Dėl intymių priežasčių iš mokyklų sporto salių dingsta virvės

 (241)
Kūno kultūros pamokose neberekomenduojamas lipimas virve. Daugumoje renovuotų mokyklų jos bei prie lubų prikabintos karties nė neliko. Tačiau paklausti, kodėl, fizinio lavinimo mokytojai mįslingai šypsosi.
© Shutterstock nuotr.

Kaip pavyko išsiaiškinti, virvės problema buvo rimtai aptarinėjama net švietimo politikų. Trumpai tariant, šio pratimo atsisakyta dėl to, kad kai kuriems vaikinukams lipimas virve sukelia erekciją, taip pat pasitaikė atvejis, kai staigiai slysdamas virve žemyn, mokinys apsibrozdino.

„Trumpa sportine apranga vilkintis vaikinukas lipo aukštyn, o leidžiantis žemyn nepaskaičiavo jėgų, per greitai slydo ir pažeidė „kai kurias savo strategines vietas“, - DELFI sakė 15 metų kūno kultūros mokytoja dirbanti sportininkė.

Mokytojos žodžiais, minėto vaikinuko mama buvo labai ambicinga, tad „sukėlė didžiulį skandalą iki pat ministerijos lygio ir pasiekė, kad lipimas virve nebebūtų rekomenduojamas kūno kultūros pamokose“.

Pasak pedagogės, apie kryžių uždėtą ant virvės kūno kultūros mokytojai „kalba puse lūpų ir su plačia šypsena“, tik tiek, kad dėl situacijų komiškumo ir intymumo apkalta lipimui virve įvykdyta tyliai.

Neįtiko „tiltelis“ ir „plūgas“

Anksčiau lipimas virve būdavo priskiriamas gimnastikos pratimams. Virvė ir medinė kartis kabodavo visose sporto salėse.

„Dabar virvės ir kartys išlikę mokyklose, kurios daugiau dėmesio skiria turizmui ir alpinizmui. Tačiau daugumoje renovuotų mokyklų jų neliko.

Lipimas virve laikomas vienu iš nesaugių pratimų, kurie nerekomenduotini kūno kultūros pamokose. Paprašyta paminėti kitus, DELFI kalbinta kūno kultūros mokytoja užsiminė apie tai, kad merginoms nerekomenduojama daryti „tiltelio“.

„Matyt, dėl didelės apkrovos stuburui, nenatūralaus išlinkio atgal. Tačiau ir toje pačioje jogoje yra daug atsilenkimų atgal, tik tiek, kad gal jie daromi labiau apšilus, plastiškiau – judesį pirmyn seka judesys atgal“, - komentavo specialistė.

Dar vienas nerekomenduotinas pratimas – vadinamasis „plūgas“, kai gulint ant nugaros kojos keliamos aukšty, pirštų galiukais norint pasiekti žemę virš galvos.

„Tačiau literatūroje šitas pratimas apibūdinamas, kaip vienas geriausių nugaros tempimo pratimų. Taip kad tie patys pratimai yra labai prieštaringai vertinami. Ir ta pačia virve - ypač jie žmonės turistaujantys, eina į kalnus - labai naudinga išmokti lipti“, - sakė DELFI pašnekovė.

www.DELFI.lt
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Atgal į mokyklą išmaniai

A. Landsbergienės patarimai, kaip reikia apsipirkinėti su vaiku (50)

Rugpjūčio paskutinės savaitės – tai laikas, kai suskumbama ruoštis mokyklai. Nors parduotuvių lentynos lūžta nuo mokyklinių prekių gausos, o pasirinkimo procesą ypač supaprastina iš mokyklos parsineštas būtiniausių reikmenų sąrašas, vis dėlto tėvams kyla klausimų: kiek į pasiruošimo procesą turėtų įsitraukti jie ir kiek laisvės suteikti pačiam vaikui? Kaip rasti kompromisą tarp jo norų ir tėvų poreikio? Pagaliau, kaip viską padaryti greičiau?

Naujais mokslo metais nemokamą maitinimą gaus apie 80 tūkst. mokinių (26)

Planuojama, kad naujais mokslo metais nemokamą maitinimą gaus apie 80 tūkst. mokinių, paramą mokinio reikmenims įsigyti apie 78 tūkst. mokinių. Praėjusiais metais nemokamą maitinimą gavo 90,5 tūkst. mokinių, paramą mokinio reikmenims įsigyti - 80,4 tūkst. mokinių.

Naujų mokslo metų pokyčiai: gudrus planas ar dvigubi standartai (175)

Žinia apie privalomą matematikos valstybinį brandos egzaminą sukėlė pasipiktinimo bangą švietimo bendruomenėje, tačiau, panašu, čia sustoti Švietimo ir mokslo ministerija (ŠMM) nelinkusi. Laukia dar viena šokiruoti galinti naujovė.

Kaip po vasaros atostogų sugrįžti į vėžes? (1)

Po ilgų atostogų visada sunku nusiteikti darbui, ypač vaikams. Pagrindinė problema – tai ankstyvi rytiniai kėlimaisi. Tenka iš naujo pratintis prie kasdienio režimo, kas yra labai sudėtinga, kadangi organizmas kategoriškai atsisako pabusti anksti.

Viena brangiausių mokyklų Lietuvoje praveria duris: kur mokosi elitas? (243)

Pro langus – nuostabi Vilniaus senamiesčio panorama, lauke – modernios žaidimų ir sporto erdvės, viduje – technologinėmis naujovėmis ir kokybiškomis mokymo priemonėmis aprūpintos klasės, kuriose laukia laimingi mokytojai – tokioje erdvėje auga perspektyvūs turtingų tėvų vaikai.