Žiema sukūrė tikrą gamtos stebuklą

 (1)
Žiemos speigas ir gausus sniegas papuošė Lietuvos gamtą. Ir taip išskirtinės bei nuostabių vaizdų kupinos vietos atėjus šaltajam metų laikui dar labiau išgražėjo. Kviečiame peržiūrėti Pajūrio ir Anykščių regioninių parkų nuotraukas.
Karklės riedulynas ir Anykščių medžių lajų takas
© DELFI montažas

Šiuose parkuose gražu ištisus metus, tačiau šalčio pramonė čia padirbėjo iš peties ir peizažas atrodo įspūdingai.

Pajūrio regioninio parko ekologas Erlandas Paplauskis, atsiuntęs mobiliuoju telefonu darytas nuotraukas, kviečia pamatyti neįtikėtinus vaizdus iš Karklės riedulyno. Apledėję akmenys atrodo ypatingai.

Tiesa, E. Paplauskis prašo: akmenimis pasigrožėkite, bet nerinkite jų tam, kad parsivežtumėte namo. Karklės riedulyne akmenys saugomi ir juos rinkti maišais į savo sodybas draudžiama. Akmenų rinkimas yra tarsi gamtos sukurto grožio naikinimas, taip ardomi krantai ir skatinama erozija.

Akmenys tiek pakrantėje, tiek jūroje yra vertinga ekosistemos dalis, ant jų prisitvirtina dumbliai, moliuskai, apsigyvena vėžiagyviai, kiti bestuburiai, todėl čia didesnė bioįvairovė, susikaupia žiemojančių paukščių pulkai, žuvys randa maisto ir slėptuves. Be to, akmenys šiek tiek susilpnina bangų ardantį poveikį, o žmonėms teikia estetinį pasitenkinimo jausmą.

Taip pat parko darbuotojai įspėja, kad prie Olandų kepurės statydami aikštelėje automobilį, nepalikite vertingų daiktų. Aikštelė nesaugoma ir vagys žino, kad greit negrįšite, todėl kartais išdaužo stiklus, pamatę ant sėdynės paliktus daiktus.

O Anykščių regioninis parkas dalinasi nuotraukomis ir vaizdo medžiaga, kaip žiemoja medžių lajų takas.

Medžių lajų takas - pirmasis Baltijos šalyse ir pirmasis Rytų Europoje. Medžių lajų takas tęsiasi 300 metrų ir tolygiai kyla iki 21 metro aukščio virš žemės paviršiaus. Takas baigiasi apžvalgos bokštu, kurio apžvalgos aikštelė įrengta 34 metrų aukštyje. Apžvalgos bokšto architektūros motyvu pasirinkta Lietuvos etnokultūrinio regiono – Aukštaitijos tautinė juosta. Fasaduose dominuoja juostos motyvas iš rombų. Medžių lajų tako informacinis centras nepriekaištingai integruotas į aplinką. Stogas įkomponuotas į šlaitą, apaugintas žole.

Lajų takui parinkta ypatinga vieta – tai Anykščių šilelis. Šis Lietuvos miškas yra aprašytas garsaus Lietuvos poeto Antano Baranausko poemoje „Anykščių šilelis“. Netoli įėjimo į Medžių lajų taką stūkso įspūdingas Puntuko akmuo.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Mūsų aplinka

Ar žinote, kodėl į tablečių buteliuką dedama vatos (17)

Jei atidarę naują vaistų buteliuką iš pradžių pamatote ne tabletes, o vatos gumulėlį, šiandien jau galite nebegalvoti, kokia šio daikto paskirtis – greičiausiai tai tiesiog duoklė istorijai.

Išvyka savaitgaliui: piliakalniai, kuriuos tikrai verta aplankyti (8)

Norint suskaičiuoti kai kurių rajonų piliakalnius, kai kada užtenka ir vienos rankos pirštų, o štai Raseinių rajone yra net 25 piliakalniai. VšĮ Raseinių turizmo ir verslo informacijos centras „Atrask Raseinius“ pristato dalį piliakalnių Raseinių rajone ir kviečia juos aplankyti, rašoma pranešime spaudai.

Paprasti būdai, kaip patiems užsiauginti vertingų grybų (47)

Jei labai mėgstate grybus, bet nenorite eiti į mišką, juos galite užsiauginti čia pat, savo sode. Mikologė Reda Iršėnaitė papasakojo apie kelis grybų auginimo būdus ir priežastis, kodėl grybai gali ir neaugti.

Lėkštėje tykantis pavojus: nemaloni tiesa apie populiarią žuvį (62)

Didinga mūsų Baltijos jūra dažnai laikoma bene labiausiai užteršta visame pasaulyje. Todėl kartais nė nesusimąstome, kad Baltijoje plaukiojančios žuvys gali būti užterštos ir drąsiai jas tiekiame ant stalo. Maža to, tikėtina, kad didžioji dalis žmonių nė nežino, kad dioksinais ir furanais užteršta žuvis ilgainiui gali sukelti vėžį, nervines sistemos problemas bei įvairias mutacijas.

Du dalykai, kuriuos reikia žinoti norint iš namų išvyti nekviestus svečius (12)

Skruzdėlėms iš žmonių reikia dviejų joms gyvybiškai svarbių dalykų – šilumos ir maisto, todėl radusios menkiausią galimybę patenkinti savo poreikius, skruzdėlės ima jaukti žmonėms gyvenimą. Kaip to išvengti?