aA
Vilniaus mieste pamatyti akiai įprastus antžeminius atliekų surinkimo konteinerius jau greitai taps retenybe – sostinė pereina prie modernios pusiau požeminių konteinerių sistemos. Šiuo metu skelbiami 328 naujų Vilniaus miesto aikštelių projektai, o gyventojai raginami peržiūrėti aikštelių įrengimo planus ir aktyviai išsakyti savo pastabas.
Požeminiai konteineriai
© Organizatorių archyvas

Iš viso Vilniaus mieste iki 2019 metų pabaigos suplanuota įrengti daugiau kaip 750 pusiau požeminių konteinerių aikštelių, kurios ilgainiui pakeis antžeminius mišrių atliekų konteinerius ir rūšiuojamoms atliekoms skirtus vadinamuosius varpelius. Suprojektuotų naujų pusiau požeminių aikštelių adresai viešai skelbiami Vilniaus regiono atliekų tvarkymo centro interneto svetainėje adresu: www.vaatc.lt/konteineriai

Į pagrįstas gyventojų pastabas bus atsižvelgta

Vilniaus miesto savivaldybė yra sudariusi darbo grupę, kuri svarsto vilniečių skundus ir pasiūlymus dėl pusiau požeminių konteinerių aikštelių statybų. Gyventojai gali savivaldybei teikti prašymą dėl konteinerinės aikštelės projekto peržiūrėjimo. Tai galima padaryti elektroniniu paštu savivaldybe@vilnius.lt. Darbo grupė vertins gyventojų pastabas ir ieškos galimybės surasti naują vietą konteinerinei aikštelei.

„Dabar už planavimą atsakingi specialistai galimas statybų vietas vyksta apžiūrėti gyvai – anksčiau buvo vadovaujamasi miesto ir požeminių komunikacijų žemėlapiais, tačiau tai ne visada leisdavo tinkamai įvertinti situaciją. Ne mažiau svarbu, kad diskusijoje aktyviai dalyvautų gyventojai, kurie aikštelėmis ir naudosis. Todėl skatiname peržiūrėti aikštelių planus ir išsakyti savo pastebėjimus – tik tokiu būdu galėsime rasti visiems geriausią sprendimą“, – sako Vilniaus regiono atliekų tvarkymo centro (VAATC) projektų vadovas Darius Palšis.

Svarbi žinia vilniečiams – pasidomėkite, kur bus jūsų atliekų surinkimo konteineriai
© DELFI / Domantas Pipas

Naujų aikštelių planavimas – kompromiso paieška

Naujų pusiau požeminių aikštelių planavimas – didelis iššūkis vietos joms beieškantiems darbuotojams. Statant aikšteles reikia suderinti skirtingus faktorius – Valstybinio atliekų tvarkymo plano reikalavimus, gyventojų interesus, atliekų vežėjų poreikius ir prisitaikyti prie aplinkos sąlygų.

Konteinerinių aikštelių kiekis ir pajėgumai nustatomi atsižvelgiant į aplinkinių namų gyventojų skaičių, tačiau sunkioji planavimo dalis čia tik prasideda. Pagal Valstybinį atliekų tvarkymo planą konteineriai aptarnaujamų namų gyventojams turi būti pasiekiami ne didesniu nei 100 metrų atstumu, tačiau negali stovėti arčiau nei 10 metrų nuo artimiausio gyvenamojo pastato. Aikštelių statymo vietas smarkiai apriboja požeminių miesto komunikacijų tinklas, kuris Vilniaus mieste yra vienas tankiausių Lietuvoje, taip pat antžeminiai statiniai ir želdiniai.

„Aikšteles statyti galime tik ant laisvos valstybinės žemės, kurios miesto teritorijoje nėra daug. Todėl žmonėms viena ar kita vieta konteineriams gali atrodyti tinkamesnė, tačiau ten aikštelės statyti negalime“, – konstatuoja D. Palšis.

Jis aiškina, kad būtina užtikrinti, jog prie konteinerių privažiuos šiukšliavežės, todėl aikšteles stengiamasi statyti arčiau pagrindinės gatvės.

„Atliekų tvarkymo infrastruktūros plėtros planavimas yra kompromiso paieška. Visada stengiamės galvoti apie sprendimą, kuris geriausiai patenkintų vartotojo poreikius, tačiau turime atsižvelgti ir į miesto infrastruktūrą, atliekų vežėjų galimybes, biudžetą ir panašius faktorius. Todėl kviečiame gyventojus bendrauti ir bendradarbiauti, nes geriausią sprendimą galime priimti dialogo ir kompromiso keliu“, – sako D. Palšis.

Įvertink šį straipnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(3 žmonės įvertino)
3.6667
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Girto kūdikio atvejis parodė Lietuvos realybę: su tokia motina turėjo dirbti speciali komanda (76)

Daugelį lietuvių sukrėtė Klaipėdos atvejis , kai gimė visiškai girtas kūdikis. Primename, kad...

Po Zelenskio ir Porošenkos akistatos – griežtas verdiktas (376)

Komikas, galintis tapti naujuoju Ukrainos prezidentu, penktadienį pažadėjo išardyti senąją...

„Vilmorus“: pasikeitė prezidentinių lenktynių lyderis (1950)

Konservatorių kandidatė prezidento rinkimuose Ingrida Šimonytė pakilo į pirmąją reitingų...

Kreipėsi į paspirtukų vairuotojus: žinoti KET neužtenka, kai kurios taisyklės – nerašytos (14)

Spūsčių išvengti ir ekologiškai keliauti gyventojai vis dažniau kaip alternatyvią transporto...

Parduotuvių darbo laikas per Velykas: kai kurios visai nedirbs (60)

Šiemet ne visi prekybos centrai per šventes lauks pirkėjų. Vis dėlto, nors pirmąją šv. Velykų...

Sergėjus Maslobojevas vedė antrojo vaikelio besilaukiančią mylimąją (40)

Šeštadienį, balandžio 20 dieną, kovotojas Sergejus Maslobojevas sumainė aukso žiedus su...

Su nuteistaisiais beveik pusę gyvenimo dirbanti moteris: įkišę koją į šią sistemą, pamatėme daugybę baisių dalykų (15)

Buvusių kalinių integracija į visuomenę – ilgas, sudėtingas, daug pastangų reikalaujantis,...

Atkeliauja nauja šilumos banga: jausimės lyg vasarą (23)

„DELFI diena“ laidoje apsilankiusi sinoptikė Vida Ralienė tikino, kad sulauksime tik vienos...

Bandomieji gyvūnai: kam juos naudoja Lietuvos mokslininkai? (7)

„Jūs matote pelę, o mes matome priemonę išgydyti vėžį“, – atėjus pokalbio pas Vilniaus...