Žmones nustebino antis: perėjimui išsirinko kapavietę

 (1)
Raseiniškis Alvydas Bitvinskas savaitraščiui pranešė apie Raseinių kapinėse pastebėtą netikėtą vaizdą – ant kapo perinčią antį.
Kapavietėje perinti antis
© V. Judicko nuotr.

„Šiuo metu antis išskridusi, lizde suskaičiavau aštuonis kiaušinius“, - sakė A.Bitvinskas.

Savaitraščio „Alio, Raseiniai“ fotografas antį savo lizde aptiko pirmadienio vidurdienį. Stebėtina, kad lizdas susuktas ant sutvarkytos kapavietės. Tačiau aptikti antį buvo ne taip lengva. Ji kartu su savo gūžta buvo tarsi susiliejusi su nedideliu krūmeliu.

Šalia paukščio matėsi padėta lesalo ir vandens. Antis nebuvo baikšti. Fotografas prisiartino trijų dviejų metrų atstumu. Tiesa, iš užpakalio, tad gali būti, kad paukštis jo nepastebėjo.

Paaiškėjo, kad ant kapavietės susuktas paukščio lizdas yra saugomas įstatymų. Apie tai paaiškino Dubysos regioninio parko direkcijos vadovas Vygantas Kilčauskas, kurio savaitraštis „Alio, Raseiniai“ paprašė pakomentuoti neįprastą situaciją kapinėse.

„Didžioji antis yra žmogaus kaimynystės nevengiantis, lizdinei teritorijai nereiklus paukštis. Lizdus krauna dažniausiai greta vandens telkinių, bet ne visada. Žinomi perėjimo atvejai gandralizdyje, ant šiaudų stirtos ir pan. Šiuo atveju irgi susirado patikusią vietelę. Žodžiu, nieko stulbinančio, tiesiog dar vienas įdomus vietos lizdui pasirinkimas.

Kapavietėje perinti antis
Kapavietėje perinti antis
© V. Judicko nuotr.

Ką daryti tokiu atveju daryti? Nieko, palikti ramybėje, nemaitinti. Kuo žmogus dažniau lankysis prie lizdo, tuo lizdą greičiau suras plėšrūnai (katės, kiaunės ir pan.). Tai paukščio pasirinkimas - kur nori, ten peri. Jei dėtį sunaikins žmonės ar plėšrūnai, kitą kartą bus protingesnis, pasirinkdamas vietą lizdui (taip ir vyksta evoliucija)", - sakė V. Kilčauskas.

Paukščių lizdus ir jų kiaušinius naikinti draudžiama. Taigi, teks kapavietės savininkui luktelti, kol antis išsikraustys, arba kol lizdą sunaikins.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Mūsų aplinka

Ar žinote, kodėl į tablečių buteliuką dedama vatos (17)

Jei atidarę naują vaistų buteliuką iš pradžių pamatote ne tabletes, o vatos gumulėlį, šiandien jau galite nebegalvoti, kokia šio daikto paskirtis – greičiausiai tai tiesiog duoklė istorijai.

Išvyka savaitgaliui: piliakalniai, kuriuos tikrai verta aplankyti (8)

Norint suskaičiuoti kai kurių rajonų piliakalnius, kai kada užtenka ir vienos rankos pirštų, o štai Raseinių rajone yra net 25 piliakalniai. VšĮ Raseinių turizmo ir verslo informacijos centras „Atrask Raseinius“ pristato dalį piliakalnių Raseinių rajone ir kviečia juos aplankyti, rašoma pranešime spaudai.

Paprasti būdai, kaip patiems užsiauginti vertingų grybų (47)

Jei labai mėgstate grybus, bet nenorite eiti į mišką, juos galite užsiauginti čia pat, savo sode. Mikologė Reda Iršėnaitė papasakojo apie kelis grybų auginimo būdus ir priežastis, kodėl grybai gali ir neaugti.

Lėkštėje tykantis pavojus: nemaloni tiesa apie populiarią žuvį (62)

Didinga mūsų Baltijos jūra dažnai laikoma bene labiausiai užteršta visame pasaulyje. Todėl kartais nė nesusimąstome, kad Baltijoje plaukiojančios žuvys gali būti užterštos ir drąsiai jas tiekiame ant stalo. Maža to, tikėtina, kad didžioji dalis žmonių nė nežino, kad dioksinais ir furanais užteršta žuvis ilgainiui gali sukelti vėžį, nervines sistemos problemas bei įvairias mutacijas.

Du dalykai, kuriuos reikia žinoti norint iš namų išvyti nekviestus svečius (12)

Skruzdėlėms iš žmonių reikia dviejų joms gyvybiškai svarbių dalykų – šilumos ir maisto, todėl radusios menkiausią galimybę patenkinti savo poreikius, skruzdėlės ima jaukti žmonėms gyvenimą. Kaip to išvengti?