aA
Siekdamas vykdyti aktyvius pokyčius šalies aukštojo mokslo sistemoje ir pasiūlyti pačias geriausias sąlygas Lietuvos studentams, Vytauto Didžiojo universitetas (VDU) dalį savo studijų programų jau šiais metais pradės siūlyti ne tik Kaune, bet ir Vilniuje. Tai nebus pirmasis VDU žingsnis sostinėje – universiteto diplomas įteikiamas ir Baltijos vadybos instituto (Baltic Management Institute, BMI) absolventams.
Studentai
Studentai
© VDU

VDU abiejuose miestuose pasiūlys tris perspektyvias, šiandien itin paklausius specialistus rengiančias bakalauro studijų programas: Ekonomiką, Europos ekonomiką ir finansus bei Karjeros valdymą.

„Įvertinus VDU studijų Vilniuje poreikį, nusprendėme pasiūlyti kokybiškas studijas, patrauklų išsilavinimą ir perspektyvią karjerą šalies traukos centre. Studijų mugėse, kai domimasi universiteto programomis, dažnai išgirstame moksleivių pageidavimą, kad jos būtų prieinamos sostinėje“, – paaiškino VDU Ekonomikos ir vadybos fakulteto dekanė doc. dr. Rita Bendaravičienė. Nuo 2016 metų rudens abiturientai jau galės rinktis VDU studijas tiek Kaune, tiek Vilniuje.

Šis žingsnis yra kartu ir siekis inicijuoti šalies aukštojo mokslo sistemos tobulinimo procesus, keisti ir kurti naujus šiuolaikinius studijavimo įpročius, remiantis geriausių pasaulyje universitetų patirtimi, optimizuoti turimus žmogiškuosius ir materialiuosius išteklius bei siūlyti lygiavertes studijas skirtinguose miestuose. Studentai tiek Vilniuje, tiek Kaune galės lygiomis teisėmis pretenduoti į mainų programas studijoms ar praktikai užsienyje, stipendijas ar kitokią finansinę paramą, jiems taip pat bus užtikrintos vietos bendrabučiuose.

Tačiau svarbiausia – bus išlaikyta tokia pat aukšta studijų kokybė, suteikianti visapusišką VDU siūlomą išsilavinimą: tiek plačias, bendrauniversitetines, tarpdisciplinines studijas, kurios ugdo smalsias ir šiandieniniams kintantiems laikams pasirengusias asmenybes, tiek aukščiausio lygio ekspertų ir profesionalų komandą pasirinktoje konkrečioje specialybėje.

Be to, jaunimui šis pasirinkimas suteiks lankstumo derinant studijas su karjera arba gyvenama vieta. Anot doc. dr. R. Bendaravičienės, tai lygiavertės kokybės studijų tiltas, naujo standarto mokymasis neapsiribojant viena geografine vieta – lietuviškasis „Erasmus“ tarp Vilniaus ir Kauno. Pavyzdžiui, įstojusieji į programą Kaune galės vėliau, pagal gyvenimo aplinkybes, jas pratęsti Vilniuje arba atvirkščiai. Taip pat bus galima lanksčiau vykdyti ir karjeros paieškas – Vilnius siūlo platesnes ekonomines galimybes, mieste yra daugiau tarptautinių bei valstybinio sektoriaus įmonių.

Studentai
Studentai
© J. Petronio nuotr.

„Augant investicijoms Vilniuje, steigiantis tarptautinėms kompanijoms, paslaugų centrams, į rinką ateinant naujiems užsienio ir Lietuvos žaidėjams, ekonomikos specialybė yra neabejotinai perspektyvi ir suteikianti tą išsilavinimą, kuris bus reikalingas tiek Vilniaus regiono rinkai, tiek ir tarptautinėms kompanijoms“, – vienos iš siūlomų studijų programų privalumus įvardijo Ekonomikos ir vadybos fakulteto dekanė.

Geriausi savo srities specialistai, ekspertai ekonomikos studentams Vilniuje ir Kaune leis įgyti kvalifikaciją, kuri padeda startuoti darbo rinkoje turint tvirtas žinias ir gebėjimus analizuoti šalies ir pasaulio ekonomiką, nekilnojamą turtą, valiutos kursus, paslaugų ir pramonės sektorių situaciją. Studentams taip pat dėsto ir didelių, sėkmingų įmonių vadovai, padedantys sukauptas žinias vėliau pritaikyti praktiškai.

Kita studijų programa, Europos ekonomika ir finansai, bus dėstoma anglų kalba – turint omenyje tarptautinio verslo koncentraciją sostinėje, šios studijos turėtų tapti tramplynu pradedant karjerą Vilniuje ir galimai tęsiant ją užsienyje: studijuojantiems suteikiamos kompetencijos ir žinios darbui ne vien lietuviškoje rinkoje, padedančios suvokti globalų ir europinį ekonomikos kontekstą.

Tarptautiškumas yra akcentuojamas rengiant ir kitą, Baltijos vadybos instituto vykdomą tarptautinę Verslo administravimo magistrantūros studijų programą aukščiausio lygio vadovams (EMBA), kurią baigus absolventui išduodamas ir VDU magistro diplomas. Programos studentams dėsto garsūs užsienio dėstytojai-praktikai iš daugiau nei 20 aukščiausio lygio pasaulio mokyklų.

Visos Vilniuje siūlomos VDU studijų programos yra atnaujintos atsižvelgiant į socialinių partnerių išsakytus lūkesčius ir suderintos su dabartiniais rinkos poreikiais. „Studentai susipažins su gerosiomis verslo patirtimis, analizuos šiuolaikinius ekonomikos ir finansų procesus, perpras finansinius rodiklius. Sėkmingai rinkoje įsitvirtinę absolventai dirba „Ernst and Young“, „Swedbank“, „Western Union“, „Intermedix“, „Lidl“ ir kitose tarptautinėse organizacijose“, – karjeros perspektyvas pristatė doc. dr. R. Bendaravičienė.

Trečioji Vilniuje siūloma VDU bakalauro studijų programa – Karjeros valdymas. Šios studijos ruošia karjeros specialistus, kurių darbas yra drąsiai vadinamas ateities specialybe. VDU Edukologijos katedros lektorė dr. Ilona Tandzegolskienė tikina, kad ši unikali, vienintelė tokia Lietuvoje studijų programa į vieną kompleksą sudeda ateities specialistams itin reikalingus įgūdžius.

„Karjeros valdymas yra tarpdisciplininė, šių dienų poreikius atliepianti programa. Karjeros specialistas šiandien suvokiamas kompleksiškai: jis gali dirbti ir karjeros konsultantu mokykloje, ir karjeros specialistu įmonėje, ir personalo atrankos vadovu. Todėl jam reikalingi vadybiniai, karjeros konsultavimo gebėjimai, psichologinės žinios – jas programoje ir suteiks atitinkamai vadybos, edukologijos ir psichologijos specialistai bei praktikai“, – pasakojo I. Tandzegolskienė.

Edukologės teigimu, studijas stipriai aktualizuoja faktas, jog pastaraisiais metais pasikeitė pati karjeros samprata. Anksčiau karjera buvo suvokiama tik horizontaliai arba vertikaliai – tai yra, kaip kopimas karjeros laiptais į geresnę poziciją įmonės viduje arba kaip perėjimas iš vienos darbovietės į kitą. Tuo tarpu šiandien karjera orientuojama į kaitą ir nuolatinį planavimą bei derinimą su asmens individualiais poreikiais.

Ne veltui mokslininkai prognozuoja, jog per artimiausius 20 metų daugiausia laimės tos šalys, kurios sugebės pasiūlyti ne tik tinkamas darbo sąlygas, bet ir galimybę derinti darbą su asmeniniu gyvenimu – abi šios gyvenimo pusės šiandien yra neatskiriamai susietos, o gebėjimas jas tinkamai suderinti gali kardinaliai pakeisti gyvenimo kokybę.

„Pažindamas save, eidamas per gyvenimą aš derinu ir savo pomėgius, ir darbinę veiklą, ir visuomeninę veiklą. O ateityje, kai kuriama šeima, reikia suderinti dviejų žmonių, turinčių karjeras, poreikius, vėliau – dar ir vaikų. Karjeros specialistai čia padeda šeimai iš naujo suprojektuoti, suderinti visų šeimos narių poreikius. Jie taip pat konsultuoja ir darbdavius, kuomet pagelbėja rengti strateginius modelius, kurie orientuojami į darbuotojų mokymus ir kvalifikacijos tobulinimą“, – didėjančią karjeros specialistų paklausą paaiškino dr. I. Tandzegolskienė.

Rengiant programą siekta akcentuoti praktiką, todėl su studentais dirbs savo sričių žinovai ir profesionalai, dirbantys psichologai ir psichologijos konsultantai, vadybos specialistai, edukologai. Susipažinti su karjeros specialisto darbo subtilybėmis ir išbandyti save jo darbo vietoje studentai galės atlikdami net tris praktikas – vieną pažintinę ir dvi dalykines.

Artimiau susipažinti su Vilniuje siūlomomis VDU studijų programomis bus galima atvirų durų dienoje, kuri vyks gegužės 27 dieną, nuo 10 val., Lietuvos edukologijos universiteto patalpose (T. Ševčenkos g. 31, Vilnius).

VDU
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Ekspertas apie jau ir Europoje plintančią COVID-19 atmainą: turime naują priešą, simptomai glumina (298)

Koronaviruso atmaina, sukėlusi katastrofišką antrąją COVID-19 bangą Indijoje, yra iki šiol...

Ilgai netikrintas elektros skaitiklis atsirūgo dvigubai – pasirenkant tiekėją verta pasitikrinti kiekvienam (120)

Tūkstančiai nedeklaruotų kilovatvalandžių elektros energijos vilniečių šeimai pavirto...

FIFA reitingo lyderiai Europos čempionato starte suvarpė Rusijos gynybą (394)

Paskutiniame šeštadienio Europos futbolo čempionato mače špagas sukryžiavo Belgija ir Rusija. B...

Geri orai baigėsi: sekmadienį laukia nemalonios staigmenos (26)

Sekmadienio dieną užsitęsusius labai šiltus orus trumpam nutrauks iš vakarų prasiskverbusi...

Bėda po vieną nevaikšto: komandos draugo nelaimės sukrėsti danai nusileido debiutantams (159)

Atslūgus milžiniškam siaubui – apmaudas dėl netikėtos nesėkmės. Šeštadienį Danijos...

Naujausias Leonardo DiCaprio pirkinys – vienas gražiausių namų Los Andžele: vaizdai kelia didžiulį pavydą (1)

Per pastaruosius 20 metų Leonardo DiCaprio nuėjo ilgą kelią. Šuolis nuo pasirodymo vaikams...

Vilniečiai be registracijos skiepijami nuo COVID-19 (8)

Vilniečiai sekmadienį kviečiami be registracijos pasiskiepyti nuo koronaviruso.

Partnerystės įstatymo fone – pamokanti skyrybų istorija: per penkiolika minučių prarado kelių milijonų vertės turtą (148)

Turto dalybos niekuomet nebuvo paprastos, o siūlomo partnerystės teisinio reguliavimo atveju jos dar...

Siaubas ir maldos Kopenhagoje: per rungtynes sukniubusi danų žvaigždė atgavo sąmonę būklė stabilizuota, žaidėjai grįžo į aikštę (531)

Kopenhaga ir visa Danija išgyveno košmarą, laimei, iš jo pavyko pabusti. Šeštadienį Europos...

Apsauginiai saulės kremai nuo vėžio gali ir neišgelbėti: profesorė atkreipė dėmesį į kelis svarbius niuansus (49)

Atėjus vasarai ir kaitinant saulei medikai įspėja, kad per daug saulės gali būti visai ne į naudą.