Be įspūdingo kraštovaizdžio, Tunisas žavi turtinga istorija – čia išvysite ne vieną į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą įtrauktą saugomą objektą – Kartaginą, vieną galingiausių miestų antikiniame pasaulyje, El Djem amfiteatrą, Suse išlikusį tradicinį Šiaurės Afrikos miestų įtvirtintą senamiestį – Mediną. Net ir mažiau žinomi ir keliautojų dar neišnaršyti Tuniso kampeliai dvelkia istorija ir autentiškumu, kviesdami pasinerti į vietinės kultūros tradicijas.

Apie tradicijas užsiminėme ne be priežasties – nors iš kitų musulmoniškų šalių Tunisas išsiskiria savo liberalumu, gerbiant vietos gyventojus bei jų kultūrą, svečiams patartina paisyti taisyklių – lankantis šventovėse prisidengti atviras kūno vietas ar atidžiai stebėti ženklus, mat laikantis senųjų tradicijų, kai kur įleidžiami yra tik vyrai.

Ir vis dėlto ne vienam pirmą kartą atvykusiam į Tunisą vietinių gyventojų atvirumas sukels nuostabą – nors išpažįsta musulmonišką religiją, dauguma jų rengiasi vakarietiškais drabužiais ir nė iš tolo neprimena tradiciškų musulmoniškų šalių gyventojų.

„Tunisas – šiauriausia Afrikos valstybė, buvusi Prancūzijos kolonija, tad čia stipriai susipina musulmoniški ir europietiški pasauliai, – paaiškina kelionių organizatoriaus „Novaturas“ atstovė Jūratė Požarickienė. – Musulmonai Tunise sudaro didžiąją dalį gyventojų, tačiau aktyviai praktikuojančių – vos trečdalis, tad savo liberalumu garsėjančioje šalyje keliautojai gali jaustis visiškai ramūs – čia gerbiamos kitos religijos bei kultūros“.

Kokybiškas poilsis už prieinamą kainą

Priežastis, dėl kurių keliautojai iš viso pasaulio savo atostogoms renkasi būtent Tunisą, galėtume vardyti be sustojimo – puikus klimatas į valias pasidžiaugti saulės spinduliais ir šilta jūra leidžia nuo ankstyvo pavasario iki gilaus rudens, o mėgautis balto smėlio paplūdimiais, puikiai įrengtais golfo aikštynais ir kokybišku poilsiu galima už tikrai prieinamą kainą.

 Tamerzos kanjonas

„Ne paslaptis, kad kelionės populiariausiomis kryptimis Europoje brangsta, o Tunisas atveria galimybę kokybiškai pailsėti ir ieškantiems prabangaus poilsio, ir turintiems ribotą biudžetą. Šiemet mūsų pasiūlą sudaro daugiau nei trečdalis naujų viešbučių, tad tikrai turime ką pasiūlyti kiekvienam keliautojui – ir mėgstantiems aktyvų poilsį, ir svajojantiems apie ramias atostogas besimėgaujant žydra jūra ir balto smėlio paplūdimiais“, – sako J. Požarickienė.

Ieškantiems SPA malonumų

Svajojantiems patekti į geros savijautos oazę, Tunisas siūlo išskirtinius, į SPA paslaugas orientuotus viešbučius, garsėjančius talasoterapijos ir hidroterapijos procedūromis.

„Vanduo čia visada buvo natūralus grožio ir sveikatos šaltinis – nuo romėnų terminių pirčių iki medinų hamamų. Šiuo metu Tunisas yra antroji šalis pasaulyje pagal hidroterapijos – gydymo vandeniu – paplitimą“, – sako „Novaturas“ atstovė ir norintiems atostogų metu nuo pečių nusimesti visus rūpesčius, rekomenduoja rinktis kokybiškomis SPA paslaugomis garsėjančius Tuniso viešbučius.

Penkių žvaigždučių „Royal Thalassa Monastir“ viešbutis, įsikūręs pačiame paplūdimyje netoli Monastiro, turi vieną geriausių, itin didelį ir modernų thalasso centrą. 7 nakvynių poilsį šiame viešbutyje su viskas įskaičiuota maitinimu dar liepos mėnesiui galima įsigyti nuo 815 eurų.

Unikalioje vietoje, tarp palmių giraitės ir skaidrios jūros įsikūręs „TUI Blue Oceana Suites“ viešbutis – „Novaturo“ siūloma naujiena. Viešbutis orientuotas į suaugusiuosius, tad idealiai tinka mėgstantiems ramų poilsį ir tikrai patiks golfo mėgėjams, mat šalimais rasite daugiausia apdovanojimų pelniusius golfo aikštynus. Savaitės poilsis šiame viešbutyje su viskas įskaičiuota maitinimu norintiems keliauti liepą kainuos nuo 1055 eurų asmeniui.

„Seabel Alhambra Beach Golf & Spa“ – dar vienas puikus pasirinkimas ieškantiems SPA malonumų. Aukšta aptarnavimo kokybė, nuostabi vieta tarp sodų ir alyvmedžių, jaukiai įrengti kambariai – 7 naktys šiame viešbutyje su viskas įskaičiuota maitinimu rugpjūčio mėnesį asmeniui kainuoja nuo 755 eurų.

Norintiems nudžiuginti vaikus

Į atostogas besileidžiantys kartu su vaikais, įprastai viešbučius renkasi atsižvelgdami į mažųjų poreikius – specialiai jiems skirti baseinai su kalneliais, žaidimų kambariai, pasivaikščiojimams tinkami parkai užtikrina maksimalų vaikų užimtumą ir tik geriausias emocijas.

„One Resort Aqua Park & Spa“ tinklo viešbučiai jau pelnė gerą vardą keliautojų tarpe. Ant jūros kranto įsikūręs viešbutis turi išties didelę teritoriją ir nuosavą vandens pramogų parką su čiuožyklomis bei gausybe atrakcionų, tad vaikams čia tikrai nebus kada nuobodžiauti“, – pataria J. Požarickienė. Birželio pabaigai dar likusios kelios laisvos vietos, tad suskubusieji savaitę pailsėti su viskas įskaičiuota maitinimu galės nuo 709 eurų.

„Sahara Beach Aquapark“ – turi trijų žvaigždučių įvertinimą šalyje – itin pamėgtas ir vertinamas atostogaujančių su šeimomis. Didelis viešbutis turi išpuoselėtą teritoriją ir siūlo įvairių vandens bei sporto pramogų tiek vaikams, tiek aktyvų poilsį mėgstantiems suaugusiems. Liepos mėnesį 7 nakvynių poilsis suaugusiam asmeniui kainuos 635 eurus.

Ieškantys pramogų ir gero laiko kartu su vaikais įvertins ir „LTI Mahdia Beach & Aqua Park“ viešbučio privalumus. Viešbutis, įsikūręs gražiame plataus smėlio Mahdia paplūdimyje, džiugina išpuoselėta teritorija bei vandens parku. Rugpjūčio mėnesį praleisti nuostabią atostogų savaitę šiame viešbutyje galima nuo 969 eurų asmeniui.

Jei paplūdimių negana – tikrai rasite kuo save nustebinti

Tunisas garsėja puikiais kurortais. Galėsite lepintis saulės voniomis paplūdimiuose, atsigaivinti jūroje arba prie viešbučių įrengtuose lauko baseinuose. O norintiems pažinti tikrąjį Tunisą, verta bent kelias dienas skirti kelionėms po įsimintiniausias šalies vietas – savo akimis išvysti Sacharos dykumą, aplankyti Tuniso miestą Kartaginą, pasigrožėti unikaliu uolos viršūnėje įsikūrusiu Sidi bou Said miesteliu.
 Tradicinis namas

„Sacharos dykuma, be abejonės, yra vienas dažniausiai lankomų objektų Tunise. Dviejų dienų ekskursijos metu ne tik aplankysite bekraštę dykumą, bet ir pajausite Tuniso šalies kontrastus. Išvysite vieną didingiausių romėnų palikimų – El Džemo amfiteatrą, galėsite pasisvečiuoti berberų trogloditų urvuose, pasigrožėti Sacharos smėlynais jodinėdami ant kupranugarių.

Keliaudami po Sacharą, būtinai paskanaukite datulių – jos čia tiesiog įspūdingo skonio. Nusiteikite, kad antroji kelionės diena prasidės anksti, tačiau saulės pasitikimas Chot El Džerido druskos ežere bei kelionė visureigiais į gražiausias kalnų oazes Chebikoje ir Tamerzoje tikrai paliks neišdildomą įspūdį“, – sako „Novaturas“ atstovė.

Vertinantiems kultūrinį palikimą, J. Požarickienė rekomenduoja nuvykti į Kartaginą. Tai viena lankomiausių vietų šalyje, kurioje galima išvysti romėnų amfiteatro, vilų, uosto, gatvių ir namų griuvėsius. Na, o norintiems atsipūsti, verta užsukti į Sidi bou Said miestelį. Jame pasijusite taip, tarsi atsidūrę Graikijos Santorinio mieste. Uolos viršūnėje įsikūręs miestelis akmenimis grįstomis gatvelėmis ir mėlynomis langinėmis puoštais baltais namais – viena nuostabiausių vietų pasigėrėti panorama, mat nuo uolos aukštumų atsiveria užburiantis vaizdas į Tuniso įlanką.

„Karščiausiais mėnesiais – birželį, liepą ir rugpjūtį – oro temperatūra Tunise pakyla per 30 laipsnių, tad išsiilgę tikros vasaros kaitros dar gali rasti patrauklių pasiūlymų. O norintiems išvengti karščių ir pasimėgauti malonia šiluma, rekomenduojama keliauti rudens pradžioje – rugsėjo ir spalio mėnesiais orai Tunise dar tikrai džiugina“, – pataria „Novaturas“ atstovė J. Požarickienė.