aA
Vilniuje stovinčio daugiabučio gyventojai keliolika metų už šildymą mokėjo penkis kartus daugiau negu jų kaimynai. Po sėkmingai atliktos namo renovacijos ir modernizavus visą šildymo sistemą sąskaitos už šildymą sumažėjo tris kartus, o butų vertė išaugo dvigubai.
© DELFI / Tomas Vinickas

Didlaukio gatvės 54-tas namas, kuriame yra 18 butų, buvo pastatytas 1985 metais. Daugiabučio pirmininkė Nijolė Kutkienė pasakoja, kad gyventojai turėjo didelių problemų dėl šildymo. Name buvo įrengta eksperimentinė vieno mokslininko pasiūlyta šildymo sistema.

„Vienvamzdė šildymo sistema buvo įrengta gal dešimtyje Vilniaus namų, Baltupiuose buvo trys tokie namai. Eksperimentinė sistema buvo panaši į tą, kuri įrenginėjama dabar, kai kiekvienas butas turi šilumos apskaitos skaitliuką. Bet tų skaitliukų mums nepadarė, reguliuoti šilumos negalėjome. Šildymo sezono metu mokėdavome net po 5 litus (1,44 Eur) už kvadratinį metrą buto ploto, kai kiti mokėdavo apie 1,50 lito (0,43 Eur).

Pradėjome ieškoti teisybės ir nudžiugome, kai išgirdome apie renovacijos programą. Vilniuje prieš kurį laiką buvo daromi nemokami energiniai auditai. Gavę išvadas, nutarėme renovuoti namą“, - pasakoja N. Kutkienė.

Paaiškėjo, kad norint modernizuoti visą penkiaaukštį iš karto reikia investuoti 2 mln. litų. Gyventojai išsigando tokios sumos ir nutarė renovuotis keliais etapais.

Pirmiausia 15 cm polisterolo sluoksniu buvo apšiltintos daugiabučio sienos, langai pakeisti į plastikinius, įstiklinti balkonai. Buvo pakeisti rūsio langai, o keli iš jų užmūryti.

„Pirmasis renovacijos etapas mums būtų kainavęs 500 tūkst. litų, bet atėjo krizė, 2009 metais statybinės medžiagos ir darbai atpigo, tad mes sumokėjome tik 200 tūkst. litų. 50 proc. šios sumos kompensavo valstybė, o dar 15 proc. - Vilniaus savivaldybė. Tiesa, dėl krizės renovacija užtruko beveik dvejus metus, nes daug statybininkų pabėgo į užsienį.

Kai darbai galiausiai buvo baigti, labai džiaugėmės, nes už šildymą mokėjome mažiau, tačiau dėl to, kad nesusitvarkėme stogo, viršutinių aukštų gyventojų butuose buvo 18 laipsnių, o viduriniuose aukštuose – 25 laipsniai. Žodžiu, vieni kaito, kiti šalo. Nutarėme pradėti antrąjį namo modernizavimo etapą“, - prisimena pirmininkė.

Vilniečiai nutarė iš pagrindų pakeisti šildymo sistemą, atnaujinti stogą ir ant jo įsirengti saulės kolektorius. Butuose prie visų radiatorių buvo sumontuoti ventiliai su termostatais, kurie leidžia gyventojams individualiai reguliuoti šildymą kiekvienoje patalpoje. Kiekviename bute buvo įrengti skaitikliai individualiai šilumos apskaitai.

„Šį kartą gavome gerus rangovus, darbai buvo atlikti kokybiškai ir tik per tris mėnesius. Buvome labai patenkinti. Mūsų sąskaitos už šildymą, lyginant su kitu lygiai tokiu pat nerenovuotu namu, sumažėjo tris kartus. Pavyzdžiui, aš kiekvieną mėnesį už trijų kambarių 60 kvadratinių metrų ploto butą sutaupau po 250 litų (72 Eur).

Per šildymo sezoną sutaupiau 1000 litų (290 Eur), tiek man reikia sumokėti paskolos bankui už renovaciją.

Kitas dalykas – po kokybiškos renovacijos butų vertė smarkiai išaugo. Mano buto vertė išaugo beveik 100 proc. Prieš renovacija ta pati nekilnojamojo turto vertinimo įmonė mano butą įvertino 175 tūkst. litų (50 tūkst. Eur), o dabar vertina 300 tūkst. litų (87 tūkst. Eur). Mūsų name jau du butai buvo sėkmingai parduoti“, - sako N. Kutkienė.

Veinintelė problema, šiuo metu temdanti Didlaukio gatvės 54 namo gyventojų nuotaika, yra ginčai su „Vilniaus energija“ dėl saulės energijos apskaitos.

„Manau, kad greitai tai išspręsime. Jau įsirengėme skaitliuką, kuris skaičiuoja saulės energiją. Kiti namai, turintys saulės kolektorius ant stogo, labai jais džiaugiasi. Tikiuosi, kad ir mes greitai išspręsime šią problemą“, - optimistiškai nusiteikusi N. Kutkienė.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Tyli dėlionė prezidento rinkimų šešėlyje: Karbauskis jau rikiuoja savo figūras (288)

Nors pastaruoju metu daugiausiai susidomėjimo kelia prezidento rinkimai, jų šešėlyje tyliai...

„Lidl“ – po atėjimo euforijos perdirbėjų pagirios (374)

„ Lidl “ prekybos tinklui didinant apsukas Lietuvos perdirbėjai pradėjo skųstis, kad jiems...

Eilėje prie naujų sporto regalijų tyli juristė lenkia triukšmingus politikos vijurkus (17)

Gali būti, jog nuo ateinančio sausio šalies sporto ūkį tvarkys išimtinai moteriškos rankos....

Prezidentiniuose rinkimuose – netikėti kandidatų triukai: prabilo apie Lietuvoje dar niekada nenaudotą taktiką (111)

Rinkimai į prezidento postą dar tik kitų metų gegužę, tačiau kandidatai vieni labiau...

JK laukia blogiausi metai nuo krizės (4)

Patvirtinus kai kuriuos Jungtinės Karalystės ekonominius rodiklius aiškėja, kad valstybei gresia...

Linas Adomaitis su žmona jau sūpuoja pirmagimį: prisipažinsiu – verkiu (7)

Atlikėjo Lino Adomaičio ir jo žmonos Irmos gyvenime 2018-ieji įsirėš į atmintį kaip vieni...

Šiame sąraše nenorėtų atsidurti joks politikas: paskelbti naujausi reitingai reitingų lentelė (70)

Naujausios apklausos rodo, kad pastarąjį mėnesį didžiausių palankaus visuomenės vertinimo...

Oro uostuose – privilegijos šeimoms, apie kurias žino ne visi

Vis dažniau galima pastebėti su vaikais keliaujančias šeimas, drąsiau atostogų vykstama ir su...

Lietuvoje siautės smarki stichija: tarnybos ragina ruoštis iš anksto didžiausias pavojus – pajūryje (10)

Artimiausiomis dienomis vis dažniau sulauksime lietaus o vėjo gūsiai kasdien vis labiau stiprės....

Renkamės kavą: ką kiekvienam vertėtų žinoti apie skirtingas kavos rūšis ir jų skonius (2)

Daugelis iš mūsų sunkiai įsivaizduotų kasdienybę be kavos – su jos puodeliu pradedame kone...