Dėl prastų mokymosi rezultatų gali būti kalti ne patys mokiniai, o mokytojai ir jų tėvai. Naująją kartą mokydami pasenusiais metodais jie nesužadina noro sužinoti kuo daugiau, tad mokiniai ilgainiui praranda norą mokytis.
© Shutterstock nuotr.

Neretai tą norą vėl sužadinti nepadeda nei bausmės, nei apdovanojimai, tad verta imti kovos patiems vaikams priimtinais būdais. Kaip technologijos gali sužadinti norą mokytis?

Puoselėkite vaiko pomėgius

Leiskite jam ištyrinėti dominančią sritį. Jei jūsų sūnus domisi matematika, atsisiųskite jam programėlės, kuriose esantys žaidimai leis skaičiuoti daiktus, spręsti lygtis ar tekstinius uždavinius. Interaktyvi aplinka tikrai sudomins vaiką labiau nei sąsiuviniai ar knygos. Jei dukrai patinka muzika, atsiųskite jai muzikos, kartu pagrokite kokio nors muzikos instrumento simuliatoriumi. O jei auginate mažą mokslininką, nuolat klausinėjanti kas, kur, kaip ir kodėl, supažindinkite jį su virtualiomis bibliotekomis, kuriose jis galės ne tik perskaityti informaciją, peržiūrėti nuotraukas, bet ir pasimėgauti video pamokomis. Vaikai, kuriems sudaromos galimybės ištyrinėti savo pomėgius, yra smalsesni ir geriau mokosi.

Sudominkite naujais dalykais

Kartais vaikas neturi motyvacijos todėl, kad dar neatrado to, kas jam patinka. Šioje vietoje internetas gali Jums pagelbėti, nes vaikui nereikės bandyti daugelio skirtingų veiklų, kol išsirinks sau patinkančią. Parodykite jam kelis vaizdo įrašus, kaip atrodo veikla viename ar kitame būrelyje, užsiėmime. Neskirstykite užsiėmimų į moteriškus ar vyriškus, galbūt pamatęs, kaip šokamas baletas, Jūsų sūnus įsinorės būti būtent šokėju, o mergaitė susižavės namų projektavimu. Būkite plačių pažiūrų. Jūsų tikslas – atrasti vaiko pomėgius.

Suskaidykite didelę užduotį į keletą mažesnių

Kartais didelė užduotis vaikui atrodo neįveikiama. Gal kartais ji ir nėra labai sunki, bet vaikas tiesiog nesugeba įžiūrėti šviesos tunelio gale, tad neretai jam kyla noras pasiduoti net nepabandžius tos užduoties atlikti. Pasinaudokite darbų planavimo programėlėmis ir suskaidykite užduotį. Atlikę smulkesnes užduotėles galėsite pažymėti tai planelyje. Tai suteiks džiaugsmo Jūsų vaikus, nes jis supras, kad iki galutinio rezultato – nebetoli.

Padėkite suvokti ryšį tarp mokymosi ir pomėgių

Kartais vaikams trūksta motyvacijos, nes jie nemato ryšio tarp užduočių ir savo tikslų bei pomėgių. Vaikas, kuris svajoja būti astronautu, turi žinoti, kad jam labai svarbu išmanyti matematiką ir fiziką. Stenkitės šiuo dalykus pateikti patraukliai. Internetinėje erdvėje gausu žaidimų, kurie padeda pasijusti astronauto kailyje ir vaizdo medžiagų, kuriose paprastai dėstomos net sudėtingiausios minėtų mokslų teorijos. Žaidimų metu gautos žinios tikrai gali praversti ateityje.

Nepamirškite, kad motyvacija ne visada susijusi su mokymusi

Motyvacija mums dažnai asocijuojasi su mokymusi. Visgi būtina paminėti, kad kai kuriems vaikams netrūksta motyvacijos siekti savo tikslų, tik tie tikslai nėra susiję su mokykla. Pavyzdžiui, gabiam paaugliui gali būti daug įdomiau ruošti programą senelių ar vaikų namams, o ne sėdėti prie vadovėlių. Būtent todėl neverskite jų sėdėti tik prie knygų. Pavyzdžiui, pažiūrėję kelis vaizdelius apie gamtą, pabandykite lauke paieškoti matytų vabaliukų ar augalų. Tai gali tapti puikiu bendrauti su vaiku padedančiu užsiėmimu.

Namų darbus paverskite smagiu žaidimu

Vaikai mėgsta iššūkius, tad jei nuobodžius namų darbus paversite žaidimu su iššūkiu, jūsų vaikas juos atliks kur kas greičiau. Kai kuriems vaikams patinka varžytis, tad galite paklausti, per kiek laiko jis viską atliks – be klaidų. Jei jam tai pavyks, leiskite padaryti pertrauką ir ilgiau pažaisti su kompiuteriu.

Supažindinkite su virtualiomis bibliotekomis

Skaityti popierinę knygą dažnam vaikui atrodo nuobodžiausias dalykas pasaulyje. Supažindinkite savo atžalą su virtualiomis bibliotekomis bei knygų lobynais internete. Tai padės pakeisti jam požiūrį į knygas.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Orai: pasilepinom ir užteks – plūstels permainos (8)

Artimiausiomis dienomis orai subjurs – į šalį atkeliaus vėsa, prapliups krituliai.

Vienas paslaptingiausių ginklų istorijoje: liepsnojo net jūra karius apimdavo paniška baimė (65)

Bizantijos gyventojai šį paslaptingą ginklą vadino „jūrų ugnimi“, vėliau istorijoje...

„Apple“ darbuotojai papasakojo apie tamsiausius savo darbo užkulisius (33)

„Apple“ – viena iš bendrovių, kur laikomasi bene griežčiausio konfidencialumo kodekso....

Kasparaitis „nusodino“ komandos draugą: himno žodžius mokėjau, kai dar nebuvai gimęs (15)

Darius Kasparaitis tenkinosi epizodiniu vaidmeniu ant Kauno ledo, bet būtent jis buvo svarbiausia...

Prabangus gyvenimas slėpė kraupias paslaptis: patikusias moteris grobdavo tiesiog gatvėje (108)

„Sraigtasparnių nusileidimo aikštelė, 27 miegamieji su neperšaunamaisiais langais, iš aukso...

Lietuva laukia Venckienės grąžinimo: kaip violetinė Garliavos banga užvaldė politikų protą (766)

Nuo Lietuvos teisėsaugos į JAV pabėgusi Neringa Venckienė šiuo metu suimta ir laikoma JAV...

Esminis bruožas, kuris vienija visas laimingiausias poras

Kokia ilgalaikių santykių paslaptis? Kai kurie žmonės sako, kad bendravimas. Kiti gi tvirtina, kad...

Populiariame banke darbuotojai rengtis kaip nori gali ne visi: matuoja net kulniuko aukštį (36)

Su pavasariu grįžo ir fotoreportažų ciklas „ Penktadienio aprangos kodas “, kuriame įvairių...

Mažėja norinčių drybsoti pliaže: dabar madingos kitokios atostogos (9)

Lietuvių atostogų scenarijus jau seniai neapsiriboja vien tik drybsojimu nuo ryto iki vakaro ant...

Karbauskis: aš – švariausias politikas Lietuvoje, o mes kitąmet tikriausiai laimėsime visus trejus rinkimus (737)

Nors žemės ūkio ministras Bronius Markauskas išsaugojo pareigas bent jau iki tol, kol savo...