Tarp populiariausių vasaros krypčių – Europos kurortai

Garsiausiuose Turkijos kurortuose vasaros metu tikrai sutiksite ne vieną lietuvį – keliautojus įprastai čia atvilioja tobuli orai ir penkių žvaigždučių viešbučiai su „viskas įskaičiuota“, leidžiantys mėgautis poilsiu be jokių rūpesčių. Nors Turkija – bene populiariausia kryptis, netrūksta lietuvių ir Graikijos salose – nuo pat sezono pradžios iki vėlyvo rudens keliautojai mėgaujasi poilsiu Kretoje ar Korfu, atranda gamtos grožiu apdovanotą Madeirą, Kroatiją ir Juodkalniją.

Į populiariausių vasaros krypčių sąrašą būtina įtraukti ir Bulgariją, garsėjančią tikrai patraukliomis kainomis ir plačiais auksinio smėlio paplūdimiais – už tokias kainas viešbučių ant jūros kranto kitur tikriausiai nerastumėte. Lietuviai mėgsta keliauti ir savo kelionėmis įprastai stengiasi pasirūpinti iš anksto – sako didžiausio kelionių organizatoriaus Baltijos šalyse „Novaturo“ komunikacijos vadovė Miglė Bielinytė.

„Planuoti kelionę iš anksto verta net dėl kelių priežasčių – pirmiausia, visuomet smagu laukti ir žinoti, kad atostogomis jau pasirūpinta. Antra, įsigiję kelionę išankstinių pardavimų metu, keliautojai visada laimi – jie gali rinktis iš plačiausios krypčių bei viešbučių pasiūlos, o tuo pačiu ir sutaupyti, nes savo klientams siūlome mažiausios kainos garantijos paslaugos galimybę. Įsigiję kelionę iš anksto, galėsite jaustis ramūs – jei kainos ateityje sumažėtų, kainos skirtumą „Novaturas“ padengs“, – tvirtina M. Bielinytė.

Anot jos, „Novaturas“ daug dėmesio vasarą skiria tiems kraštams, kurie keliautojams dėl kainos ir kokybės santykio yra patraukliausi, be to, juos pasiekti galima greitai, per keletą valandų. Tačiau daugėja ir keliautojų, kurie domisi būtent tolimesnėmis, egzotinėmis kryptimis.

„Išskirčiau Balį, į kurį šįmet siūlome keliauti ir vasaros sezonu. Pastebime, kad ne visi tai žino, bet būtent vasara yra puikus laikas jį lankyti. Geriausias metas vykti į Balį yra gegužės–rugsėjo mėnesiai, kai šilta ir saulėta, bet to, tuomet saloje ir paplūdimiuose būna mažiau žmonių. Ypač gražus šiuo metų laiku yra baliečių aitvarų, šokančių vėjyje, vaizdas“, – tikina komunikacijos vadovė M. Bielinytė.

Nusiteikite tikram vasariškam karščiui

Keliaudami į saulėtus kraštus vasaros metu būkite pasiruošę tikrai karštiems orams – Turkijoje, Graikijoje, Ispanijoje ar Italijoje gerokai virš 30 laipsnių padalos pakilusi temperatūra karščiausiais vasaros mėnesiais stebinti neturėtų.

Vidudienio metu, kai saulė pati kaitriausia, atgaivos ieškokite vandens pramogų parkuose – jei jūsų pasirinktame viešbutyje tokio nėra, puiki proga šiek tiek pakeliauti, o drauge ir su apylinkėmis susipažinti. Suplanavę maršrutą, dieną galėsite mėgautis vandens vėsa, o karščiui šiek tiek nuslūgus, geriau pažinti vietinę kultūrą – savo akimis išvysti lankomiausias vietas, prisėsti išgerti kavos vietinėje kavinukėje ar paskanauti tradicinės virtuvės patiekalų.

Pasiteiraukite, kokias ekskursijas konkrečioje šalyje siūlo jūsų kelionės organizatorius ir pats viešbutis. Pažintinė kelionė laivu, nardymas, pramogos vandens motociklais gali tapti įdomiu užsiėmimu ir nauju atradimu.

Pasidomėkite aplink jus esančiais muziejais, įdomiomis meno erdvėmis, uždarose patalpose vykstančiomis parodomis – vietoj tūnojimo viešbučio kambaryje keletą valandų praleiskite išties naudingai, turiningai ir įdomiai.

Keliaujant į kitas šalis, smagia pramoga gali būti ir apsilankymas prekybos centre – tai puiki proga atnaujinti savo drabužinę ir paieškoti lauktuvių. Be to, didesniuose prekybos centruose ar šalimais jų tikrai rasite ir įdomių veiklų: nueikite į kiną, pažaiskite boulingą, pačiuožinėkite ant ledo.

Jei iš viešbučio keliauti niekur nesinori, pasidomėkite, galbūt jame yra SPA centras. Atpalaiduojantis masažas, įvairios grožio puoselėjimo procedūros – dar viena gera idėja vėsumoje pasimėgauti malonumais.

Nepamirškite svarbiausių taisyklių kaitros metu – saugoti odą nuo kenksmingų UV spindulių, dėvėti kepurę ir lengvus, prie kūno neprigludusius drabužius, gerti daugiau vandens. Kaitriu oru organizmui skysčių reikia daugiau, tad be vandens, atsigaivinti padės ir kiti gaivieji gėrimai – sultys, šaltoji arbata ar net daug vandens savo sudėtyje turintys vaisiai bei daržovės – arbūzai, melionai, agurkai. O štai kofeino turinčių gėrimų geriau vengti, mat jie skatina skysčių pasišalinimą iš organizmo.

Rinkdamiesi kelionę, apgalvokite savo poreikius

Jei karščiai nėra geriausias jūsų draugas, atostogoms vasaros metu rinkitės kryptis, lepinančias daugumai lietuvių priimtinesne, iki 30 laipsnių šiluma. Tarp tokių krypčių – amžino pavasario sala vadinama Madeira, besidriekiančiais auksinio smėlio paplūdimiais viliojanti Bulgarija, gamtos grožiu ir didybe keliautojus stebinanti Juodkalnija bei Kroatija.

Planuodami poilsines keliones, atidžiai rinkitės viešbučius. „Novaturo“ atstovė rekomenduoja atkreipti dėmesį į čia suplanuotas poilsio zonas, siūlomas pramogas, maistą ir aptarnavimą – esminius aspektus, lemiančius atostogų kokybę.

„Vasaros atostogų metu karščiams mušant rekordus, būtinai atkreipkite dėmesį, ar kambaryje yra įrengtas kondicionierius, ar savo klientams viešbutis siūlo gultus su skėčiais prie baseino ar jūros. Dideliu privalumu viešbučiuose tampa ir čia esantys pramogų parkai bei vidaus baseinai, leidžiantys pramogauti ir uždarose patalpose – tokius privalumus įprastai siūlo didesni „resort“ tipo viešbučiai, – sako M. Bielinytė.

– Savo klientų patogumui Novaturas.lt puslapyje pateikiame papildomą gaubliukais žymimą viešbučių klasifikaciją – juos skiriame atsižvelgdami į viešbučio vietą, įrengimo kokybę ir kitus kriterijus. Tai leidžia mūsų klientams lengviau susiorientuoti ir pasirinkti jų poreikius geriausiai atitinkantį variantą.

Be to, kelionių agentai, su kuriais derinate savo atostogų planus, visada patars, koks pasirinkimas labiausiai tiktų pagal individualius poreikius. „Novaturas“ visada skatina klientus domėtis, klausti, nes tokios konsultacijos yra vienas esminių privalumų, palyginti su savarankišku kelionės organizavimu“.

Šaltinis
Temos
Specialus projektas „Atostogenas“
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją