kurios yra nusimačiusios kelionių kryptis ir kitus esminius reikalavimus darbostogoms, bei tos, kurios organizavimą pilnai atiduoda į profesionalų rankas.

„Įmonės, kurios jau yra išbandžiusios šio tipo atostogas, dažnai jau pačios žino, kur ir kaip norėtų vykti. Tai susiaurina pasirinkimo spektrą. Tačiau yra ir tokių įmonių, kuriosį mus kreipiasi tik su labai bendra idėja – „norime kur nors išvykti“. Planavimą pradedame nuo pačių populiariausių krypčių, teikiame pasiūlymus, rekomendacijas atsižvelgdami į įmonės poreikius“, – pasakoja „Onworkation.com“ projekto vadovė.

Išsirinkus kelionės kryptį ir rezervavus viešbutį, pati maloniausia ir smagiausia užduotis, kaip teigia G. Kunigonė, yra pramogų beiekskursijų paieškos.

„Tai yra ta darbostogų dalis, kuri jas paverčia ne tik darbu, bet ir įvykiu, kurį įmonės darbuotojai prisimins dar ilgą laiką“, – sako pašnekovė.

Patogios darbo sąlygos – garantuotos

Kadangi į darbostogas keliaujama ne tik atostogauti, bet ir dirbti, vienas iš dažniausių klausimų, su kuriais susiduria kelionių organizatoriai – ar bus geras internetas? G. Kunigonė sako, kad būdų užtikrinti tiek patogias sąlygas darbui, tiek spartų interneto greitį, yra ne vienas.

„Dažnai jaunos įmonės nenori konferencijų salių, o verčiau renkasi co-workingo (bendradarbystės – liet.) erdves, pilnai pritaikytas darbui per nuotolį. Tai ypač aktualu, kai mes kalbame apie darbostogas didmiesčiuose, pavyzdžiui, Barselonoje. Apskritai klausimas apie interneto greitį yra vienas pirmųjų, kuriuos mes patys užduodame viešbučiui. Jei internetas nėra pakankamai spartus, dažniausiai yra galimybė už papildomą mokestį įsigyti geresnę interneto prieigą. Papildomai savo klientus aprūpiname nešiojamais modemais ir vietinėmis SIM kortelėmis su mobiliuoju internetu. Didesnės, IT įmonės, būna, į darbostogas vežasi ir starlinkus, kad pilnai užsitikrintų tinkamą prieigą prie interneto“, – pasakoja kelionių ekspertė.

Kur keliaujame ir kiek tai kainuoja?

Populiariausios darbostogų kryptys, kaip teigia „Novaturo“ atstovas Š. Gurskas, labai nesiskiria nuo įprastų poilsinių kelionių, tačiau pastebimos ir naujos kryptys.

„Tai yra praktiškai tos pačios kryptys, kurias renkasi ir mūsų poilsiautojai – Turkija, Graikija, Egiptas. Tačiau šiais metais pastebėjome, kad didelio susidomėjimo susilaukė ir Juodkalnija, kuri yra tikras atostogų perlas. Pagrindinės priežastys, kodėl žmonės renkasi šią šalį – trumpas skrydis ir nuostabi gamta“, – sako kelionių ekspertas.

Tačiau bene svarbiausias įmonėms kylantis klausimas – kiek gi kainuoja tos darbostogos? G. Kunigonės teigimu, vienareikšmiško atsakymo nėra, nes viskas priklauso nuo keliaujančiųjų poreikių.

„Vidutinė kaina vienam žmogui yra apie 500 eurų, tačiau ji priklauso nuo labai daug dedamųjų. Pavyzdžiui, kaip anksti pradėsite planuoti, kelių žvaigždučių viešbučio norėsite, kokia kelionės kryptis, trukmė bus pasirinkta ir pan. Būna įmonės keliauja į Tailandą, Zanzibarą, Mauricijų, tad kainos svyruoja nuo...iki“, – sako pašnekovė.

Didžiausios darbostogos Lietuvos istorijoje

„Tesonet“ akseleratorius („Nord Security“, „Oxylabs“, „Surfshark“, „CyberCare“) kartu su kelionių organizatoriais „AirGuru“ ir „Novaturu“ šį pavasarį įgyvendino didžiausios apimties grupinę darbostogų kelionę Lietuvos turizmo istorijoje. Užsakomaisiais „Novaturo“ reisais skraidinta beveik 2,5 tūkst. keleivių.

Įmonės pirmtako „NordSecurity“ renginių komandos vadovė Monika Drungilaitė sako, kad iššūkių, suorganizuoti kelionę daugiau nei dviem tūkstančiams darbuotojų, kilo nemažai, tačiau atostogos pranoko visus lūkesčius.

„Mūsų kelionių partneris padėjo su viskuo susidoroti, kad darbostogos sėkmingai įvyktų. Toks atostogų ir darbo derinys įmonei buvo labai naudingas. Darbuotojai tapo dar labiau motyvuoti, neformali aplinka leido laisviau pabendrauti su kolegomis, kitų komandų specialistais“, – pasakoja M. Drungilaitė.

„Tesonet“ darbostogos nustebino ir pačius organizatorius. „2400 žmonių, 48 autobusai, 12 lėktuvų – išties įspūdinga, tačiau didžiausią įspūdį paliko tai, kad jas organizavo tarptautinė lietuviško kapitalo įmonė. Labai džiaugiuosi, kad gyvename tokioje šalyje, iš kurios išauga tokio lygio įmonės, sugebančios taip nustebinti savo darbuotojus“, – sako „Novaturo“ pardavimų projektų vadovas Š. Gurskas.

Suorganizuoti šių įspūdingų darbostogų, kaip teigia „Onworkation.com“ vadovė, būtų neįmanoma be komandinio darbo ir betarpiško pasitikėjimo vienas kitu.

„Labai jautėsi vienybė, visi – tiek mes, tiek partneriai, tiek klientas – dirbome dėl vieno tikslo kaip tikra komanda. Daug iššūkių įveikėme vien dėl to,kad pilnai pasitikėjome vieni kitais“, – tikina G. Kunigonė, kuri sako, kad jei vis dar dvejojate ir nesate tikri, jog darbostogos tikrai jums, svarbiausia yra nebijoti kreiptis į kelionių organizatorius, kurie padės atsakyti į visus rūpimus klausimus.

Šaltinis
Specialus projektas „Atostogenas“
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją