Mama, nupirk šuniuką: kaip gyvūnai gali daryti įtaką mokslo rezultatams

 (28)
Ar vaikystėje maldavote tėvų nupirkti šuniuką, bet jie nesileido į kalbas? Ar jūsų vaikai irgi prašo gyvūnėlių, kurių jūs norėjote, bet niekada neturėjote? Specialistų teigimu, augintinis namuose ne tik išmoko atsakomybės, bet yra tikras mažylio draugas. O turintys šuniukus vaikai netgi greičiau išmoksta skaityti.
© Shutterstock nuotr.

Specialistų argumentai, kodėl jūsų vaikui reikia gyvūnėlio

Jei manote, kad namuose pakanka chaoso ir be gyvūnų, nieko baisaus – jie nėra būtina laimingos vaikystės sąlyga. Neleidę vaikui auginti Sargio ar Margio, jo netraumuosite, visgi tyrimai rodo, kad naminiai gyvūnai teigiamai veikia vaiko raidą.

Štai privalumai, kuriuos vardija Amerikos vaikų ir paauglių psichiatrijos akademijos specialistai:

- gyvūnai padeda vaikams ugdyti empatiją ir atjautą;

- gyvūnai padeda vaikams ugdyti neverbalinės komunikacijos įgūdžius;

- gyvūnai yra sąsaja su gamta, kurios pažinti kai kurie vaikai neturi galimybių;

- gyvūnai gali būti „slapti draugai“ – vaikai su gyvūnais dažnai kalbasi taip, kaip su minkštais žaislais ar įsivaizduojamais draugais;

- gyvūnai moko vaikus atsakomybės ir pagarbos visoms gyvoms būtybėms.

Ar tikrai vaikai sulaukia tiek naudos iš auksinės žuvelės ar tingios katės? Tyrimai rodo, kad rūpindamiesi gyvūnais mūsų vaikai ne tik išsiugdo geresnius emocinius įgūdžius, bet ir geriau mokosi bei yra geresnės fizinės sveikatos.

Vaikai, kurie turi naminių gyvūnų, mažiau rizikuoja susirgti astma ir kitomis su gyvūnais susijusiomis alergijomis. Be to, gyvūnų savininkams būdingas žemesnis kraujo spaudimas, jie yra fiziškai aktyvesni. Naminiai gyvūnai taip pat padeda susidoroti su emociniu stresu ir palengvina atskyrimo nerimo sutrikimą.

Tyrimai parodė, kad vaikai, kurie mokosi skaityti, tai daryti išmoksta greičiau, jei skaito gauruotiems keturkojams – šunims. Vaikai nesidrovi skaityti gyvūnams, nes žino, kad nebus atstumti, jei padarys klaidą.

Kartais didžiausias gyvūnų nuopelnas yra tas, kad jie padeda vaikams nutiesti tiltą tarp emocijų ir intelekto. Šuo ar katė nepadės užauginti Einšteino, bet turės teigiamos įtakos vaiko raidai.

Naminiai gyvūnai gali padėti ugdyti kūrybiškumą ir atkaklumą. Bet kuris vaikas, kuris kada nors bandė dresiruoti augintinį, žino, kad tam reikia didžiulio atsidavimo ir kantrybės.

www.DELFI.lt
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Atgal į mokyklą išmaniai

A. Landsbergienės patarimai, kaip reikia apsipirkinėti su vaiku (50)

Rugpjūčio paskutinės savaitės – tai laikas, kai suskumbama ruoštis mokyklai. Nors parduotuvių lentynos lūžta nuo mokyklinių prekių gausos, o pasirinkimo procesą ypač supaprastina iš mokyklos parsineštas būtiniausių reikmenų sąrašas, vis dėlto tėvams kyla klausimų: kiek į pasiruošimo procesą turėtų įsitraukti jie ir kiek laisvės suteikti pačiam vaikui? Kaip rasti kompromisą tarp jo norų ir tėvų poreikio? Pagaliau, kaip viską padaryti greičiau?

Naujais mokslo metais nemokamą maitinimą gaus apie 80 tūkst. mokinių (26)

Planuojama, kad naujais mokslo metais nemokamą maitinimą gaus apie 80 tūkst. mokinių, paramą mokinio reikmenims įsigyti apie 78 tūkst. mokinių. Praėjusiais metais nemokamą maitinimą gavo 90,5 tūkst. mokinių, paramą mokinio reikmenims įsigyti - 80,4 tūkst. mokinių.

Naujų mokslo metų pokyčiai: gudrus planas ar dvigubi standartai (175)

Žinia apie privalomą matematikos valstybinį brandos egzaminą sukėlė pasipiktinimo bangą švietimo bendruomenėje, tačiau, panašu, čia sustoti Švietimo ir mokslo ministerija (ŠMM) nelinkusi. Laukia dar viena šokiruoti galinti naujovė.

Kaip po vasaros atostogų sugrįžti į vėžes? (1)

Po ilgų atostogų visada sunku nusiteikti darbui, ypač vaikams. Pagrindinė problema – tai ankstyvi rytiniai kėlimaisi. Tenka iš naujo pratintis prie kasdienio režimo, kas yra labai sudėtinga, kadangi organizmas kategoriškai atsisako pabusti anksti.

Viena brangiausių mokyklų Lietuvoje praveria duris: kur mokosi elitas? (243)

Pro langus – nuostabi Vilniaus senamiesčio panorama, lauke – modernios žaidimų ir sporto erdvės, viduje – technologinėmis naujovėmis ir kokybiškomis mokymo priemonėmis aprūpintos klasės, kuriose laukia laimingi mokytojai – tokioje erdvėje auga perspektyvūs turtingų tėvų vaikai.