Ir nors įprastai atostogoms renkamės pietų Europos šalis, poilsis Egipte, Šarm aš Šeiche praėjusių metų vasarį mums buvo pirmas. Rodos, praleidome tik savaitę, tačiau tų septynių dienų užteko atitrūkti nuo kasdienybės ir parsivežti emocijų, kurių iš atmintyje išliko ilgam. Taigi, ką įdomaus ir prasmingo galima patirti saulėtame Šarm aš Šeiche? Šiame pasakojime – TOP vietų ir pramogų, kurias išbandėme.

Egiptas

Viešbutis su pasakišku vaizdu į Raudonąją jūrą

Šarm aš Šeichą galima pavadinti vienu dideliu viešbučių masyvu ant jūros kranto. Norėdami išbandyti tai, kas geriausia, užsisakėme penkių žvaigždučių viešbutį „Stella di Mare Resort&SPA“. Išpuoselėta viešbučio aplinka tviska prabanga, čia gausybė palmių, įvairiaspalvių gėlynų ir visur, kur akys mato – Raudonosios jūros įlanka ir horizonto platybės.

Kambaryje – visi įmanomi patogumai: erdvi patogi vonia, karališka, 2,5 metro pločio lova, egiptietiška aukščiausios kokybės medvilnės patalynė, didžiulis balkonas su vaizdu į žavingą palmių sodą ir tolumoje esančią „Nama Bay“ įlanką.

Egiptas

Mūsų atostogų planas – „viskas įskaičiuota“, tai reiškia, kad maistu ir gėrimai rūpintis nereikia. Puota čia vyksta kasdien mažiausiai tris kartus – pusryčiai, pietūs ir vakarienė, kurių metu lepinti save galima kiek tik širdis geidžia.

Padavėjų ir kitų restorano darbuotojų paslaugumas ir dėmesys klientui – išskirtinis. Jie ne tik įsimindavo mėgstamiausius mūsų gėrimus ir kokteilius, bet net ir tai, kokią kavą labiau mėgsti – juodą, su pienu ar kapučiną, kokį alų – įprastą ar be alkoholio. O prie pasirinkto maisto pasiūlydavo ir tinkamiausią vyną. Beje, vynas čia – vietinis, egiptietiškas, tad verta išmėginti.

Galėtų pasirodyti, kad toks intensyvus paslaugumas gali priminti lipšnumą, tačiau jie puikiai mato klientų nuotaiką ir žino, kaip bendrauti, kad nepasirodytų įkyrūs.

Pavalgius galima pasidžiaugti milžiniško baseino malonumais ir jo viduryje įrengtu baru – pliuškentis gaiviame vandenyje ir siurbčioti mėgstamiausią kokteilį: viskas įskaičiuota!

Egiptas

Didžiausias gamtos parkas – ir po vandeniu, ir pakrantėje

Rojų primenančioje viešbučio teritorijoje Šarm aš Šeiche gali susidaryti iliuzija, kad Egiptas – vien tik baseinai, palmės ir tviskanti prabanga. Vis dėlto, verta ištrūkti iš karališkos viešbučio aplinkos į laukinės gamtos teritorijas – nepasigailėsite.

Mūsų kelionę autobusiuku po Šarm aš Šeicho apylinkes lydėjo vienas geriausių gidų šiame mieste – Walidas. Laukinės Egipto gamtos pažintį pradėjome Sinajaus pusiasalio smaigalyje esančiame viename didžiausių nacionalinių parkų pasaulyje – Ras Mohamed. Tai vieta prie Raudonosios jūros, kur susijungia Sueco ir Akabos įlankos. Ras Mohamedo parkas nuo Šarm aš Šeicho nutolęs apie 40 km.

Šis nacionalinis parkas yra beveik 500 kv. km ploto. Čia – absoliuti laukinės gamtos karalystė, kurioje uždrausta bet kokia pramoninė veikla. Nuo stačių šlaitų palei jūrą daug kur atsiveria įspūdingos panoramos į krištolo skaidrumo mėlynuojantį vandenį. Ir bene vienintelis žmogaus kūrinys čia – akmeniniai Alacho vartai, vedantys į parko gilumą.

Ir nors gali pasirodyti, kad smėlingoje parko aplinkoje – nė gyvos dvasios, čia dažnai klaidžioja laukiniai arba sulaukėję kupranugariai. Tokius sutikti pasisekė ir mums. Pasak gido, įprastai kupranugariai yra draugiški ir nepavojingi. Jie su džiaugsmu buvo glostomi, pozavo su mumis nuotraukoms – jei norite iš jų daugiau dėmesio, geriau pasirūpinkite skanėstais iš anksto.

Tame pačiame parke renkasi ir nardymo mėgėjai – čia savo akimis iš arti galite pamatyti paslaptingą ir spalvingą povandeninį pasaulį – koralinius rifus, egzotines žuvis, moliuskus, aštuonkojus ir kitas būtybes. Tereikia pasirūpinti nardymo arba paviršutinio nardymo įranga. O vanduo čia vasario mėnesį – tobulas, apie 22-24 laipsnius, oro temperatūra dienomis – apie 25-27, naktimis – apie 20 laipsnių Celsijaus.

Kiek tolėliau nuo kranto, parko smėlynų viduryje, telkšo įspūdingi druskų ežerai. Vienas iš jų pavadintas „Užburtuoju ežeru“, mat per dieną net kelis kartus pakeičia savo spalvą. Visai šalia jo, čia pat pat po kojomis – keliasdešimties metrų gylio tarpekliai, pilni vandens.

Viena iš įsimintiniausių vietų Ras Mohamedo parke – pačiame Sinajaus pusiasalio iškyšulio smaigalyje ant kalvos įrengta apžvalgos aikštelė, nuo kurios atsiveria platūs Raudonosios jūros horizontai, už nugaros paliekantys Egipto dykumas ir smėlynus.

Turgus, iš kurio neapsipirkę neišeisite ir derybos, derybos, derybos

Palei Raudonąją jūrą nusidriekusiame Šarm aš Šeicho kurorte yra keletas vietų, kurios tapo turistų ikoniniu traukos objektu. Vienas iš jų yra Senasis turgus. Kitas – Naama Bay rajonas.

Egiptas

Naama Bay rajone – kažkas panašaus į tai, ką galima pamatyti vasaros savaitgalį Palangoje esančioje J. Basanavičiaus gatvėje. Šalia prekybos ir pramogų centro „Genena City“ plyti didžiulė teritorija, kur mirguliuoja švytinčios neoninės naktinių klubų, kavinių, restoranų, barų iškabos, vilioja parduotuvių galybė, visur skambanti egzotiška muzika ir vienas po kito įvairias paslaugas, prekes bei pramogas siūlantys egiptiečiai.

Ties kiekvienu žingsniu – pasiūlymas užeiti į barą, restoraną ar klubą, įsigyti turistinių pramogų, užsukti į parduotuvėlę ir ką nors nusipirkti. Todėl atsispirti gali būti sudėtinga. Kaip anksčiau mus patikino mūsų gidas – čia dėl visko reikia derėtis, nes kaina yra susigalvota ir bet ką galima įsigyti iki 50-70 proc. pigiau. Vardan sportinio intereso pasileidome į pirkėjo-pardavėjo žaidimą ir mes. Po smagių derybų išėjome turėdami rankose kvepalų, aliejų ir kitų egiptietiškų smulkmenų.

Tik pabuvojus Naama Bay rajone supranti, kad niekas kitas taip gerai neparduota prekių ir paslaugų, kaip egiptiečiai. Ir nors galėtų pasirodyti, kad tokioje įtraukioje Naama Bay aplinkoje turėtumėte jaustis nejaukiai, nieko panašaus čia nėra – visa Naama Bay teritorija yra švari ir tvarkinga, o miestą saugo budintys ginkluoti policininkai. Tad galite būti ramūs – čia saugu.

Tuo tarpu pietinėje Šarm aš Šeicho dalyje yra įsukūręs Senasis turgus. Važiuojant į jį nuo slėnio atsiveria nuostabūs šio rajono vaizdai, kurio viduryje į dangų stiebiasi didžiulės mečetės bokštai. Priešingai negu Naama Bay, Senajame turguje prekeiviai įkyriai savo produkcijos ir paslaugų nesiūlo, o ir kainos – arčiau realybės, tad ir derėtis prireikia mažiau.

Aplinka Senajame turguje tvarkinga, įrengtos apžvalgos aikštelės, čia ošia lyg kriokliai suformuoti fontanai, aplink – jaukios kavinės ir restoranai. Čia galima įsigyti įvairiausių tradicinių egiptietiškų skanumynų, šviežių vaisių ir daržovių, taip pat ir kvepalų, medvilnės audinių, vazų ir vazelių, papuošalų, ir, žinoma, aliejų. Apsilankymą Senajame turguje užbaigėme geriausios kavos Šarm aš Šeiche degustacija.

Iš tiesų, tradicinė egiptietiška kava, pagardinta kardamonu, buvo ypatingai skani. Kavinę rasite Senajame turguje, Malek al Bahrein gatvėje.

Egiptas, būdamas Artimųjų Rytų, Afrikos ir Europos apsuptyje, save įvardija pasaulietiška šalimi. Tai parodo ir tam tikri simboliai Šarm aš Šeiche, į kurį atskrenda poilsiautojai iš įvairių pasaulio šalių. Istorinėse Šarm aš Šeicho vietose – iškilusi „Taikos skulptūra“, „Taikos konferencijos monumentas“ ir lėktuvų katastrofoms, įvykusioms 2004 ir 2015 metais, skirta atminimo vieta. Anot mūsų gido, Egiptas yra draugiška valstybė visų religijų žmonėms ir visi čia yra gerbiami. Tai simbolizuoja ir dveji maldos namai Šarm aš Šeiche, esantys vienas šalia kito – Mustafa mečetė ir Dieviškoji katedra.

Egipte – nuo jūros gelmių iki aukšto dangaus žvaigždžių

Jei jūsų nedomina vien tik gulinėjimaspo palme viešbučio terasoje prie baseino ir kasdienės SPA procedūros, tuomet verta pasileisti į egzotiškesnes išvykas. Viena iš jų – kelionė laivu „Seascope“. Tai viena įsimintiniausių patirčių, kuri rekomenduojama tiems, kas nenori ar negali nardyti. Pasiplaukiojimo laiveliu stikliniu dugnu maždaug 4 metrų gylyje galėsite stebėti spalvingą ir paslaptingą povandeninį pasaulį, koralinius rifus, egzotines žuvis.

Kiek tolėliau nuo turistinio Šarm aš Šeicho šurmulio – Nabq nacionalinis parkas. Čia, prie ramios lagūnos įkurta autentiška aplinka, kurioje galima praleisti vakarą ir net visą naktį. Nabq nacionaliniame parke pramogų ir patirčių rasite įvairiausių – tiek ramybės akimirkų, tiek ir judresnių nuotykių. Galima pasiplaukioti vandens dviračiais lagūnoje ar pasileisti į įsimintiną išvyką keturračiais po kalnuotas dykumų apylinkes.

Nabq nacionalinio parko kempinge po atviru dangumi verta išmėginti autentiškoje, laukinėje aplinkoje ruošiamo barbekiu ir pasiklausyti įtraukiančių gido pasakojimų apie vietinius gyventojus beduinus, jų gyvenimo būdą, o visai sutemus pasinerti į magišką pažintį su ryškiai spindinčiomis žvaigždėmis ir žvaigždynais.

Egiptas