aA
2014-iems metams artėjant prie pabaigos Kauno gyvosios gamtos apsaugos inspektoriai į svečius pasikvietė žvejus mėgėjus. Inspektoriai su žvejais susitiko ne pasigirti per metus sučiuptais brakonieriais, konfiskuotais tinklais ir išsaugotais žuvų ištekliais, bet ir pasikalbėti apie tai, kaip bus ir kaip derėtų saugoti juos kitais metais.
© Shutterstock nuotr.

Gausiai susirinkę žvejai ne tik turėjo progą išsakyti juos kamuojančias problemas, bet nustebino ir pareigūnus, suteikdami jiems naudingos informacijos.

Žvejai papasakojo apie problemiškas vietas, kurios patogiausios brakonieriams, atskleidė pareigūnams nežinomų lašišų lizdų nerštavietes ir papasakojo, kaip iš pirmo žvilgsnio atpažinti brakonierių kabliautoją, išsakė savo nuogastavimus ir pastebėjimus.

Į susitikimą atvyko bene labiausiai gamtos apsauga susirūpinę žvejai mėgėjai. Savo laisvalaikį jie neretai pašvenčia savarankiškam patruliavimui ir budėjimui šalia lašišų nerštaviečių.

Žvejai kalbėjo, kad patiems ne visada pavyksta sudrausminti pažeidėjus ar patikrinti įtartinus asmenis. Dažniausiai pilietiški meškeriotojai pasiunčiami nepadoria kryptimi, tačiau vienas žvejys prisiminė kiek kitokį atvejį.

„Greitai kalba pasikeitė, o ir bilietėlis atsirado, kai mano bičiulis ištraukė savo neetatinio inspektoriaus pažymėjimą“, – pasakojo vienas žvejų.

Ta proga jis, kaip ir kiti susitikime buvę žvejai, Kauno gyvosios gamtos apsaugos departamento viršininko Tomo Barkausko buvo paraginti stoti į neetatinių aplinkos apsaugos inspektorių gretas.

Šiemet Kauno regiono inspektoriai akcijos „Lašiša 2014“ metu bendradarbiavo ir į reidus kartu vežėsi net 124 neetatinius aplinkos apsaugos inspektorius.

Žvejai iškėlė vieną, jų manymu, aktualiausią problemą lašišų neršto metu – nepakankamą inspektorių lankymasį prie upių.

„Praeitą mėnesį aš kasdien būdavau prie upės, saugodavau lašišas nuo brakonierių, bet ne vieną kartą taip manęs ir nepatikrino“, – skundėsi kitas meškeriotojas.

Vis dėlto, pareigūnai greitai išaiškino, kad budint svarbiausias dalykas ir yra likti nepastebėtam ir tai, kad inspektorių nematyti, nereiškia, kad jų ten nėra. Brakonieriai pirmiausia siunčia žvalgus – asmenis be brakonieriavimo įrankių, kartais su šunimis. Pastebėjus inspektorius visi brakonieriai greitai išsilaksto.

Be kitą ko, Kauno regiono inspektoriai budėjimą perkėlė į naują lygį. Statomos nuotolinės kameros, kurios ne tik fotografuoja praėjusius asmenis, bet apie judėjimą zonoje praneša inspektoriams trumpąja žinute.

Po susitikimo Kauno gyvosios gamtos inspekcijos viršininkas T. Barkauskas džiaugėsi, kad jis pasitarnavo prevencijai ir gamtai atsidavę žvejai „vieni dykumoje“ nesijaus.

„Neturėjome tikslo palenkti žvejus į savo pusę. Laikausi tos nuomonės, kad diskusijoje gimsta tiesa. Savo rezultatus galėjome pateikti ir spaudoje, bet norisi abipusio bendravimo, kad galėtume vienas iš kito išgirsti tai, kas svarbu, kad būtų dialogas“, – kalbėjo viršininkas.

Viršininkas teigė, kad į naudą susitikimas išėjo ne tik žvejams, kurie gal patys susigundys tapti neetatiniais aplinkos apsaugos inspektoriais, bet ir patiems inspektoriams.

„Mums žvejai davė naudingos informacijos. Iš jų išgirdome vietų, kur reikėtų mums lankytis daugiau, daugiau sužinojome apie kabliautojus ir į ką reikėtų atkreipti dėmesį tikrinant žvejus, ką pastebi tikrai geras žvejys“, – sakė T. Barkauskas.

Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Dosnumas: artėjant rinkimams iš biudžeto rajono parapijoms išdalinta daugiau nei 180 tūkst. eurų (23)

Per pustrečių metų – nuo 2017-ųjų iki 2019-ų antrojo ketvirčio – Lazdijų rajono...

Pigi internetinė kamera ir tėvynės išdavimas: kiekvienas galime būti įdomūs vagims ar priešiškų valstybių žvalgybai (99)

Jei manote, kad jūsų telefone ar kitame išmaniajame įrenginyje esantys duomenys niekam neįdomūs...

Jokubaitis: Lietuvoje yra pelkė, kur priešų ieškoma tik iš poreikio rietis (73)

Politinės partijos, siekdamos užgriebti didesnį rinkėjų ratą, vis labiau tolsta nuo savo...

Priešvėžinėmis savybėmis pasižymintys produktai: bent keletas jų tikrai yra jūsų namuose (26)

Priešvėžinėmis savybėmis pasižyminti produktai nereiškia, kad, jei susirgote vėžiu, dabar...

Nesibaigianti televizijoje išgarsėjusios buvusios sinoptikės šeimos drama (92)

Iš televizijos ekranų daugeliui žinoma buvusi ilgametė sinoptikė Tatjana Kempi , kurią...

Nebereikalingi drabužiai privertė sukurti populiarėjantį verslą: siuva iš senų medžiagos skiaučių

Visi savo spintoje turime nebenešiojamų drabužių, nereikalingų medžiagos skiaučių. Dalis jų...

Didžiausia Prancūzijos mįslė: kodėl karalius Liudvikas XIV išlaikė dvi juodaodes vienuoles? (4)

Prancūzijos istorija kupina intriguojančių paslapčių, kurių dauguma vis dar nėra atskleistos....

Gyvai / 1006 km lenktynėse įtempta kova: „Lamborghini“ ir „Porsche“ važiuoja glausdamiesi buferiais atnaujinta 18.10 (59)

Greta Palangos įrengtoje lenktynių trasoje jau 20-ąjį kartą prasidėjo „Aurum 1006 km...

Autoritarinio režimo grimasos: neatostogausi prašmatniame kurorte – atleis (47)

Daugelis Turkmėnijos šiaurinio regiono Dašoguzo valstybės tarnautojų turi nedaug laisvės...

Sodininkystės klaidos, kurias daro beveik visi: gali sugadinti net ir gražiausią sodą

Ar ir jūs darote šias paplitusias sodininkų klaidas? Blogi sodininkų įpročiai (nuo polinkio per...