Žiema nepaliauja stebinusi: gamta dovanoja tikrus stebuklus

 (2)
Žiema grožiu ir neįtikėtinais vaizdais apdovanoja visą šalį. Ne išimtis Dubysos regioninis bei Aukštaitijos nacionalinis ir Labanoro regioninis parkai. Čia paspaudus šaltukui gamta pasipuošė sidabru.
Žiemos grožis
© DELFI montažas

Dubysos regioninio parko direkcijos vyr. kultūrologė Laimutė Pečkaitienė pasakoja, kad šaltuoju metų laiku visame regione labai gražu ir yra į ką paganyti gamtos vaizdų pasiilgusias akis.

„Pašalus labai gražu Betygalos apylinkėse, kur žiemoja Betygalos piliakalnis. Be to, yra rengiami žiemos žygiai, ir dabar vienas planuojamas. Jų metu keliaujama po gražiausias Dubysos regioninio parko vietas, o šįkart bus aplankomi parko direkcijai priklausantys draustiniai“, – planais dalinasi L. Pečkaitienė.

Dubysos regioninis parkas dalijasi ir nuotraukomis su žiemiškais parko vaizdais.

Ne ką mažiau gamta apdovanojo ir Aukštaitijos nacionalinį bei Labanoro regioninį parkus.

Informacijos ir kultūros paveldo skyriaus vyr. specialistė (kultūros paveldui) Giedrė Šukytė irgi vardija gražiausias regiono vietas, kurias verta aplankyti.

„Kaip ir kiekvienu metų laiku reikia aplankyti Ladakalnį, taip pat Šiliniškių apžvalgos bokštą, nuo kurio atsiveria nuostabi gamtos panorama. Žinoma, negalima pamiršti Ginučių piliakalnio. O grįžtant prie Ladakalnio, tai tokiu oru labai sveika praeiti šalia Ladakalnio esančiu taku ir pasigrožėti žiemos vaizdais“, – lankytinas vietas rekomenduoja G. Šukytė.

Aukštaitijos nacionalinis ir Labanoro regioninis parkai taip pat dovanoja skaitytojams keletą žiemos stebuklų nuotraukų, kuriose - Lūšių ežeras.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Mūsų aplinka

Ar žinote, kodėl į tablečių buteliuką dedama vatos (17)

Jei atidarę naują vaistų buteliuką iš pradžių pamatote ne tabletes, o vatos gumulėlį, šiandien jau galite nebegalvoti, kokia šio daikto paskirtis – greičiausiai tai tiesiog duoklė istorijai.

Išvyka savaitgaliui: piliakalniai, kuriuos tikrai verta aplankyti (8)

Norint suskaičiuoti kai kurių rajonų piliakalnius, kai kada užtenka ir vienos rankos pirštų, o štai Raseinių rajone yra net 25 piliakalniai. VšĮ Raseinių turizmo ir verslo informacijos centras „Atrask Raseinius“ pristato dalį piliakalnių Raseinių rajone ir kviečia juos aplankyti, rašoma pranešime spaudai.

Paprasti būdai, kaip patiems užsiauginti vertingų grybų (47)

Jei labai mėgstate grybus, bet nenorite eiti į mišką, juos galite užsiauginti čia pat, savo sode. Mikologė Reda Iršėnaitė papasakojo apie kelis grybų auginimo būdus ir priežastis, kodėl grybai gali ir neaugti.

Lėkštėje tykantis pavojus: nemaloni tiesa apie populiarią žuvį (62)

Didinga mūsų Baltijos jūra dažnai laikoma bene labiausiai užteršta visame pasaulyje. Todėl kartais nė nesusimąstome, kad Baltijoje plaukiojančios žuvys gali būti užterštos ir drąsiai jas tiekiame ant stalo. Maža to, tikėtina, kad didžioji dalis žmonių nė nežino, kad dioksinais ir furanais užteršta žuvis ilgainiui gali sukelti vėžį, nervines sistemos problemas bei įvairias mutacijas.

Du dalykai, kuriuos reikia žinoti norint iš namų išvyti nekviestus svečius (12)

Skruzdėlėms iš žmonių reikia dviejų joms gyvybiškai svarbių dalykų – šilumos ir maisto, todėl radusios menkiausią galimybę patenkinti savo poreikius, skruzdėlės ima jaukti žmonėms gyvenimą. Kaip to išvengti?