aA
Vieni iš mūsų pagal asmenybės tipą yra intravertai arba ekstravertai. Pastarieji statistiškai dominuoja ryškiai, o intravertų nėra jau tiek ir daug. Kuo skiriasi intravertai ir ekstravertai?
© Shutterstock nuotr.

Trumpai - ekstravertai yra atviri, emocionalūs, karštesnio charakterio, linkę konkuruoti. Intravertai yra uždaresnio charakterio, yra tylesni, tačiau pakankamai aštraus proto ir įžvalgūs, jiems patinka ramybė ir vienatvė.

Pastebėjote, jog jūsų vaikas yra būtent intravertas? Galbūt jis nėra pernelyg žaismingas, linkęs daug klausinėti ar bendrauti, mėgsta būti vienas, galbūt netgi užsidaręs savyje? Kaip auginti intravertą vaiką? Pateikiame keletą patarimų tėveliams.

Netraktuokite fakto, kad turite priimti savo vaiką tokį, koks jis yra, o tiesiog vertinkite už tai, koks jis yra. Vaikai intravertai yra labai malonūs, mąslūs, susikaupę ir yra puikūs kompanionai - tačiau tik iki tol, kol jiems yra įdomu tai, ką darote kartu.

Intravertai vaikai paprastai turi daug galimybių išsiugdyti tam tikrus pomėgius ir aistras. Padėkite jiems tobulėti toje srityje, kuri jam yra artimiausia. Intensyvus dalyvavimas tam tikrose veiklose - būreliuose, menų mokyklose - gali būti kelias į sėkmingą intraverto vaiko ateitį. Tradiciškai, tėvai vaikus užrašo į futbolą, pramoginius šokius ir panašiai, bet intravertams vaikams gal tai nebus įdomu, tad labai svarbu prieš vedant vaiką į kokį nors būrelį, išsiaškinti jo potencialų talentą.

Jei jūs pats esate intravertas ir to gėdijatės, bendravimas su intravertu vaiku gali patobulinti jūsų abiejų komunikacinius įgūdžius. Darykite tai ne dėl savęs, o dėl savo vaiko. Juk jis pats gali pradėti įsivaizduoti, kad būti intravertu yra silpnybė ir jis gali jausti nepasitikėjimą savimi. Tad labai svarbu, kad jūs bendrautumėte su savo atžala kuo atviriau ir nuoširdžiau ir vardintumėte jo stipriąsias savybes - kūrybiškumą, atsakomybės jausmą ir panašiai. Nekurkite aplink savo vaiką baimių, kurios galbūt aplankė jus vaikystėje.

Jei jūsų vaikas nėra linkęs į naujus dalykus ar nėra linkęs susipažinti su naujais žmonėmis, pasistenkite tai daryti palaipsniui. Neleiskite jam visiškai atsisakyti tam tikrų dalykų, bet ir žinokite savo vaiko ribas. Atkreipkite dėmesį į tuos dalykus, kurių atžvilgiu jūsų vaikas yra itin atsargus. Leiskite jam žinoti, kad jo atsargumas yra natūralus dalykas, bet ir pasistenkinkite, kad jis pamažu atsisakytų savo baimių, būtinai pagirkite jo pastangas.

Stenkitės nuo vaiko mažumės dalyvauti socialiniame gyvenime - vaikų gimtadieniuose, žiburėliuose, kiemo susibūrimuose ir panašiai. Prieš pradedant eiti į pirmą klasę, aplankykite mokyklą, susitikite su būsima klasės auklėtoja, aprodykite, kur yra tualetas ir kiti svarbūs dalykai - taip vaikas jausis saugiau žinodamas, kad ta vieta jau yra pažįstama.

Ir svarbiausia - gerbkite savo vaiko norą pabūti vienam - neverskite jo daryti to, ko jis tikrai nenori ir jam nėra malonu.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Apklausa: „valstiečiai“ iš balos lipa sausi, kova naudinga dviem partijoms (338)

Nei Registrų centro istorijos, nei istorijos dėl vaiko teisių, nei prasidėję mokytojų streikai...

Gydytojai draudžia keisti vaistus dėl galimų pasekmių, o valstybė skatina: beveik 30 tūkstančių ant liepto krašto prie Seimo surengtas piketas (8)

Pernai liepą pasikeitus kompensuojamųjų vaistų kainynui, beveik 30 000 epilepsija sergančiųjų...

Arūnas Milašius. Vardan pigių malkų prašvilpėme progą sukurti orią valstybę (7)

Kaip tikina valdžia, kitais metais mes negyvensime chaose, nes priėmėme biudžetą. Klestinčios...

Nauja NATO kova su Rusija: įspėja, kad įtampa gali tapti nebesuvaldoma (28)

NATO jau kartą šiais metais išstūmė Rusiją kovoje dėl įtakos buvusiuose komunistiniuose...

Mauricas: Lietuva negaus 500 mln. eurų paramos, nes yra per „pigi“ 0_0 (339)

Ne paslaptis buvo tai, kad nuo 2020 metų Lietuvai mažės Europos Sąjungos (ES) finansinė parama....

Paskelbė turtingiausius šou pasaulio atstovus: turtą uždirbo ir patys, ir pelnė iš santykių (123)

Neseniai pasirodžiusiame žurnale „Top" buvo paskelbti 500 turtingiausių Lietuvos žmonių. Tarp...

„MG Baltic“ byloje Landsbergis pasakojo apie susitikimus su Kurlianskiu atnaujinta 14.28 val. (553)

Teisėjai konservatorių lyderiui Gabrieliui Landsbergiui taiko išskirtines sąlygas, nors šis to...

Kručinskai paviešino tarnyboms įteiktą pareiškimą: toks mokymas mums yra amoralus (842)

Gintaras Kručinskas savo socialinio tinklo paskyroje paviešino pareiškimą, kurį vakar įteikė...

Iki galo kovojęs Bilis finišavo greta medalio pirmas lietuvis, 50 m nuplaukęs greičiau nei per 21 sek. (1)

Simonui Biliui nepavyko papildyti Lietuvos rinktinės medalių taupyklės Hangdžou (Kinija)...

Tradicinė silkė pataluose: lietuviška ir labai skanu (3)

Šis patiekalas visada labai dailiai papuošia stalą, tai kartu ir užkandis , ir salotos. Silkę...