Žiema išpuošė pamarį: štai taip atrodo prasidėjęs potvynis

 (8)
Nemuno deltos regioniniame parke dabar ypač gražu. Gamta sukūrė tobulą peizažą. Tiesa, pamaryje jau prasidėjo potvynis. Jo mastą galėsite įvertinti peržiūrėję nuotraukų galeriją.
Nemuno delta
© DELFI montažas

Prasidėjus potvyniui jį stebėti į Nemuno deltos regioninį parką atvyksta žmonės ne tik iš pamario regiono, bet ir iš visos Lietuvos. Nors vietiniams gyventojams toks gamtos pokštas sukelia papildomų sunkumų, tačiau, kaip bebūtų, tai yra įdomus gamtinis reiškinys.

Pamario gyventojai jau žino, kad kiekvienais metais čia gali tekti kovoti su potvyniu. Nemuno deltos regioninio parko direkcijos ekologas Robertas Kubilius sako, kad dabar vandens lygis pakilęs iki 30 cm.

Anot ekologo, automobilius per vandenį veža traktoriai su tralais.

„Patiems automobiliams važiuoti draudžiama, jie turi lipti ant tralo. Prie tralo yra dvi eilės: vieni su leidimais, tai vietiniai gyventojai, tarnybos, kiti Nemuno deltos svečiai“, – aiškina R. Kubilius.

Tiesa, jis pabrėžia, kad jei vandens lygis nukris iki 19 cm, tuomet automobilių tralai nebekilnos: traktoriai automobilius perveža, kol vandens lygis siekia 20 ir daugiau centimetrų.

Anot specialisto, potvynis dar gali trukti apie porą savaičių.

Nemuno deltos regioninio parko direkcija dalinasi nuotraukomis, kuriose - įspūdingas regioninio parko kraštovaizdis.

Mūsų aplinka

Ar žinote, kodėl į tablečių buteliuką dedama vatos (17)

Jei atidarę naują vaistų buteliuką iš pradžių pamatote ne tabletes, o vatos gumulėlį, šiandien jau galite nebegalvoti, kokia šio daikto paskirtis – greičiausiai tai tiesiog duoklė istorijai.

Išvyka savaitgaliui: piliakalniai, kuriuos tikrai verta aplankyti (8)

Norint suskaičiuoti kai kurių rajonų piliakalnius, kai kada užtenka ir vienos rankos pirštų, o štai Raseinių rajone yra net 25 piliakalniai. VšĮ Raseinių turizmo ir verslo informacijos centras „Atrask Raseinius“ pristato dalį piliakalnių Raseinių rajone ir kviečia juos aplankyti, rašoma pranešime spaudai.

Paprasti būdai, kaip patiems užsiauginti vertingų grybų (47)

Jei labai mėgstate grybus, bet nenorite eiti į mišką, juos galite užsiauginti čia pat, savo sode. Mikologė Reda Iršėnaitė papasakojo apie kelis grybų auginimo būdus ir priežastis, kodėl grybai gali ir neaugti.

Lėkštėje tykantis pavojus: nemaloni tiesa apie populiarią žuvį (62)

Didinga mūsų Baltijos jūra dažnai laikoma bene labiausiai užteršta visame pasaulyje. Todėl kartais nė nesusimąstome, kad Baltijoje plaukiojančios žuvys gali būti užterštos ir drąsiai jas tiekiame ant stalo. Maža to, tikėtina, kad didžioji dalis žmonių nė nežino, kad dioksinais ir furanais užteršta žuvis ilgainiui gali sukelti vėžį, nervines sistemos problemas bei įvairias mutacijas.

Du dalykai, kuriuos reikia žinoti norint iš namų išvyti nekviestus svečius (12)

Skruzdėlėms iš žmonių reikia dviejų joms gyvybiškai svarbių dalykų – šilumos ir maisto, todėl radusios menkiausią galimybę patenkinti savo poreikius, skruzdėlės ima jaukti žmonėms gyvenimą. Kaip to išvengti?