aA
Vilniaus miesto Rotušėje nušvito šventiškai jauki Kalėdinė mugė, kurioje kiekvienas ras atsakymą į aktualiausią šio laikotarpio klausimą.
© DELFI / Šarūnas Mažeika

Ypatingai žiemišką sekmadienį Vilniaus miesto Rotušės viduje suspindo kalėdinė nuotaika. Čia bemaž pusė tūkstančio jaunuolių surengė Kalėdinę mugę tiems, kuriems šį laikotarpį aktualus klausimas, ką padovanoti, kad nudžiuginti artimajį. Ir kviečia visus ieškančius atsakymo ir norinčius šventėms pasiruošti iš anksto. Tad visi galvojantys apie artėjančias šv. Kalėdas laukiami į Vilniaus Rotušėje, kur apsispręsti, ką šiemet padovanoti artimiesiems galės iki pat 18 val.

Ruošdamiesi pirmą kartą vykstančiai tokiai mugei būrys jaunuolių galvojo apie kiekvieno čia apsilankysiančio žmogaus poreikius ruošiantis šv. Kalėdoms. Todėl į dovanas sudėjo visas savo šventines mintis ir energiją jas gaminant. Mugėje prekiaujantys jaunuolia nutarė čia pateikti originalias, mielas ir nebrangias dovanas, suvenyrus, augti ir tobulėti skatinančias dovanas, kurias kiekvienas apsilankęs galės išrinkti savo artimiems ir mylimiems žmonės ir taip juos išskirtinai nustebinti.

„Ieškojom, kas žmonėms būtų labiausiai šventiška ir aktualu šiuo laikotarpiu. Todėl čia prekės labai mielos, išskirtinės, rankų darbo, ne bet kur tokių gali įsigyti“, - pasakoja mugėje prekiaujantis Linas iš Kauno. Jis mugei ruošėsi net kelias savaites ir su komanda suko galvą, kaip žmonėms padėti išsirinkti dovanas ir mielai nustebinti artimuosiu, kai pasiūla aplink tokia didelė.

Kai kurie dalyviai pasakoja naujutėlaitėmis dovanomis pavertę jau savo paskirį atlikusias daiktus ir taip juos prikėlusius. Pažvelgus į juos, esą, negali net patikėti kad taip galima sukurti dovanas. „Mūsų pagrindinė idėja – daiktų istorijos. Daug kas pagaminta iš perdirbtų daiktų, dauguma daiktų gaminti žmonių rankomis, todėl tai dar įdomiau“, - pasakoja mugėje žmonėms apsispręsti padedanti dalyvė Jurgita.

Apie išskirtinį dovanų šiltumą byloja ir dalyvių įdėta šventinė energija bei entuziazmas, kurį jie perteikia į mugėje dovanų besižvalgantiems miestiečiams. „Kai žmogus gamina daiktus, jis labai daug energijos įdeda ir dovanos pavirsta gyvomis. Beabejo jos originalios, tokių nerasi kitose mugėse ar parduotuvėse. Aš ir pats čia pirksiu dovanas, nes jo kitokios“, - džiugiai pasakoja mugės prekeivis Rimvydas.

Smagiausia, anot mugės dalyvių, kad pagrindinė jo idėja – padėti žmonėms apsispręsti ir pasirinkti, kaip šiemet sušildyti artimus žmones per šv. Kalėdas. Todėl malonus bendravimas ir šilta šventinė atmosfera tarp Rotušės sienų, pasak jų, tiesiog spinduliuoja.

Mugės organizatoriai džiaugiasi dalyvių kuriama atmosfera ir dovanų jaukumu bei originalumu. „Čia galima rasti nuo laiko planavimo ir motyvavimo prekių, iki žaidimų visai šemai, šešėlių teatro figūrėlių, „pufų“ iš plastikinių butelių, stiklainių, sprendžiančių problemas, galvosūkių ar elementarių rankų darbo papuošimų kalėdiniam stalui, namams ir buičiai“, - pasakoja mugės dalyvė Auksė.

Visi ieškantys dovanų artimiesiems bei norintys čia sutikti Kalėdų senelį ir aptikti puikią šventinę nuotaiką, šiandien kviečiami į Vilniaus Rotušę iki 18 val.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Užkalnis. Kaip auklėti vaikus, kad neužaugtų panašūs į jus (61)

Mes visi žinome ir sutariame, kad visų bėdų priežastis pas mus yra kiti žmonės. Valdžia –...

Atšventė: po dotacijos patvirtinimo LSDDP užpirko 19 butelių vyno (302)

Ketvirtadienį Seimui priėmus nutarimą, kuriuo iš valstybės biudžeto Lietuvos socialdemokratų...

Atlygis už neryžtingumą: ką Putinui davė „neveiksmingos“ sankcijos (177)

Nepaisant to, kad iš esmės kiekvieną savaitę galima išgirsti apie naujas sankcijas Rusijai arba...

Kubietiškas salsos klubas sostinėje nustebino neeiliniais sprendimais: užkliuvo ne tik užkandžių šaldytuvas kampe

Tiems, kurių penktadienis prasideda nuo galvos laužymo, kokią vietą pasirinkti vakarui praleisti:...

Liberalų krizė apima visą Lietuvą: Pagėgiuose spaudžiama ranka Komskiui, Klaipėdoje bręsta skilimas (72)

Liberalų sąjūdžio Pagėgių skyrius subyrėjo – didžioji dauguma nusprendė trauktis iš...

Putino sargybinis išgirdo tokį atsaką, kad maža nepasirodė (155)

Rusijos opozicijos lyderis Aleksejus Navalnas priėmė Rusijos nacionalinės gvardijos vado, dar...

Andrius Šedžius atsakė Monikai, kuri jį apkaltino vaiką prižiūrėti atidavus kitai moteriai: tai jau darosi liguista (28)

Po dar vieno parengiamojo posėdžio aistros tarp šiuo metu dramatiškai besiskiriančių Andriaus...

„Ryto“ sirgaliai įtariami Kaune sumušę „Žalgirio“ aistruolius ir atėmę atributiką policija nustatė 11 jaunuolių (64)

Kauno pareigūnai penktadienį nustatė 11 jaunuolių, kurie spalio 7 d. užpuolė prie parduotuvės...

Vilnietis pasipiktinęs: stebėdami, kaip vyksta namo administratoriaus rinkimai, nebegalime tylėti (1)

Į DELFI redakciją kreipėsi Didlaukio g. 34 namo gyventojas (vardas ir pavardė žinomi – DELFI),...

Minučių tikslumu: kiek laiko vaikams leisti žiūrėti televizorių, kad nenukentėtų regėjimas

Daugelio šiandienos vaikų laisvalaikis neįsivaizduojamas be planšetinio kompiuterio, mobilaus...